reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wieści od rozpakowanych mamusiek

Gratuluję pierwszych ząbków :)

Kat, co do karmienia, to wiele Ci nie pomoge, u nas Hania pije z piersi ok 5 min i juz po wszystkim.
Może sprobuj raz Stasia dokarmic mm, zobaczysz ile wypije i na ile mu to wystarczy.
 
reklama
Staś przybiera bardzo harmonijnie, twardo trzyma się swojegp przedziału na siatce centylowej, średnio 220-230 gramów mu przybywa. Tylko jest to okupione nieustannym wręcz karmieniem, dlatego się zastanawiam, czy nie mam za mało mleka. Wczoraj wieczorem ok.3 godz.od ostatniego karmienia usiadłam z laktatorem (ręcznym) i w ciągu pół godziny ściągnęłam 140 ml. Dziś mu podałam, domagał się mniej niż godzinę od ostatniego posiłku. Obciągnął całe 140ml i chciał jeszcze. Potem ok.15-20 minut jeszcze dojadał z cyca (przełykał), dopiero po tym czasie zaczęło się ciumkanie byle ciumkać. Gdzie on to wszystko mieści? Oczywiście starczyło mu na ok.godzinę.
 
kat najlepszy laktator to dziecko:tak:, żaden tyle nie ściągnie co ono. moja też długo na cycu wisiała, 3 miesiące miałam wycięte z życiorysu, potem powolutku się normowało, teraz kwadrans i po jedzeniu, jak chce poleżeć/zasnąć/odpocząć to dłużej. Pamiętaj, że jak dasz mm to w miejsce tego posiłku ściągasz mleko. moja dziś nie umie pić ze smoczka, a w szpitalu dostawała kilka razy mleko z jednorazowej butli, jak próbowałam raz w listopadzie podać butelkę językiem wypychała smoczek i przygryzała go miejscem gdzie będzie miała trzonowce. próbowałam potem jeszcze kilka razy, efekt ten sam. ściągnięte mleko podawałam strzykawką z drenem lub samym drenem. teraz dostaje słoiczki plus deserki z kleikiem i moim mlekiem, ale to już łyżeczką. Niekapka nie chcę raczej wprowadzać, podaję jej wodę z filiżanki ;-) mała fajnie reaguje na nagą pierś - śmieje się do niej, obejmuje, liże, ślini, przytula.. komedia:-D teraz jak już sama siada widzi więcej i częściej może sama się poprzytulać do cyca:tak::-D

ściągnęłam 210 ml, idę spać ;-)
 
Ostatnia edycja:
kaira cieszę się,że wszystko jest dobrze:) Jeszcze przenosisz;)Zobaczysz:))))
Kwiatuszku właśnie przeczytałam o Kasi na głównej stronie.....łzy lecą....Kolejna młoda osoba:((((Dwie maluśke prześliczne córeczki bez ukochanej mamy...
Jak Oliwka?
Pleni gratulki ząbka:)))U nas od 2 tyg lewa dolna jedynka ale jakoś wielce w górę się nie pnie,a druga obok juz od kilku dni drapie.
Pleni czy późniejsze wychodzenie zębów może zależeć od wit.D? Kuźwa jestem tak zła,ze wtedy posłuchałam lekarki i małej latem w słoneczne dni jej nie podawałam,bo niby co za dużo to niezdrowo a wit,d też potrafi narobić szkód.Po lecie było mi trudno wbić się w rytm podawania i tez zdarzało mi się zapomnieć.Ostatnio też usłyszałam od innej lekarki,ze nie trzeba podawać jak świeci słoneczko...
Czy wit.C moze powodować marchewkową cerę,tzn.ciemniejszą karnację u dziecka?Co kogoś spotykam ja czy moja siora to mówią nam,ze nasze dzieci chyba dużo marchewki jedzą,a wcale nie.Właśnie bardzo na to ważam i wybieram takie słoiki,zeby było jej w nich najmniej albo w ogóle ,to samo deserki,same owoce i już,soków mała nie pije. Wit.c dostaje co drugi dzień,chyba,ze jest jakaś niemrawa albo miała z kimś podziębionym kontakt to podwójną dawkę jednorazowo.Bynajmniej ja małej super przez słoncem też nie chronie.Sama już nie wiem.
Prija a co u Was?Sama widzisz jak sporadycznie zaglądam,teraz mała śpi,wiec luz,ale przez reszte dnia mam armagedon,włazi tam gdzie nie ma,ciągle ratuję ją z opresji,śledzi mnie wszędzie...Nie nadążam z pracami domowymi,później jak usnie to w nocy mam kupe roboty,której i tak całej nie daje rady odbębnić.
 
emka wit d ma spory wpływ na kształtowanie kości i zębów. Tak serio to nie można na oko stwierdzić jak jest z ilością wit d w organizmie, potrzebne jest badanie z krwi. Nie sądzę byś sporo namieszała z tą witaminą, ale wkurza mnie takie gadanie lekarzy - najpierw trzeba zrobić badanie na zawartość wit d a potem zalecać dawkowanie tym bardziej, że niedobór i nadmiar jest zły, nawet witamina c jest na cenzurowanym o suplementach diety… | aladieta / a'ladieta . Jeśli chodzi o wit c to ona zwiększa wchłanianie z warzyw czerwonych i żółtych bo beta karoten jest nie tylko w marchewce Witamina A – (Retinol, Beta-karoten) | Witaminy Minerały - Informacje o Witamina A – (Retinol, Beta-karoten). Co do ząbków - nie martw się, mojej koleżanki córa pierwszego ząbka miała na roczek. Też się martwili a wszystko jest ok. dla zębów jest tzw. szeroko pojęta norma. mojej bździągwie też dopiero zębulki startują.

dziś rehabilitantka wpisała małej w kartę 'czworakuje' :) zaczęło się przemieszczanie ;-)
 
reklama
Tylko kurcze, nie wiem, czy sie martwic czy nie, e Hania jakby tupie lewą nogą. Dzieje się to wtedy, gdy jest aktywna, gdy rusza calym cialkiem. Lewa nozka wtedy czesciej "tupie":baffled:
No i na nogach w doslownie paru miejscach ma takie suche placki, lekko zolte:baffled:
 
Do góry