reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty, badania USG, wyniki badan

Ja robiłam badania prenatalne w 3 trymestrze, na których się dowiedziałam, że z sercem Julki jest coś nie tak (mimo że na połówkowym wszystko było ok). Prawe komory serca są delikatnie większe niż lewe, przepływy w normie. Lekarz zalecił póki co konsultację z kardiologiem dziecięcym. W piątek mam usg serduszka i mam nadzieję, że nic złego z tego nie będzie. Bardzo się martwię, ale z drugiej strony jeśli coś miało być nie tak to wole o tym wiedzieć wcześniej. Zawsze można wtedy rozpocząć leczenie w optymalnym momencie. Dlatego ja polecam prenatalne w 3 trymestrze.
 
reklama
Ania na pewno wszystko będzie dobrze, ale mnie to dziwi, że takie badania są dodatkowo płatne, śmiech na sali, to po co robią nam USG - które jest ***** warte tak naprawdę skoro tylko prenatalne coś wykryją? Porażka, chyba faktycznie wolałabym mieć służbę zdrowia jak w UK żeby nie robić psychozy sobie.

Reszcie Dziewczyn gratuluję udanych wizyt :happy2:
 
ja mialam, i jak ktos ma watpliwosci to jak najbardziej podpisuje sie pod anna! jesli ma sie okazac ze cos jet nie w porzadku to lepiej zeby jak najpredzej, bo wtedy mozna sie przygotowac na rozne ewentualnosci.
wiadomo, sa to dodatkowe koszty i wcale nie male, ale ja bym sobie nie wybaczyla gdyby od tego mialo zalezec jak dzidzia bd sie czula w pierwszych dniach swojego zycia, ze bd musialo czekac na pomoc bo mi bylo szkoda pieniedzy albo ze ich po prostu nie mialam......badania i recepty to priorytet dla mnie.
 
ja te badanie mam umówione na 9 maja. Ale u mojego gin to badanie prenatalne jest w standardzie wizyt. Z małą u innego lekarza tez tak miałam i nie wiedziałam nawet że jest to dodatkowo płatne. Co prawda wspominał kiedyś ze na nfz się tego badania juz nie robi i że jak ktoś chce to może wtedy robić prywatnie ale to było jak wybierałam lekarza prowadzącego i nie przykladałam do tego uwagi.
 
A co to są badania prenatalne w 3 trymestrze - co one obejmują? Wydaje mi się że wy mówicie o szczególowym USG z oceną narządów? Czy sa tu jeszcze jakies konkretne badania krwi, testy itp.? Z tego co wiem genetyczne wady wyłapuje się dużo wcześniej 11-13 tc, potem badania inwazyjne typu amniopunkcja, biopsja kosmowki, test NIFTy itp. W 3 trymestrze to juz chyba tylko USG - anatomia płodu, serca narządów, wykrywająca wady rozwojowe nie genetyczne.Takie USG mam co miesiąc ze względu na nieprawidłowe NT w 11 tc.
 
Własnie czytam co google pisze na temat badan prenatalnych - to jest po prostu USG, które mam co miesiąc :)

Oceniane są te same parametry, co w drugim trymestrze ciąży, tj:

- wymiar dwuciemieniowy główki (BPD)/obwód główki (HC)
- wymiar czołowo-potyliczny główki (FOD)
- wymiar poprzeczny brzuszka (ATD)
- wymiar strzałkowy brzuszka (ASD)
- obwód brzuszka (AC)
- długość kości udowej (FL)
- długość kości ramiennej (HL)
 
aparatka, doklanie tak jak mowisz, ocena narzadow. tam gdzie ja mam wizyty robi usg, ale juz nie tak dokladnie,
karolq to super masz, w takiej sytuacji tez bym odpuscila
 
Wieści po wizycie. Dawid waży 1800 , wygląda b.ładnie;-) ja mam anemie żelazo 2x1 dziennie, szyjka fatalna więc dalej zalecenia pt.zero seksu, dzwigania, nospa i luteina no i 06.MAJ kolejna wizyta
 
reklama
Do góry