reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

witam!!

Tak, na tym etapie ciąży jest przez brzuch!!! Chyba, że będziesz chciała Ty albo lekarz zmierzyć długość szyjki, to wtedy dopochwowo.
 
reklama
Dzieki za odpowiedz!
A jak to jest z ta szyjka macicy? Mierzy sie ja standardowo? Czy tylko przy specjalnych podejrzeniach?
 
Marlag trzymam kciuki ja idę na 17,20 i też już zgłupiałam i nie wiem o co się chcę pytać zobaczę co on będzie mówił. Niech dobrze zbada to mi wystarczy i gębkę niech pokarze :)

Magda też trzymam kciuki, ale nas dzisiaj idzie na to USG ;D

Doxa, mnie nie ma bo kuję :( ale idę trochę teraz na świerze powietrze bo to do diabła nie podobne w taką pogodę, żeby mi nogi marzły w domu :) Fakt faktem czuję się jak ryba w wodzie na tym zwolnieniu. No bo przecież jestem spod znaku Ryb   :laugh:

Frezja masz rację z tą zmianą lekarza. Mam tylko wrażenie że Doxa nawet jest z niej  zadowolona. Doxa a może powinnaś się jej po prostu podpytać czy nie powinnaś częściej robić tych badań. Ja w poprzedniej ciąży też tak często nie miałam badanej krwi i moczu.
Cytologię teraz miałam robioną przed ciążą kilka miesięcy i w ciąży już nie, ginka mówi że wszystko cyściutko i ok, więc może dlatego nie robi. No i badania krwi i moczu miałam 2 razy, nie wiem czy moczu nie powinnam znowu zbadać bo przecież poprzednio miałam coś nie tak, muszę się teraz zapytać ginki (teraz tzn koniec miesiąca :)) Ufam jej i mam wrażenie że wie co robi i jak często każe mi się badać. Bardzo zwraca uwagę na ciśnienie (moja mama miała cukrzycę i nadciśnienie).  

A nie przepraszam, przed chwilą sprawdziłam i miałam badania co miesiąc. Tyle tylko że brałam cały czas SSorbifer vit B6, vitC. Teraz mam ok i może dlatego nie robię badań tak często. Sama nie wiem.
 
Oj, juz sie nie moge doczekac, jeszcze 2 godz! ;D
Zeby tylko moja mala coreczka nie okazała sie chlopcem ::) i zeby byla dobrze ulozona, bo jak bedzie dupka do widowni to chyba nici z badania, nie?
A i ona chyba sie cieszy, ze mamusia ja dzis zaobaczy, bo taka dzis jest ruchliwa od samego rana, ze ho, ho ;D
 
Marlag szyjkę się mierzy tylko jak coś się dzieje ;) Więc spoko. Nie martw się , dobry lekarz potrafi dziecko zmobilizować do obrotu. Mój oglądał małęgo z każdej strony, na filmie widać "siusiaka" i od przodu i od tyłu ;)

Syla - nie narzekałam na nią, bo w zasadzie nic mi się nie działo. Morfologię i mocz robię CO MIESIĄC, dziwiłam się że w ogóle nie bada mnie ginekologicznie, ale na ostatniej wizycie mnie zbadała, nic przyjemnego wręcz odwrotnie i w sumie to jestem jej wdzięczna, że nie sadzała mnie co miesiąc na fotel! No i nie dawała mi skierowania na USG, ale sama sobie poszłam prywatnie ;) Za 1,5 tygodnia idę na USG z jej skierowaniem ;) Chodzę do niej, bo mam blisko, za darmo itp. a że nic niepokojącego nie działo się, ciąża książkowa, to po co miałam zmieniać lekarza. Teraz to co innego, potrzebuję raz fachowej pomocy, a dwa z kimś pogadać bo moja to robi expresowe wizyty, jeszcze nie wybrałam lekarza, ale muszę to szybko załatwić i będę chodziła podwójnie ;) ;D ;D
 
Doxa, Syla - Dziewczyny, dzieki za rady. A ja słyszałam, ze jak dzidzia jest dupka, to przemawiaja wizyte, ale piszecie, ze nie, to super :)
A jak oni robia zeby dzidzia sie przekreciła? ;)
Ja nie bede miała fimu :(
 
Czesć dziewczyny!!! ;)
Dawno mnie nie było, ale niestety lekarz kazał nam leżeć :( :(  i b.b.b sie oszczędzać, więc nie byłam w pracy i nie mogłam do Was pisać.
Muszę się pochwalić z USG wynika na 90% to chłopczyk,  tak sie wiertolił przy badaniu, że trudno odpowiedzieć na 100% wogule to cały czas skacze az mi sie cały brzuch rusza ;D ;D

Doxa ja też mam zażywac Fenoterol dokładnie w takich dawkach jak Ty i moja gin zalecała co 8 godz.

Marlag u mnie(jak już pisałam) to cały czas się dzidzia kręciła i nie można było nic zrobić bo jak juz się wydawało, ze się uda to on (na 90%) fik i już był w innej pozycji ;D
 
Marlag wszystko zależy od lekarza tzn. od jego zdolności! My z Sylą robimy USG u dr Makowskiego, baaardzo dobry fachowiec od USG. Ja już miałam 2x, i na pierwszym badaniu w 16tc powiedział mi, że to chłopiec!
A jak przekręcają hmmm po pierwsze to lekarz jeździ sondą po całym brzuchu, po drugie jak dziecko akurat śpi lub jest mało ruchliwe to lekarz sondą ponaciska to tu to tam, czasem musi poszturchnąć dziecko ... już oni dobrze wiedzą co zrobić aby maleństwo zareagowało :laugh: :laugh:, no ale to musi być dobry lekarz. A Ty do kogo i gdzie idziesz na to badanie?
 
reklama
Dzięki Magdeczka, tak też myślałam, że co 8h! A bierzesz do tego Isoptin?
Rozumiem, że obecnie wróciłaś do pracy tak? Jak się teraz czujesz? A jak szyjka? Napisz coś więcej co się działo, że musiałaś plackiem leżeć
 
Do góry