reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wieści z wizyt

Dosyć duże te rozbierzności, nie wiadomo czego sie spodziewać:p mój maluch miał na USG dwa tygodnie przed porodem 2900, w dniu porodu nie wiem nawet a urodził się 2950 i tak tez sie nastawialam ze 3 i pol nie przekroczy. Nie wiedzialam wtedy ze takie pomyłki są w określaniu wagi, ale na szczęście sie nie pomylili w naszym przypadku.
 
reklama
Jestem już po wizycie. Z dzidzią wszystko ok. A te moje lekkie bóle brzucha, to albo rozciąganie macicy, albo tak po prostu czuję ruchy dziecka :) Sprawdzał szyjkę i wszystko ok, na usg także. Robił mi cytologię i wynik za 3 tygodnie. Ale po powrocie do domu zauważyłam delikatne plamienie i nie wiem, czy dzwonić do lekarza, czy to normalne po cytologii w ciąży.
Spytałam także o płeć, ale za dużo się nie dowiedziałam. Raczej chłopiec, ale nie mam się nastawiać. Myślałam, że już w końcu będę miała potwierdzone.
 
Jestem już po wizycie. Z dzidzią wszystko ok. A te moje lekkie bóle brzucha, to albo rozciąganie macicy, albo tak po prostu czuję ruchy dziecka :) Sprawdzał szyjkę i wszystko ok, na usg także. Robił mi cytologię i wynik za 3 tygodnie. Ale po powrocie do domu zauważyłam delikatne plamienie i nie wiem, czy dzwonić do lekarza, czy to normalne po cytologii w ciąży.
Spytałam także o płeć, ale za dużo się nie dowiedziałam. Raczej chłopiec, ale nie mam się nastawiać. Myślałam, że już w końcu będę miała potwierdzone.
Po cytologi to normalne ze sie trochę plami, lekarz przy badaniu przeważnie uprzedza ze tak się moze zdarzyć. Gratuluje dobrych wieści:)
 
Część! Ja dziś po kolejnej wizycie :) wg om 17 i 2 dni, ciśnienie super niskie 95/50 więc właśnie pozwoliłam sobie na kawkę i Hiszpana :D Maleństw o rośnie i ma dużo wód (trochę się bałam bo ostatnio mokro ale to ponoć wina luteiny) i teraz mam się umawiać na połówkowe. Luteinę odstawiam i zostaje na 2x1 duphaston i acard także powoli mniej leków. Czy ktoś jeszcze dziś wizytuje? Jak tak to samych pozytywnych wizyt :) i miłego dnia!
 
Jestem już po wizycie. Z dzidzią wszystko ok. A te moje lekkie bóle brzucha, to albo rozciąganie macicy, albo tak po prostu czuję ruchy dziecka :) Sprawdzał szyjkę i wszystko ok, na usg także. Robił mi cytologię i wynik za 3 tygodnie. Ale po powrocie do domu zauważyłam delikatne plamienie i nie wiem, czy dzwonić do lekarza, czy to normalne po cytologii w ciąży.
Spytałam także o płeć, ale za dużo się nie dowiedziałam. Raczej chłopiec, ale nie mam się nastawiać. Myślałam, że już w końcu będę miała potwierdzone.
Po cytologii można plamić. Co do tych bóli, mam czasem takie uczucie napierania, i myślę że to właśnie dzidziuś, bo przez pewien czas to myślałam że mi po prostu brzuch nieprzyjemnie twardnieje
 
Tylko łatwość porodu i ból mają się nijak do wagi, tak na pocieszenie :) Moje dzieci wyskakują szybko. Mam nadzieję, że teraz będzie podobnie :p
To prawda. Ja leżałam na sali ż dziewczyna która urodziła niecałe 3kg a czuła się dużo gorzej niż ja po urodzeniu prawie 4kg
Mi robili USG na porodowce i lekarz oznajmil 3800.. urodzila sie mala 4150. Chcialabym teraz mniejsze dziecie bo nie wyrazam zgody na naciecie krocza profilaktyczne.
Mi zrobili w szpitalu usg, że syn bedzie 3500gr, a miał 4kg [emoji849] ale jak urodzilas już ponad 4kg to moze teraz nawet sama nie pekniesz. Ja tez bym nie wyraziła zgody na nacinanie profilaktyczne.
 
Miałam dzisiaj wizytę u położonego:) zwykłą niezwykłą
Otóż była zemna mama która została w poczekalni a on po chwili wyszedł po nią, mi kazał sie położyć, dał jej detektor do ręki i pokazał gdzie ma przyłożyć:p była w niebowzieta ze sama mogła sprawić ze slyszelismy maleństwo:) reszta wszystko oki, kolejna wizyta dopiero w grudniu, miedzy czasie tylko USG, wszystkie wyniki ładne wiec lecimy sobie spokojnie przez tą ciąże:)
 
Ja byłam dzisiaj sprawdzić to moje napieranie i kłucie w pochwie. Jest wszystko ok. Spowodowane to jest powiększeniem macicy która już wypełniła miejsce w miednicy. Dodatkowo prawy jajnik jest przycisniety przez łożysko i macice do kości miednicy i jak mi głowica naciskał to rzeczywiście bolało jak cholera. W zwiazku z tym moge plamic kiedy macica będzie się podnosić. Ale to ok 20 tc w razie czego kontrolować.
Poza tym szyjka piękna! 4,66 cm.
Podgladalismy też młodego (co do płci wątpliwości nie ma). Wg usg 17.3 tc.
BPD 38 mm
HC 137 mm
AC 126 mm
FL 24 mm
Orientacyjna masa płodu 198 g
Zrobił mini polowkowe i jest ok :)
 
reklama
Do góry