reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek zakupowy + wózki + wyprawka i torba

reklama
Miotlica z tego co wiem puder moze przydac sie latem, zeby spocona skorka sie nieodparzala. Ale nasze malenstwa latem to juz beda duze bobasy wiec ja osobiscie nie kupuje.
 
Pudruje się dzidzie zwłaszcza w fałdkach żeby się nie odparzała ja kupiłam taki tańszy z synkiem nie używałam aż tak bardzo bo on był taki chudzieńki że miał malutko fałdek ale czasami w pachwinkach zasypywałam
Trzymam kciuki za udane zakupy:-)
 
Ja jeśli chodzi o kosmetyki to jestem blada :szok: nie wiem co kiedy używać przy takim maleństwie, mam nadzieję że szybko do wprawy dojdę :-). Ja już mam dużo rzeczy dla małej ;-) pozostała mi do kupienia pościel i wypełnienie ale to zamówię na jednej aukcji hi hi tylko jeszcze nie wiem jaki kolor no i materacyk, a jeśli chodzi o takie drobne rzeczy ale bardzo potrzebne to już chyba mam wszystko ;-)
 
Miotlica to życzę miłych zakupów, :-)
Agusia ja też kompletnie nie mam pojęcia co, gdzie i jakie kosmetyki, ale to chyba normalne u pierworódek:-), dlatego przygotowałam sobie zestaw pytań, który pomoże mi rozwiać wątpliwości, liczę dziewczyny, na was, że mi to wytłumaczycie (a przy okazji nie tylko mi).

Otóż tak, przeglądałam kilka propozycji wyprawkowych i spisałam sobie wszystkie pozycje kosmetyczne o jakich była tam mowa.
-chusteczki nasączone do pupy - tu chyba bez pytań :-)
-maść do pupy na odparzenia, no i tak znalazłam wiele propozycji, najpopularniejsze to chyba sudocrem i linomag, ale znalazłam też niveę. I teraz co polecacie i w jakim wielkościowo opakowaniu na początek. Sudocrem widziałam w opakowaniach 60, 125, 250, tylko, że w porównaniu z Linomagiem to drogie jest. 250tka kosztuje prawie 40zł ..., no i ciekawa jestem na ile starcza taka 250tka .... ?? jakieś opinie, spostrzeżenia??
-szampon - czy on na początek to w ogólę jest potrzebny??!! czy dziecko od razu ma włoski?? jak to jest bo nie mam pojęcia, tu znalazłam też kilka marek, najpopularniejsze to chyba bambino, nivea i bambi, ja chyba się na bambi zdecyduje, pamiętem, że tego używała mama dla mnie :-)
-płyn do kąpieli/mydełko - no właśnie co wybrać płyn do kąpieli czy mydełko, czy może obowiązkowo i to i to?? Nivea ma sporą ofertę płynów do kąpieli dla maluchów, widziałam ofertę 2w1 płyn do kąpieli + szampon, oraz płyn do kąpieli z oliwką, czy w takie zestawy warto inwestować?? czy jeśli wybior ten z oliwką to chyba nie muszę już oddzielnie kupować oliwki??
-zasypka/puder, któś już tu o tym wcześniej wspominał, że to na ładki, żeby się odparzenia nie robiły, tak?? a zwykła mąka kartoflana nie wystarczy (na wrazie co)? bo odobno tak można?? I jak to jest, bo pamiętam, że moja ciocia jak siostrę przewijała to po zdjęciu pieluchy pupę myła, smyrała kremikiem i do tego zasypką .... tylko, że ona trochę "starej daty" to może już się dziś tak nie robi i sam kremik wystarczy, bez tej zasypki ??
- Oliwka, no to tak, kiedy się jej w ogóle używa?? Czy tylko po kąpieli, czy jak?? czy jak wybiorę tą opcję z nivey płyn do kąpieli z oliwką to już nie muszę oliwki oddzielnie? a po co w ogólę "naoliwiać" ciało malucha po kąpieli??
-krem do ciała (buzi), no tu to niewiem, czy te kremy to tylko do buzi, czy do całego ciała, bo jeśli do całego ciała to albo taki krem albo oliwka, a jesli tylko do buzi to kiedy smyrać dziecku buzię takim kremem, wiem, że jak się na zimno wychodzi to trzeba, ale czy jak urodzę w marcu, a na pierwszy spacer wyjdę w kwietniu to trzeba dziecku czymś smyrać buzię przed wyjściem??
-patyczki do uszu czemu te typowo dziecięce są różne kształtem od tych dla "dorosłych" czy tych dla "dorosłych" nie można używać dla maluchów?? i znalazłam jeszcze jakieś z ogranicznikiem .... ????
-sól fizjologiczna tu to kompletnie nie wiem, co to na co po co i dlaczego??
-szczotka/grzebyk no tu to chyba bez pytań :-):-)
-gaziki ze spirytusem najważniejsze, jak często i jak długo trzeba czyścić pępek ?? znalazłam takie saszetki - wacik nasączony spirytusem, cena za sztukę 1 zł, a mogę kupić normalnie litr spirytu i tym śmigać?? :-D czy może ten spiryt to trzeba będzie jakoś rozcieńczyć??
- płatki kosmetyczna - i znowu znalazłam, że są jakieś specjalne dla dzieci, a nie mogą byc takie normalne "dla dorosłych" ??

