reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty, badania USG, wyniki badan

Dziewczyny napiszcie proszę jak u was wyglądają wizyty kontrolne, te comiesięczne. Mam spore zastrzeżenia co do jakości moich, ale nie mam porównania. U mnie lekarz tylko spisuje do karty ciąży wyniki badań i daje skierowanie na kolejne. Nawet mnie już teraz nie bada, nawet nie dotyka, żadnego usg oczywiście. O wszystko muszę się sama wypytywac i ciągnąć go za język żeby mi w ogóle coś powiedział. Ale może to norma?

Zawsze pomiar RR, wpisy do ksiązeczki pogadanka z położną, na wizycie rozmowa, badanie ręczne, badanie usg, i omówienie aktualnego stanu plus leczenia.Wczoraj np jeszcze o ciasteczkach i pierniczkach rozmawiałśmy.
 
reklama
ciastko tak jak dziewczyny piszą: zawsze ciśnienie, waga, fotel, badanie krwi i moczu. Ja na 1 wizycie miałam robioną jeszcze cytologię, którą się robi raz na 2,3 lata. Dostałam skierowanie na usg prenatalne (choć gin mi powiedziała, że nie muszę robić, ale warto), 2 wizyta podobna: waga, ciśnienie, fotel i badanie moczu bo krew podobno b. ładna więc tylko mocz :-) 3 wizyta 14.01 :-)
 
Dziewczyny napiszcie proszę jak u was wyglądają wizyty kontrolne, te comiesięczne. Mam spore zastrzeżenia co do jakości moich, ale nie mam porównania. U mnie lekarz tylko spisuje do karty ciąży wyniki badań i daje skierowanie na kolejne. Nawet mnie już teraz nie bada, nawet nie dotyka, żadnego usg oczywiście. O wszystko muszę się sama wypytywac i ciągnąć go za język żeby mi w ogóle coś powiedział. Ale może to norma?

Ja na fotelu raz bylam. Teraz jest dokladny wywiad i usg na kazdej wizycie.

Ja po badaniach z malenstwem wszystko dobrze:-) krwi nie mialam pobieranej bo usg bylo prawidlowe:-) ale ten szkrab skakal:-) lekarz nie mogl zmierzyc hehe tak fajnie nogami sie odpychalo:-)
 
Dziewczyny napiszcie proszę jak u was wyglądają wizyty kontrolne, te comiesięczne. Mam spore zastrzeżenia co do jakości moich, ale nie mam porównania. U mnie lekarz tylko spisuje do karty ciąży wyniki badań i daje skierowanie na kolejne. Nawet mnie już teraz nie bada, nawet nie dotyka, żadnego usg oczywiście. O wszystko muszę się sama wypytywac i ciągnąć go za język żeby mi w ogóle coś powiedział. Ale może to norma?

szukaj kogos na zmiane ... jak podobnie jak dziewczyny - najpierw omowienie ostatniego miesiaca (co gdzie i jak sie dzialo) wyników z badan (mam co druga wizyte zlecana krew i co wizyte mocz) potem waga, cisnienei, fotel gin i usg ... czyli z tego co widze standard takie podejscie :)
 
Ciastko a gdzie chodzisz do lekarza? U mnie tak jak u Mea osi wywiad zawsze, waga ciśnienie, badanie ginekologiczne, badanie piersi, nawet mnie oslu****e moj doktorek. Niedługo USG - ale emocje... Ufff
Karolq gratulacjonen!!!! :-) ja juz za chwilkę
 
Ostatnia edycja:
Jestem jednak skazana na chlopca!!! :p zzdrowy i wszystko super bardzo sie ciesze:)

A i termin znow wyszedl na koniec maja a mowi ze cesarka planowana jest 2 tyg przed tak wiec jakos po weekendzie majowym bedzie :D pieknie!
 
reklama
Do góry