reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wieści z wizyt

Dziś z wizyty nie dostałam zdjęć, a szkoda, podobno dopiero po wynikach Pappa, kiedy to wszystko obliczą i przeliczą czyli za około dwa tygodnie będzie pełen wynik. Na badaniach nie byłam u swojej pani doktor tylko w poradni matczyno-płodowej. Jeśli chodzi o samo USG to jak to powiedziała pani doktor bardzo dobrze rokuje ;-). Widzieliśmy dziś Ptysia i uczucia zdenerwowania mieszały się ze szczęściem, że znów się możemy go zobaczyć. Miał robione mnóstwo pomiarów mierzy 7,80 cm i wyszło z USG, że jest 13,4 tydz, a nie 12,6. Na początku leżał na pleckach spokojnie, lekarka mówi, żebym się nie ruszała to go pomierzy na spokojnie. Potem sama zaczęła go prowokować głowicą i się zaczęły akrobacje ;-). Wzruszyło mnie jak poruszał ustkami. Posłuchaliśmy serducha, dowiedziałam się, że łożysko w porządku i pozostaje nam czekać na wyniki i wizytę u naszej pani doktor 04.10. Kurcze bardzo stresujące było dla nas to badanie, bo niby widzisz malucha ale te wszystkie pomiary i zastanawiasz się czy dobre, a lekarka z tych małomównych i wiem, że przezierność jest w porządku, a o resztę musiałam sama wypytywać, nasza pani ginekolog jak bajkę opowiada nam, co gdzie jest i jak się rozwija ale co tam ;-) Zapytałam o płeć, mówi, że za wcześnie ale ona by się skłaniała ku synkowi, może się sprawdzą moje przeczucia, a może będzie totalny zwrot akcji ;-).
Super wieści tylko szkoda ze nie możemy podziwiać jeszcze tego wielkoludka:) no i drugi chłopczyk nam sie szykuje na forum może
@Wiola1985 również gratuluje pozytywnej wizyty, maluszek super
 
reklama
Super wieści tylko szkoda ze nie możemy podziwiać jeszcze tego wielkoludka:) no i drugi chłopczyk nam sie szykuje na forum może
@Wiola1985 również gratuluje pozytywnej wizyty, maluszek super

Też żałuję, mogłam chociaż prosić męża żeby cyknął fotę ekranowi ale nie spodziewałam się, że nie dostaniemy zdjęć, nigdy mi się to nie zdarzało
@Wiola1985 fajnie, że wizyta Cię uspokoiła i maluch rośnie :-)
 
Hej dziewczyny. Ja dziś po wizycie. Moje plamienia/brudzenie są niewyjaśnione, nie wplywaja na dziecko, wszystko jest spoko. Nasze Ono ma 4 cm, łożysko ok. Wszystko tak jak być powinno. Serduszko 170. Wg usg Ono młodsze o tydzień 10t6d, a wg. OM 11t4d. Bardzo się cieszę, że wszystko jest w porządku.
 
Gratuluję wszystkich szczęśliwych wizyt! Ja 12 października mam usg 3D tak dodatkowo, a 14 listopada już połówkowe! Zobaczymy czy się potwierdzi, że chłopiec. [emoji6]
Suuper, juz będzie pewniak w razie czego:) tez sie zastanawiam nad dodatkowym USG około 16 tygodnia, robią w 4d z filmem i w ogóle ale jeszcze nie wiem czy nie przełoże tego na 27 tydzień bo niby wtedy najlepszy czas na takie pamiątkowe USG. Dopytam.jeszcze tego lekarza prywatnego później, może cos doradzi
 
Witajcie dołączam do grona kwietniowych mam, ale na razie bardzo ostrożnie :) Jest to moja trzecia ciąza z czego dwie poronione do 5 tygodnia. Wiec perspektywa sie poprawia.
Wczoraj miałam robione badania genetyczne z krwi i cała w nerwach - wyniki za dwa tygodnie. Wg OM jestem w 10,7 tyg. Wg usg troche młodsza jest dzidzia ale podobno nadrabia. Witajcie raz jeszcze i do usłyszenia
 
Moja spontaniczna wizyta dzisiaj była bardzo miła, trafiłam do super pani doktor, która chyba uwielbia robić usg i oglądać dzieciaczki, bo cieszyła się być może nawet bardziej niż ja ;)
Dzieć 3 cm, wychodzi mu dwa dni do przodu niż ostatnie usg, 169 uderzeń/min i wszystko gra :) poniżej zdjęcia, na jednym chyba nawet widać nosek :)
IMG_5836.JPG
IMG_5835.JPG
 

Załączniki

  • IMG_5836.JPG
    IMG_5836.JPG
    325,7 KB · Wyświetleń: 339
  • IMG_5835.JPG
    IMG_5835.JPG
    326,1 KB · Wyświetleń: 342
Czesc kochane
Ostatecznie zmieniłam lekarza i jestem mega zadowolona. Poprzedni podchodził do pacjentek powiedzmy że finansowo. Dzisiejsza wizyta zmieniła mój światopogląd o lekarzach. Za wizytę zapłaciłam tyle samo Ale trwała ona 45 minut. Lekarz dokładnie przeprowadził że mną wywiad, zapytał jak się czuje czy mam jakieś dolegliwości, jaka mam pracę. Przejrzał raz jeszcze wszystkie badania i kazał powtórzyć Toxoplazmoze. Przeprowadził dokładne badanie usg podczas którego wszystko objaśnia i wytłumaczył.
Czułam się komfortowo dopieszczona ( jako pacjentka) i uspokojona.
Bobas to chyba cały tata... wierci się niesamowicie [emoji16] ma 2, 49 cm -czyli jesteśmy w 9t1d. Tętno 169.
Badania prenatalne 16.10.
Poniżej zdjęcia maluszka
20180921_174052.jpg
20180921_175326.jpg
 

Załączniki

  • 20180921_174052.jpg
    20180921_174052.jpg
    22,7 KB · Wyświetleń: 318
  • 20180921_175326.jpg
    20180921_175326.jpg
    53,8 KB · Wyświetleń: 320
reklama
Czesc kochane
Ostatecznie zmieniłam lekarza i jestem mega zadowolona. Poprzedni podchodził do pacjentek powiedzmy że finansowo. Dzisiejsza wizyta zmieniła mój światopogląd o lekarzach. Za wizytę zapłaciłam tyle samo Ale trwała ona 45 minut. Lekarz dokładnie przeprowadził że mną wywiad, zapytał jak się czuje czy mam jakieś dolegliwości, jaka mam pracę. Przejrzał raz jeszcze wszystkie badania i kazał powtórzyć Toxoplazmoze. Przeprowadził dokładne badanie usg podczas którego wszystko objaśnia i wytłumaczył.
Czułam się komfortowo dopieszczona ( jako pacjentka) i uspokojona.
Bobas to chyba cały tata... wierci się niesamowicie [emoji16] ma 2, 49 cm -czyli jesteśmy w 9t1d. Tętno 169.
Badania prenatalne 16.10.
Poniżej zdjęcia maluszka
Zobacz załącznik 900366Zobacz załącznik 900368
Fajnie ze nowy lekarz taki dokładny:) gratuluje dobrych wieści
Ta dzieciatka juz zaczynają przypominać takie male krasnoludki:)
 
Do góry