-aaa i czy śliniak to jest od razu potrzebny, a co myślicie o takich plastikowanych śliniakach??
-w jakim rozmiarze kupić czapeczkę, jak to się liczy ten wymiar
- czy uważacie że sterylizatory do mikrofali są zdrowe?? Ogółem byłam na nie co do sterylizatorów ze względu na ich cenę, ale jak popatrzyłam, że można fajnie kupić używany to stwierdziłam, czemu nie, znalazłam fajną ofertę używanego do mikrofali, a Tomasz krzyczy nie nie i nie, bo co to za obłęd żeby w mikrofali sterylizować, jak może zarazków się pozbędzie, ale szkodliwe fale w to wejdą, co o tym sądzicie ????
 
Z tego co pamiętam, położna powiedziała mi, że im mniej kosmetyków tym lepiej, z Mikim pudru używałam, a teraz to nie wiem, napewno tym razem kupię sudocrem, albo penathen, oliwkę, chusteczki odświeżające, no i spirytus 70% do pępuszka, ten swego czasu kupiłam w Geancie dawnym, teraz nie wiem czy jest, jak nie to tez się nie przejmuję bo można go zamówić w aptece i go zrobią, a reszta ewentualnie wyjdzie w praniu.

Ja ostatnio zajrzałam do ciuch-budy "anglia - irlandia" no i powiem Wam, że można tam trafić na nowe nieużywane - super ciuszki, kupiłam kilka chyba 6 szt. za bagatela 21 zł.

Co do prania, to ja kupiłam Mleczko Lovella i proszek, nic więcej.
2 lata temu prałam w Jelpie, teraz chce wypróbować Lovellę.
 
Ostatnia edycja:
MAGDALENKA - ja tez nie jestem ekspertem w tyvh srawach, zdałam sie na koleżanki które niedawno rodziły i o to co mi poleciły:
- do pupy LINOMAG bo jedna miała taki przypadek ze w szpitalu używała przy każdym zmienianiu pieluszki Sudokrem i małej zeszła skórka w pachwinach, położne powiedziały że Sudokrem to tylko na odparzenia a nie na zdrową skóre - choć z drugiej strony szpitale dają próbki właśnie tego więc chyba wiedzą co robią:baffled:. W każdym razie ja wziełam Linomag bo jest bezbarwny a Sudokrem maluje tyłeczek na biało i póżniej w fałdkach skórnych zostają takie białe ślady;-). Jak dostane próbki Sudokremu w szpitalu to pewnie tez spróbuje ale bede ostrożna
- jako płyn do kąpieli OILATUM - podobno można myć nim ciałko i głowkę także zastępuje od razu szampon, jest dla wrażliwej skóry i nie uczula ale nie wiem czy nie jest dostępny tylko w aptece (ja nigdzie indziej go nie mogłam dostać)
- co do oliwki to podobno Jonsons uczula więc lepiej coś innego
- kupiłam kem do buzi NIVEA NA KAŻDĄ POGODĘ - też polecony bo jest bez dodatku wody i dobrze sie sprawdza na chłodzie
- co do kremu do ciała to chyba jak nasmarujesz dzidzię oliwką po kąpieli to nie ma już potrzeby jej balsamować;-), a może się mylę???
- patyczki do uszu - te z ogranicznukiem - to po to aby nie włożyć za głeboku i nie uszkodzić uszka dzidzi, więc lepiej używać tych
- co do sterylizatorów to nic nie wiem na ten temat, nikt z moich znajomych tego nie używał więc i ja na razie nie kupuję
 
