reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek kulinarny - nasze przepisy

reklama
A ja wczoraj zrobilam pieczone ziemniaczki i tak bardzo mi smakowaly, ze chyba jutro powtorka z rozrywki... chociaz na jutro zaplanowalam juz nalesniki... ale jedno drugiemu nie przeszkadza :) Wczoraj razem z moim M zjedlismy 2 kg :) + miesko + surowka = niezly wynik :)

PIECZONE ZIEMNIACZKI
Składniki:
  • nieduże ziemniaki - dowolna ilość, najlepiej takiej samej wielkości
  • zioła (rozmaryn, tymianek, bazylia)
  • sól
  • pieprz

  • olej lub oliwa z oliwek
Wykonanie:

  1. Ziemniaki obrać.
  2. Jeśli są małe, to pozostawić je w całości, jeśli większe - przekroić na połówki.
  3. Wrzucić do osolonego wrzątku i pogotawać około 10 minut, żeby lekko zmiękły, ale nie ugotowały się.
  4. Włączyć piekarnik i nagrzać go do temperatury ok. 200 st.
  5. Wylać wodę z garnka, a garnkiem potrząsnąć energicznie kilka razy tak, by wierzchnia warstwa ziemniaków pokruszyła się lekko.
  6. Następnie ziemniaki wyrzucić na blachę do pieczenia, skropić obficie oliwą i posypać ziołami.
  7. Blachę wstawić do piekarnika na około pół godziny, co jakiś czas sprawdzając czy ziemniaki już są całkiem miękkie. Na ich powierzchni powinna utworzyć się smakowita skorupka.

    Ziemniaki są doskonałym dodatkiem do pieczonych mięs i innych dań.
 
wielbicielka frytek bylam od dziecka dlatego zawsze mam awaryjna paczke mrozonych, bo nigdy nie wiadomo kiedy mnie chwyci :baffled: i jeszcze takie mrozone kuleczki ziemniaczane :happy: mniam :happy: w ogole ziemniaki lubie w kazdej postaci nawet takie rozciapane
 
Ostatnia edycja:
Mati nie ma sprawy:tak:

A przepis na pieczone ziemniaczki bomba.:-) Ja co prawda robię ciut inaczej ale Twojego przepisu na pewno wypróbuję;-)
 
Mati ja znam takia wariację z tymi ziemnaiczkami: po przegotowaniu ziemniaki przekroić na połówki obtoczyc w przyprawach w środek dać plaster sera i połaczyć połówki, całośc zawinąć w plaster boczku wędzonego (można to jakoś spiąć) i wtedy upiec - pychotka :)

Dosia wczoraj robiłam polędwiczki z Twojego przepisu i wyszły rewelacyjnie - wszytskim w domciu smakowało :)
 
Agorana
smakowicie brzmią te ziemniaki:-)

ja dziś zrobiłam obiad na słodko, naleśniki z budyniem i dżemem i cukrem pudrem, już czuję jak mi się te kalorie odkładają na bokach, no ale nie będę sobie zawracać głowy takimi drobnostkami;-)
 
u mnie lasagnia dziś na tapecie:-):-):-)

ale te wasze ziemniaczki to prawdziwe pyszności, choć nie jestem ziemniakolubna:-)

wczoraj za mną naleśniki chodziły i pojechaliśmy do naleśnikarni, wciagnełam naleśniczka z twarogiem, truskawkami i bita śmietanką, do tego w ramach rozpusty capuccinko, pychotka:-):-):-) i to bez żadnych wyrzutów sumienia:-)


teraz śmigam tę lasagnie kończyć
 
reklama
Ja ziemniaczki robię na 2 sposoby w zależności od tego ile mam czasu i ochoty na kuchnię....:-)


1. Ziemniaki obieram i kroje na 4 lub 8 w zależności od wielkości ziemniaka.... Rozgrzewam dość mocno patelnię na nie wielkiej ilości oliwy...
Wrzucam surowe ziemniaki na patelnie... chwilkę podsmażam....dla uzyskania chrupiącej skórki.
Sól, papryka, tymianek... przyprawy wg.gustu

Potem już tylko duszę.... Ziemniaki w ekspresowym tempie miękną.

2. Ziemniaczki robię w skórkach.
Całe umyte ziemniaki owijam plasterkami nie za tłustego surowego bądź parzonego boczku i zawijam w folię. Można już dać jakieś przyprawki ale ja w tym wydaniu dodaje dopiero jak są gotowe....
Tak przygotowane "bombki" wkładam na blachę i do piekarnika....
 
Do góry