reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wieści od rozpakowanych mamusiek

Witajcie :-)
Dopiero wczoraj wróciliśmy do domku z 8 dniowej majówki :-) A byliśmy w naszym domku nad jeziorkiem, co prawda tylko 40 km od domku, ale poczułam się jak na prawdziwych wakacjach ;-)

Któraś z was pytała o to jak się czuję po cerazette. Jestem w połowie 3 opakowania i nie zauważyłam żadnych zmian w swoim samopoczuciu, plamienia też nie wystąpiły, także z mojego punktu widzenia, polecam.

Karolcia81 - jesli chodzi o podroz, to juz wasza decyzja, jesli szymek ladnie spi w aucie, to mozna sprobowac. moje dziecko przez pierwsze dwa miesiace wrecz nie znosilo jazdy samochodem, teraz jest juz lepiej, ale jesli akurat nie jest pora jej drzemki to nie zasnie tak sama z siebie. Karmienie: ja nadal karmie piersia i pokarmu poki co wystarcza dla Niuni, tylko na noc podaję jej dodatkowo butlę z MM. Przez pierwszy miesiąc moja córcia niemal non stop "wisiała na piersi" taki był z niej ssak, smoczkiem nie dała się oszukać, z resztą do tej pory go nie akceptuje, ale może i to dobrze, bo dzięki częstemu przystawianiu do piersi problemu z pokarmem nie było. Nadal karmimy się dość często, bo w dzień co około 2h, ale za to w noc przesypia od 20 do 4 i potem do 7 30.

As -dobrze, że jesteś, że JESTEŚCIE :-)

Dziewczyny - wszystkie dzieciaczki cudowne, takie do wycałowania :-)

A na koniec jeszcze my:

DSCN3542.jpgDSCN3585.jpg
 
reklama
karolcia81 gratuluję. Szymonek cudo, śliczny , uroczy. Jeszcze raz gratuluję tak wspaniałej pociechy. Dziewczyny odpisały Ci na wszystkie pytania więc się nie będę powtarzała.
 
lili- no co ty do wieloryba to ci jeszcze bardzo daleko:)
karolcia- moje serdeczne gratulacje:)a synus przesliczny:)
gosialew- super fotka:)
as- witaj kochana ciesze sie ze wszytsko ok:)teraz juz tylko bedzie lepiej:)
anas81-mi ostatnio pediatra jak powiedzialam ze amelka jeszcze nie ma zebow to mi powiedzial ze to normalne ze zeby teraz dzieciom dopiero dobrze po skonczonym roku wychodza.
nie wiem dlaczego?i sama sie nad tym zastanawiam bo tymek mial juz jedynke w wieku 4 miesiecy
karolcia- ja jechalam z mala w taka trase i bylo ok.co do kuper to tez ok:)
a z tymi bakami to wzdecia.moja mala tez tak miala i widac ze ja to strasznie meczylo.sprobuj bobotic.
 
Lili - heh..aż się i mi zachciało:) Śliczne malenstwo rośnie:)Sliczny brzuchol..i do wieloryba to jeszcze Ci daleko:)

ewcia - ale słodziutki ten Twój synuś!

karolcia81 - śliczny CUD! A o laktacje walcz jeśli masz trochę sił! I pamietaj najlepszym laktatorem jest dzidzia:)

just - dobre:) Ja to Ci powiem, że nasza Amela to już jest podła... aż się boje co to będzie dalej..

ola,ewcia
- moja też tylko tata i tata...czekam na to "mama" z takim utęsknieniem

gosialew
- to miał dziś Kubuś trochę "przygód".Amela też lubi bardzo chochliki, rybkę mini-mini, a terach królują Kaczuchy też z mini mini! No tak nasladuje te dzieci że szok:)A Kubuś to wypisz wymaluj mamusia!:)

As - witaj! Ciesze się że jesteście!

Kasiuleczka - a czemu pani doktor tak wcześnie każe wprowadzać?

Annas - mam nadzieję że ząbki pojawią się lada dzień!

a_gala - ale z Was laseczki. Fajnie, że dłuuuuuugi weekend udany!:)

ola81 - fajnie, że się odezwałaś! Widzę, że i u Ciebie suwaczek mknie jak oszalały! SUPER!:)


A u nas pogoda całkowicie się zepsuła.. dziś było 9 stopni tylko..

Zdjęcie0433.jpgZdjęcie0439.jpg taką sobie dziś piękną czapeczkę Amela założyła
 
Ostatnia edycja:
Wiolka, czapeczka pierwsza klasa:-D
ale Amelcia urosła :)) szok jak ten czas zasuwa...


a ze mnie taaaaaaaaka gapa:sorry: jakoś nie zauważyłam Oli81 suwaczka:sorry:
Olu81, GRATULUJĘ!!!


Ola** i jak sprawdzałaś tą matę?

