reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty i Lekarzy, badania, zdjęcia z USG

Jouluatto niech Cię ręka boska broni przed zrobieniem testów pappa:wściekła/y: Jeżeli USG wyszło dobrze, to po co Ci kolejne badania. Ja byłam nadgorliwa i co z tego mam? Same stresy. Absolutnie zabraniam!!!!!

Viltutti ja również miałam robioną cytologię.

łooo widzę, że mamy ruch oporu :-D
będzie dobrze i szybko zapomnisz!!!
 
reklama
Jouluatto niech Cię ręka boska broni przed zrobieniem testów pappa:wściekła/y: Jeżeli USG wyszło dobrze, to po co Ci kolejne badania. Ja byłam nadgorliwa i co z tego mam? Same stresy. Absolutnie zabraniam!!!!!

Viltutti ja również miałam robioną cytologię.

Ok, slucham sie i nic nie robie. Ostatecznie i tak co ma byc to bedzie, niezaleznie od wynikow.
 
oj ja mam cytologie w karcie ciąży wpisana jako obowiązkową i to dwa razy. To chyba wazne badanie, zeby wykryc i wyleczyc ewentualne balterie itp.
 
dagmar super wieści z wynikami! jeśli chodzi o spiralę to jestem idealnym przykładem na to że wszystko będzie dobrze, moja mama miała załozoną spiralę jak zaszła w ciąże i nie mozna było jej ruszyc a jestem cała i zdrowa :) a było to 25 lat temu więc biorąc pod uwagę postępy w położnictwie nie ma się co martwic ;) miłej niedzieli :)
 
dziewczyny, ja też już po USG :) wyniki chyba bardzo dobre :) żadnych zastrzeżeń, wszystko zdrowe i na miejscu :)
ryzyko trisomii:
trisomia 21: podstawowe 1:754, nowe 1:15074
trisomia 18: podstawowe 1:1714, nowe 1:34289
trisomia 13: podstawowe 1:5411, nowe 1:108218

więc chyba dobrze :) jeszcze dopytam gin, ale chyba nie ma sensu robić testu PAPPA?
 
Wreszcie jestem po wizycie - byłam w piątek po południu. Wizyta była prywatna u mojego ginekologa, którego na konsultacje odwiedzam w LuxMed, ale w LuxMed nie ma USG. I bardzo dobrze, że poszłam do mojego lekarza, bo zna moją sprawę, a nie był ograniczony czasowo jak w LuxMed, całe badanie było więc spokojne i bezproblemowe. Przez 40 minut lekarz cierpliwie obejrzał dzieciątko od stóp do głów, opowiadał co widzi, słuchaliśmy serduszko. Na mnie, oczywiście poza widokiem dziecka:) wrażenie zrobiły miny męża, do którego pewnie dopiero teraz dotarło, że to naprawdę jest już malutki człowieczek a nie jakiś krewetkopodobny robaczek. Na samym początku bejbik trzymał się rączkami za pępowinę, potem też podawał sobie ręce, raz pomachał, niesamowite przeżycia:) Chociaż szczerze mówiąc, nadal to do mnie nie dociera!

Jeśli chodzi o jakieś konkretne wymiary i cyferki to ich teraz nie podam bo nie mam ich przy sobie. Pamiętam tylko, że przezierność wyszła ok 1.0, co jest podobno rewelacyjnym wynikiem, a dziecko zgodnie z wymiarami na USG jest o kilka dni starsze (zamiast 12t5d wychodzi 13t3d czy jakos tak i zamiast 20 kwietnia wychodzi 15 kwietnia), ale trzymam sie tego co pisała marcia - że bardziej liczy się pierwsze USG i data OM. W każdym razie cieszę się niezmiernie, że dzieciątko się super rozwija i na razie rośnie sobie zdrowo. Spadł mi ogromny kamień z serca i dzięki temu z większą pewnością i nadzieją na powodzenie zaczynam II trymestr.

Aha i jeszcze fotki:)
foto1.JPGfoto2.jpg
 

Załączniki

  • foto1.JPG
    foto1.JPG
    33,1 KB · Wyświetleń: 54
  • foto2.jpg
    foto2.jpg
    41,6 KB · Wyświetleń: 63
Co do cytologii to jest to chyba jedno z badań obowiązkowych na samym początku ciąży. Miałam mieć robioną (w LuxMed właśnie) ale zrobiłam akurat tuż przed zajściem w ciążę więc już nie potrzebowałam.
 
reklama
Do góry