reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek kulinarny - nasze przepisy

Agorana, Iwon - fajne przepisy na pewno skorzystam :)
robaczek_25 a tymi nalesnikami to mi strasznej ochoty narobilas... bede smazyc dzisiaj :)
Poki co u mnie dzisiaj moja ulubiona zupka.

ZUPA CYGAŃSKA

Składniki:

p2.gif
litr wywaru z kostki
p2.gif
duża papryka albo 2 mniejsze
p2.gif
kilka ziemniaków
p2.gif
mała puszka kukurydzy
p2.gif
20-25 dag wędzonej szynki (np. ogonówki)
p2.gif
pół szklanki śmietany 12%
p2.gif
spora cebulka
p2.gif
2 łyzki koncentratu pomidorowego
p2.gif
olej, łyżka mąki (może być trochę więcej)
p2.gif
majeranek
p2.gif
sól, pieprz

Wykonanie:

  1. Cebulę, paprykę podsmażyć na oleju, skropić wywarem i poddusić.
  2. W garnku w wywarze podgotować ziemniaki pokrojone w kostkę.
  3. Gdy będą prawie miękkie dodać cebulkę, paprykę, kukurydzę i pokrojoną w króciutkie paseczki szynkę, a także koncentrat pomidorowy.
  4. Zupę zagęścić śmietana wymieszaną z mąką, uważając, żeby nie zrobiły się grudki. Najlepiej robić to jak zupa troszkę przestygnie, wtedy mamy pewność, że śmietana się nie zwarzy.
  5. Na koniec sypiemy pół łyżeczki majeranku, doprawiamy do smaku przyprawami, ostra papryką i podajemy bardzo gorącą.
 
reklama
Boże zazdroszczę wam dziewczyny że możecie wszystko jeść (mam problemy z żołądkiem). Ja na jedzenie nie mogę patrzeć jem bo muszę ale i tak często kończy się tym że w żołądku nic mi nie zostaje tylko w toalecie a jestem już koncówka 8 miesiąca. na szczęście już dużo nie zostało:-)
 
Kasiaa84 bardzo wspolczuje. Ja zawsze uwielbialam jesc z tym ze kiedys mialam super przemiane materii i bylam chudziutka a jadlam jak "2 metrowy fizol" ;) niestety z wiekiem przemiana materii szwankuje a apetyt pozostal.
 
dziewczyny macie możne jakiś fajny przepis na sernik na zimno szukałam w necie ale niema nic konkretnego a wole sprawdzony :confused:
 
SERNIK NA ZIMNO


Składniki:

- 800 g twarożku homogenizowanego (naturalnego lub waniliowego)
- 25 dag masła
- 1 i 1/2 szkl. cukru pudru
- 2 żółtka
- 1 jajko
- 1 op. cukru waniliowego (albo ziarenka wanilii)
- 3 płaskie łyżeczki żelatyny
- 1 szkl. mleka
- 2 op. galaretki owocowej
- herbatniki
- truskawki

Wykonanie:


  1. miękkie masło utrzeć z cukrem pudrem i cukrem waniliowym (wanilią)
  2. dodawać stopniowo żółtka, całe jajko, twarożek, żelatynę (namoczoną w ½ szkl.
    zimnego mleka, dodaną do ½ szkl. mleka gorącego, ostudzoną)
  3. wlać do tortownicy wyłożonej herbatnikami
  4. zastudzić w lodówce (ok. 3 godz.)
  5. udekorować truskawkami
  6. zalać chłodną galaretką (ja dwie torebki galaretki rozpuściłam w 2 i 1/2
    szkl. wody)
 
reklama
Do góry