Annas, a no też byłam w szoku jak to powiedziała:szok::sorry:

A gala, toż to na początku myslałam, że to nie Elenka z mamą a z siostrą:-D
 
agala , ależ jesteście obie drobinki :)
ola81 , jeju! u Ciebie też suwaczek ! Gratuluje serdecznie !
Zimą ciemno , głucho ,zimno - to i suwaczki się pojawiły na wiosnę :-D
 
kochane moje...mam kilka pytań :
- czy myślicie, że moglibyśmy go zabrać na wycieczkę do teściów...chcemy jechac w czwartek...będzie miał wtedy 2 tygodnie...tj. około 1,5 godziny w samochodzie....ze 4 godziny u teściów i droga powrotna...czy ten fotelik do samochodu jest ok na takie trasy?
- czy to normalne, ze Mały się robi taki czerwony, kwili i się cały wypręża a potem jest albo bąk, albo kupa, albi nic?
- jakie powinny być jego kupku...bo na razie to albo jajecznica, albo taka jednolita, wodnista papka...wszystko w kolorze żółto - pomarańczowym.?
-i czy to normalne, ze on cały czas chce jeść? jak tylko sie obudzi to od razu chce jeść...jak się go na ręce weźmie to odstawia dzięciołka....nawet jak jest 30 minut po jedzeniu?
nie pilnujemy godzin...je na żądanie....ale on by chciał ciągle albo cyca, albo jak już go opróżni to butle....

1. Jeżeli chodzi o podróż. Ja bym pojechała. Oczywiście wybrać porę, kiedy maluch będzie spał. Pytanie tylko, czy mały dobrze zniesie podróż, tzn. czy nie będzie wymiotował itp., dlatego najlepiej zrobić próbę :)
2. Normalne, że maluch robi się czerwony przed: purtem, kupką. U mojego Miłosza było podobnie, najpierw mega skupienie na twarzy, robił się purpurowy i bączuś lub kupka.
3. Kupki są w normie. Początkowo są to kupki smółkowe (ciemnozielone), później przejściowe (różne zabarwienie, zielonobrunatne, zielone, żółte. Mogą być widoczne pasemka śluzu i grudki niestrawionego pokarmu). Oczywiście inna kupka jest malca karmionego cycem, a inna mm. Cycem - to właśnie "jajecznica" ;)
4. Normalne, że chce jeść, tym bardziej, że cycujesz. Karmienie na żądanie i tyle.

A tak w ogóle to:

KAROLCIA, Szymuś jest śliczny*

AS, zdrówka dla Was* i gratulacje, bo chyba nie gratulowałam.

A_GALA,
śliczne z Was kobietki*

WIOLKA
, Amelcia do schrupania*

LILIJANNA
, brzuszek pierwsza klasa!


Wszystkie babeczki serdecznie pozdrawiam*
 
Ostatnia edycja:
Wiolka - Amelka na biskupa :laugh2:
Agala - i Ty byś chciała ile by Mała ważyła, co? Skoro Ty taki churchlak? ;-) Super wyglądacie razem, słodko. :tak:


Kiedyś dostałam od kolegi z AKP koziołka matołka wielkości ponad 1 metr, Ada zrobiła sobie z niego przyjaciela, siada mu na kolanach i czytają bajeczki :-p Upierdliwa przy tym jak diabli, bo koziołek nie umie trzymać książeczki, a przecież skoro Ona czyta, to ktoś musi bajeczkę trzymać, więc albo A. albo ja pomagamy koziołkowi. Tyle, że Jej się to nie nudzi. :dry:
 
reklama
Hej maminki :-)
U nas ok maly rozrabia na calego,przylepa sie z niego zrobila czasem nie ma szans go zostawic samego bo zaczyna wyc i domaga sie powrotu mamusi :baffled: jest to czasem meczace ale jakos trzeba to opanowac :tak: Maly ostatnio mial jakies gorsze nocki,spal niespokojnie a Ja potem jakas nietomna bylam i w dzien odsypialam z malym.Pogoda jak pogoda kijowa byla ale dzisiaj juz sloneczko swieci wiec jest szansa na jakis spacerek ktory bede chciala zaliczyc dopoludnia bo wiadomo jak to tutaj jest hehehe wczoraj np. pogoda rano sie zapowiadala ladnie itd a jak mlody wstal kolo poludnia to juz bylo zimno,pochmurnie i padalo wiec trzeba korzystac od razu i nie czekam na popoludnie :-)
As witaj kochana i tutaj,super ze juz jestescie w domciu cale i zdrowe ;-)
Lili brzuszek masz super,slicznie wygladasz :-)
a_gala sliczne jestescie dziewczyny jak laleczki :-)
kasia2011 Agatka wyglada cudnie,slicznotka z niej jest ;-)
karolcia81 Szymonek jest cudny !!!!
 
Do góry