reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

wizyty, badania USG, wyniki badan

czyli jednak nie wyszło to badanie 50g całkowicie "z mody", zobaczę czy mój gin będzie mi kazał robić, bo słyszałam to od dziewczyny, która jest teraz w ciąży, ale prowadzi ją inny gin
 
reklama
ja bede miala glukoze 75mg

zalezy to od indywidualnych przypadkow,
ja jestem otyla, mam predyspozycje genetyczne a do tego juz mi cukry wychodza podniesione - wiec lekarz stwierdzil ze 'w moim przypadku' zrobimy 75

A jesli ktos nie ma jakis duzych wskazan 'na pierwszy rzut oka' to robia wtedy 50

W irlandii niewiem jaka mialam, mialam badanie po godzinie i po dwoch ale tam sie nie pilo glukozy tylko cos w rodzaju red-bulla :)
 
Gaska a teraz w ktorym mialas, ? Ja mialam w pierwszej ciazy w 26 tyg i w szpitalu akurat lezalam i mialam 50. Ja wode i z sok z 2 cytryn i przetrwalam. Sama pielegniarka mi tak zrobila. Heh dbaly o mnie bo bylam najmlodsza na oddziale :)
 
Monisia teraz robilam na poczatku 17 tygodnia, moja gin. Stwierdziła ze jeżeli mam możliwość skorzystania z glukometru to nie zaszkodzi zrobić teraz a w późniejszym etapie zrobimy jeszcze raz :-) a ze moja kochana szwagierka załatwiła mi funfel nowke glukometr + paski i igły za darmoszke to co mi zależało zrobić :-)
 
Nie no moze to moja psychika cos nie tak ale mam zle przeczucia. Coraz czesciej mam twardy ten brzuch to jest to dno macicy chyba teraz lezalam to znowu mi stwardnialo ale czesciej w nocy mam . A jak z jednego boku na drugi to tez to czuje . Wizyte mam we wtorek ale mysle ze zapytam sie jutri tego doktorka jak pojde na usg. Ale mam strasznego stracha. Albo jestem przewrazliwiona ;(
 
Aaa zapomniałam. Znowu miałam podwyższone ciśnienie. Mam kontrolować raz dziennie, zapisywać i zanieść na wizytę. Jak będzie takie cały czas to dostanę jakieś leki.

pilnuj tego cisnienia bo nadcisnienei w ciazy wychodzi po 20 tyg i jest cholernie niebezpieczne dla malucha !!
ja mierzylam zawsze o tej samej porze i na tym samym cisneiniomierzu bo musza byc miarodajne pomiary !! wszystko powyzej 130/90 juz trzeba zaznaczyc ... ja bralam dopegyt i cordafen - jakkolwiek dopegyt jest ok tak cordafen wspominam koszmarnie!!!
 
reklama
Do góry