reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek główny

co do bab , które zaczepiają zdarzyło mi się ostatnio, że podeszła ale zapytała czy może sobie popatrzyć bo ona tak lubi małe dzieci...
no w takim wypadku niech popatrzy ;)

co do wypadających włosów to u mnie dramat...
poza wypadaniem przy czesaniu to są po prostu wszędzie...
odkurzam dwa razy dziennie ostatnio, bo mam dośc zbiernia ciągle rękami ::)

Po urodzeniu Oli było to samo ale przeszło
więc myślę że teraz też już niedługo się to skończy
 
reklama
dzięki! jak Maks pozwoli to wypocznę ;)
do tego mąż chce zagrać w jednym turnieju tenisowym ....

maga - pozostaję Ci lasy, góry i jeziora - a tak naprawdę to obojętnie gdzie, byle wyrwać się od codzienności :)
 
Koga - udanego wypoczynku

Co do samopoczucia matki karmiącej to ze mną kiepsko włosy w całym domu do tego jeszcze zawroty w głowie , a kilka dni temu leciała mi krew z nosa. A piję dużo wody niegazowanej i dodatkowo przyjmuję Prenatal i nic. :)
 
karolkaz ja nie mam kłopotu tylko z włosami i paznokciami ale zawroty głowy, krwotoki z nosa i ogólne dosyć upierdliwe i niepokojące osłabienie mam cały czas, w poniedziałek mam badania a w środę lekarza, może on coś wymodzi i mi pomoże
 
Czytam tak co tu piszecie kochane ciotki forumowe i nadziwic sie nie moge jaki mam twardy organizm ;) Zadnych witamin nie biore (rowniez w czasie ciazy nic oprocz kwasu foliowego nie bralam a wyniki byly rewelacyjne), na dodatek mam diete scisle ograniczona, bo Ola to atopowiec, karmie tylko piersia nawet wody dziecku nie dajac (oj wyrodna matka ze mnie ;) ) i :
- krwotokow zadnych nie mam ;D
- zawrotow glowy rowniez nie ;D
- wlosy nie wypadaja  ;D
- no, badan na razie nie robilam wiec nie wiem jak tam moja morfologia, cholesterol, cisnienie itd. ;), ale chyba zrobie z czystej ciekawosci  :laugh:
 
Aniam tylko pozazdrościc

mam pytanie, jak się objawilo u Twojej OLi atopowe?
napisz mi coś więcej na ten temat jeśli mozesz
 
Oczywiscie ze moge :) Ola juz spi :)

Najpierw dostala kilku drobnych krostek na lewym policzku. Po kilku dniach pojawily sie nowe na czole, a potem rowniez na drugim policzku. Potem te krostki zaczely sie zlewac, tworzyly takie paskudne czerwone place, doszla tez do tego broda. Rowniez na uszach i za uszami pojawily sie krostki, takie drobniutkie troche ich bylo nawet we wlosach.Kremy nie pomagaly (zwykle kremy- oilatum, sudokrem). Jak odstawilam nabial troszke sie poprawilo, ale nie do konca (wlasciwie sam nabial to nic nie dal, dopiero jak przestalam jesc: wolowine, cielecine, sery, mleko a nawet maslo to dopiero wiekszosc zniknela), po odstawieniu jajek nastepna poprawa. Ale okazalo sie ze rowniez pieczywo cos tam wywoluje.
Teraz jest niezle, ale znowu wyszly jakies drobniutkie krostki na klatce piersiowej. Aha- i u Oli objawem alergii byly paskudne odparzenia, pierwsze przy odbycie a teraz ma w pachwinach, bardziej z przodu.. Juz nawet tormentiol nie pomaga. Mysle ze uczulila sie na cos jeszcze. Albo to maliny. ktore ostatnio za rada lekarza sprobowalam, albo konserwant z suszonych sliwek.

Skora miejscami byla tez szorstka, a miejscami taka dziwna, jakby papier, trudno to opisac. No i ciemieniucha gigantyczna, a do tego saczace sie zmiany za uszami. Ale atopowe moze roznie u roznych dzieci wygladac, widzialam dziecko, ktore zmiany brzydkie (inne niz u Oli) mialo tylko na rece.
U Oli wyszlo bardzo wczesnie, jak skonczyla 3 tygodnie, zwykle pojawia sie miedzy 3 a 6 miesiacem zycia.
 
aha, no i Ola mocno sie drapala, ja myslalam ze to tak przypadkiem, potem mnie dopiero oswiecilo. Rowniez bole brzuszka, spienione kupy, zielone kupy i mocne ulewanie to tez objaw alergii, u nas niestety wystapily. Tez niepokoj dziecka, nerwowosc, to tez moze byc objaw uczulenia.
 
reklama
o kurcze, to zaczynam sie martwić ::)

u nas zmiany są tylko na policzkach i klatce piersiowej, czasem malutko a czasem bardzo zaczerwienione placki z malych chrostek..
Maksiu sie drapie i nie ma jak go powstrzymać ::)
chciałam do konca 4 miesiąca chociaz karmić bo cały czas myslałam że jak go od cyca odstawie to klopoty się skonczą
a tu dzisiaj obsypanu jak nigdy ::)

i długo tro trzeba leczyc Anian?
co Ci mówli lekarze na temat AZS??
 
Do góry