KASIULLKA - i nie miałaś problemu z tym SUDOKREMEM? Ja na początku też go chciałam kupić ale w końcu zdecydowałam sie na coś innego bo mi nagadali że jest silny i jak sie stosuje na zdrową skórę to może nawet zejść i tworzą się ranki:baffled:. Może jeszcze ktoś tego używał i może coś powiedzieć na ten temat?
 
Slyszalam ze sudocrem uzywa sie tylko jak sa odparzenia ,nawet pani w aptece mi go odradzila.
Ja kupilam Bepanthen i drapolene(pewnie w PL takiej nie ma)ale z tego co wiem to linomag tez jest dobry.
Szampon raczej odpada- w sumi9e mala dzidzia nie ma prawie wcale wloskow.
Plyn/mydelko??? ja mam plyn da kapieli, wydaje mi sie ze bedzie lepszy od mydelka.
Pudru nie kupuje,siostra meza wcale nie uzywala,ale jak by cos to zawsze mozna dokupic.Wiem ze kiedys jak zmienialo sie pieluszke to za kazdym raze sypalos ie pudrem,teraz wystarczy kremik.
Oliwka mysle ze powinno sie zawsze po kapieli malucha wysmarowac oliwka,zeby mu sie skura nie wysuszala.Moja kuzynka tez czasami czubek glowki smarowala bo malej sie skora luszczyla i nawet pediatra tak kazala.
Krem do buzi wystarczy,nie wiem czy nie bambino moglby byc,zapytaj w aptece,ja mam jakis tutejszy.
Patyczki pisze z enie mozna uzywac w srodku ucha,tylko mozna wycierac np.w kolo noska,za uszami,w ucu ale na zewnatrz.
Platki kosmetyczne zawsze mozna namoczyc w wodzie i przetrzec buzie dzidzi albo pupe jak za duzo zrobi hehe:-D:-D:-D
Sol fizjologiczna masz napisane na opakowaniu do czego sluzy.
-do higieny nosa oraz oczu
-do czyszczenia ran
do plukania uszu
-do rozcienczenia produktu di inchalacji
Gaziki ze spirytusem,no wiec ja mam taki zwykly spirytus zew sklepu i go rozcincze z woda tak zeby wyszedl mi roztwor mniej wiecej 70%.Slyszalam ze te gotowe gaziki juz nasaczone nie sa zbyt dobre bo szybko wysychaja.

Jesli cos zle napisalam to niech mnie jakas mama poprawi bo to jest tylko takie moje myslenie,ale czy dobrze mysle tego nie wiem..

Aha co do sterylizatora to ja sie nie znam bo i tak narazie nie kupuje.
 
reklama
KASIULLKA - i nie miałaś problemu z tym SUDOKREMEM? Ja na początku też go chciałam kupić ale w końcu zdecydowałam sie na coś innego bo mi nagadali że jest silny i jak sie stosuje na zdrową skórę to może nawet zejść i tworzą się ranki:baffled:. Może jeszcze ktoś tego używał i może coś powiedzieć na ten temat?

To samo slyszalam o sudocremie.
Po co stosowac lek leczniczy na cos co nie jest chore????
 
Do góry