reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witam kochane pomożecie mi czy jest się czym przejmować do terminu porodu innego . Mam termin na 20 listopada z om ale według usg na 12.listopada .

M

magda200843

Gość
Witam kochane pomożecie mi czy jest się czym przejmować do terminu porodu innego . Mam termin na 20 listopada z om ale według usg na 12.listopada czy to jest norma czy jest się czym martwić.
 
reklama
To jest norma ;)
Nie ma czym się martwić ani sugerowac. Termin mozesz miec na 12 listopada a urodzic na poczatku listopada albo nawet po 12 ;-)
 
Termin mozna skorygowac tylko na I usg prenatalnym. Jesli na ten moment cos sie zmienia w terminie porodu z usg wzgledem om to nie jest to brane pod uwage, bo po 1 dziecko juz rosnie w swoim tempie, a po 2 pomiar z usg nie jest juz tak dokladny, bo dziecko ma coraz mniej miejsca.
 
Termin mozna skorygowac tylko na I usg prenatalnym. Jesli na ten moment cos sie zmienia w terminie porodu z usg wzgledem om to nie jest to brane pod uwage, bo po 1 dziecko juz rosnie w swoim tempie, a po 2 pomiar z usg nie jest juz tak dokladny, bo dziecko ma coraz mniej miejsca.
Czyli normalnie wszystko jest . Zaszlam w ciążę pod koniec lutego ? Robiłam test 29 lutego była 1 kreska 8 marca zrobiłam była 2 ale slaba . To mam się sugerować terminem 12 listopada z z om
 
Nie z pierwszego USG, tylko z pierwszego prenatalnego (pomiędzy 12 a 14tc).

A to dlatego, że data OM niewiele mówi, bo potrzebna jest data owulacji - a ta może być zarówno 14 dniu cyklu, jak i znacznie później (bądź chwilę wcześniej). Jeśli nie miałaś monitoringu cyklu, to nikt nie wywróży kiedy doszło do zapłodnienia.
 
Nie z pierwszego USG, tylko z pierwszego prenatalnego (pomiędzy 12 a 14tc).

A to dlatego, że data OM niewiele mówi, bo potrzebna jest data owulacji - a ta może być zarówno 14 dniu cyklu, jak i znacznie później (bądź chwilę wcześniej). Jeśli nie miałaś monitoringu cyklu, to nikt nie wywróży kiedy doszło do zapłodnienia.
Miałam cykl co 23/24 dni . Czyli moja jest wszystko w porządku co do daty 12 listopad czy ta różnica jest norma tak nie ma co się zamartwiać? Jak miałam om.13/14 luty to.pod koniec.lutego musiałam zajasc w ciążę lub na początku marca . Bo nie mogłam.na.poczarku lutego zajść.
 
Miałam cykl co 23/24 dni . Czyli moja jest wszystko w porządku co do daty 12 listopad czy ta różnica jest norma tak nie ma co się zamartwiać? Jak miałam om.13/14 luty to.pod koniec.lutego musiałam zajasc w ciążę lub na początku marca . Bo nie mogłam.na.poczarku lutego zajść.
Tak ja miałam na.poczarku robione prenatalne i wyszło właśnie z usg na 12
 
reklama
Do góry