reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

witam!!

hey Doxa!
Usłyszysz to co ja: że jest wszystko ok a dzidzia rośnie jak na drożdżach! :) zobaczysz, głowa do góry! JA się troszkę martwiłam tymi bólami jajników i kłuciem w dole brzucha, ale cieszę się że wszystko jest ok.
A z tą herbatą to jest naprawdę ciekawe. Ja mam teraz jakiś wstręt do herbaty. Zawsze piłam z cytryną, a teraz w ogóle nie mam na nią ochoty. Piję samą wodę mineralną. :)
 
reklama
Dzięki Mała, oby sprawdziły się Twoje słowa!
A z herbatą dokładnie tak, kiedyś lubiłam, od mniej więcej połowy 2-go miesiąca nie mogłam jej przełknąć, a od Świąt mi przeszło, już piję i to ze smakiem. Dziwne, prawda?
 
wiesz co chyba dla nas teraz wszystko jest dziwne! :) taki nasz urok ciężarówek!
właśnie mam za sobą komunikat w pracy o moim stanie błogosławionym! ::) ufff ulżyło mi
 
Witam!!! Mała opowiedz jak im to powiedziałaś i co oni na to , bo mnie w przyszłym tygodniu czeka to samo.Bardzo sie tym stresuję, bo wiem jak potraktowali koleżankę.Czuję się lepiej chociaż od kilku dni mam bóle głowy, ciśnienie w normie więc nie wiem od czego.Byłam dzisiaj w sklepie z wózkami i oczopląsu można dostać. Jak przyjdzie ten czas na kupno wózka to będę miła ogromny problem bo wszystkie mi się podobają.A ceny też nie takie straszne.Chyba nie mogę wchodzić do takich sklepów bo wszystko mi się podoba i wszystko chciałabym kupić(od czapeczki do wózka), ale niestety nie ma na to tyle funduszy.POZDRAWIAM!!!!
 
w sumie to dałam zaświadczenie księgowej, a szefa akurat nie ma, ale pewnie jeszcze jemu będę musiała zakomunikować. A księgowa bez szczególnego entuzjazmu, po prostu wzięła zaświadczenie, przyjęła do wiadomości i kazała jeszzcze szefa poinformować.  ::) on nie zareaguje na pewno jakoś szczególnie źle, bo i jego żona, która też tu pracuje niedawno rodziła. Ale samo to, że nie bardzo będzie miał mnie kto tu zastapić na okres macierzyńskiego, a poza tym pewnie sobie pomyślą że juz od wakacji będę na zwolnieniu az do porodu + macierzyński. A akurat lipiec-wrzesień jest u nas najwięcej pracy! a właściwie ja będę miała kupę roboty! poza tym kilka dni temu właśnie jeszcze jedna pracownica urodziła! :) tak się nas jakoś namnożyło teraz! :) no cóż! Ale ja nie mogę się o wszystko martwić nie? najważniejsze żeby z maleństwem było ok! :) narazie jestem spokojna że juz dałam zaświadczenie!
 
Dziewczyny mam do Was pytanko-jeśli mam umowe na czas określony to czy jak powiem w pracy o ciąży[2 mieś.ciąży] to nie mogą mnie zwolnić ?PYTAM W IMIENIU KOLERZANKI-KTÓRA SIĘ ZAMARTWIA.
 
Lana, wszystko zależy kiedy upływa termin umowy. Jeżeli przed końcem 3-go mieąca ciązy, to pracodawca wiedząc o ciąży raczej nie przedłuży umowy, natomiast jeżeli po upływie 3 m-ca a przed terminem porodu, to automatycznie będzie musiał przedłużyć umowę do dnia porodu. A jeżeli termin umowy upływa po terminie porodu, to nie może jej zwolnić. Dla bezpieczeństwa wiele kobiet nie informuje pracodawcy przed upływem 3-go miesiąca ciąży.
pozdrawiam
 
reklama
Więc nie ma się czym przejmować :) Przysługują jej wszystkie prawa od pierwszego dnia ciąży. Powinna ich poinformować, bo owszem mogą ją zwolnić i powiedzą że nie wiedzieli o ciąży, a jeżli zaniesie im zaświadczenie od lekarza to jest chroniona.
 
Do góry