reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty i Lekarzy, badania, zdjęcia z USG

Hej Dziewczyny! O matko, jak dawno mnie tu nie było! Przygotowałam ślub i wesele, wyszłam za mąż, stres mi zszedł z głowy :D. Jutro jedziemy w podróż poślubną, dziś byłam na USG, ale jeszcze za wcześnie, żeby ocenić przezierność karku i przepływy, Na tę chwilę z Bąblem wszystko ok. Serducho bije, Bąbel się rusza, ma 4,5 cm, co dokładnie odpowiada wiekowi ciąży, w którym jestem. Ręce, nogi, głowa i tułów na swoim miejscu. :) Także możemy spokojnie wypoczywać! Życzę Wam miłego wtorku! :)
 
reklama
ladyk wielkie gratulacje z okazji ślubu no i oczywiście udanej wizyty. Teraz nie pozostaje Wam nic innego jak odpoczywać i cieszyć się ciążą!!!! Wspaniałej podróży poślubnej Wam życzę, jeszcze we dwoje, a jednak już w trójkę :-)
 
Bardzo dziekuje Dziewczyny! Niciaa postaram sie, mam tylko wersje papierowa. Agutka, jesli moge spytac, jakie badania prenatalne masz na mysli? Bo ja jak slysze prenatalne to widze ciezarna po 35 r.z. ktora jest nakluwana i pobierany jest plyn do badania. Ja mam wykonac tylko to wazne usg miedzy 11 a 14 tygodniem ciazy, ktore wykrywa niektore wady, m.in. zespol Downa. Ale to po prostu USG TV. Dr mi powiedzial ze najlepiej je robic jak Maluszek ma 6, 7 cm, bo wtedy widac. Tak podpytuje bo jestem ciekawa. Moze to po prostu to usg ;-).
 
Agutka juz wczesniej pisala ze czeka na wyznaczenie terminu tego usg prenatalnego, bo to musi zrobic jakis lekarz z Uprawnieniami. I chyba tylko o usg chodzi :-) generalnie troche to jest namieszane z tym nazewnictwem badan prenatalnych, bo takie dokladne usg z ocena tych wszystkich parametrow jest wedlug ustawy ministra zdrowia obowiazkowym badaniem w kazdej ciazy, natomiast badania prenatalne obejmuja dodatkowo testy z krwi i ew amniopunkcje w razie zlych wynikow. I to dotyczy osob po 35 rz lub z obciazonym wywiadem. Takze spokojnie dziewczyny.
 
A ja będę miała przezierność karkową i na tym kończę. nic mi to nie da robienie tych wszystkich badań. Jakoś do końca im nie ufam. Nie daja 100% pewności, a jak mi powiedzą, że coś jest nie tak to i tak może być różnie.
Nie zrozumcie mnie źle, nikogo nie neguję.
AgutkaZG a masz wskazanie do tych badan czy sama chcesz zrobić??
 
reklama
Do góry