reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek główny

Dzien dobry,
poczytuje was od dawna ale nigdy sie nie udzielam chyba ze mam problem :(
I teraz znow prosze was o pomoc.
Moja corka jest chora. ma katar kaszel a 3 dni temu miala goraczke. Oczywiscie u lekarza bylismy dostaliśmy antybiotyk i lekarz powiedzial ze ida jej zeby. jest juz coraz lepiej ale jest problem. Nie chce jesc mleka ! Wszystko moze byc chleb z masłem, owoce, warzywa byle by nie mleko a wczesniej jadła 5 razy mleko po 160 a nawet wiecej. chciałam ja przeglodzic i od wczoraj 17 nic nie jadła tylko wypila 30 ml mleka do 8 a pozniej to juz jej dałam sniadanie. Nie wiem co robic ?? MOze zmienic mleko ?? Teraz piła Nutramigen. a moze przeczekac ?? co zrobic przepraszam ze tak chaotycznie ale zaczynam sie martwic
 
reklama
Dzien dobry,
poczytuje was od dawna ale nigdy sie nie udzielam chyba ze mam problem :(
I teraz znow prosze was o pomoc.
Moja corka jest chora. ma katar kaszel a 3 dni temu miala goraczke. Oczywiscie u lekarza bylismy dostaliśmy antybiotyk i lekarz powiedzial ze ida jej zeby. jest juz coraz lepiej ale jest problem. Nie chce jesc mleka ! Wszystko moze byc chleb z masłem, owoce, warzywa byle by nie mleko a wczesniej jadła 5 razy mleko po 160 a nawet wiecej. chciałam ja przeglodzic i od wczoraj 17 nic nie jadła tylko wypila 30 ml mleka do 8 a pozniej to juz jej dałam sniadanie. Nie wiem co robic ?? MOze zmienic mleko ?? Teraz piła Nutramigen. a moze przeczekac ?? co zrobic przepraszam ze tak chaotycznie ale zaczynam sie martwic

Domyślam się że masz dziecko w wieku naszych. Może spróbuj dać inne mleko albo poprostu kaszki na mleku i inne przetwory mleczne odpowiednie do wieku dziecka.
 
witam dziewczyny,dawno mnie tu nie było,ale to dlatego że nie mam wogóle czasu.wpadłąm życzyć Wam i Waszym Rodzinom zdrowych ,wesołych,mroźnych świąt Bożego Narodzenia ,dużo uśmiechu,pociechy z Waszyh maleństw podczas rozpakowywania pierwszych prezentów -nie będzie mnie już do świąt napewno,zajrzę po świętach.papa
 
Hej dziewczyny:-)
tez mnie dawno nie było przez brak czasu,no i mąż wrócił o tydzień wczesniej niż planował-czyli jest juz od tygodnia i wiecie-jak go już mam,to wolę jednak więcej cxzasu z nim spędzac,niż przy kompie:-):tak:
Michałek rośnie jak na drożdżach,teraz ma troszkę katarku,zaraził się od rodzenstwa, nigdzie nie byliśmy od dwóch tygodni-chodzi mi o spacerki,bo pogoda ciągler nie sprzyja,jak nie dużu mróż,to znów silny wiatr i tak dziś np jest już plus trzy stopnie ciepla ,ale okropnie wieje.poza tym zauważyłam,że wychodzą mu kolejne ząbki-tym razem górne dwójki-jak to niektórzy nazywają "zęby oczne"-sama nie wiem dlaczego,ale tak sa nazywane i podobno te bardziej bolą jak rosną.Tak więc trochę popłakuje przez sen i ma mniejszy apetyt.
A tam jedna dziewczyna "ciazadorotki "pytała o to mleczko,czy zmienić ,bo córeczka nie chce jeść.Kochana,ja myslę,ze to całkiem normalne ,że po antybiotyku i podczas choroby dzieciątko ma mniejszy apetyt i mleczka chwilowo nie chce,też tak miałam z moim Michałkiem jak był chory i brał antybiotyk,no i jak ząbkuje to też nie chce mleczka,a inne rzeczy nawet w miarę zajada,ja bym tak pochopnie nie zmieniała mleczka-zreszta przeciez powinnaś to skonsultować z lekarzem,gdybys chciała zmienić,zwłąszcza,że to nutramigen,czyli mleczko eliminacyjne,więc nie można tak od razu przejść na mleko modyfikowane ,bo można tylko szkód narobić w brzuszku dziecka,no i jak się już do tego smaku przyzwyczaił,to nie widomo czy tak łatwo inny zaakceptuje.Przeczekaj,dawaj mu inne produkty,które dostarczą mu odpowiednią ilość białka,nic się nie dzieje,przeciez na pewno je zupki z mięskiem,więc spokojnie,a smak na mleczko powinien wrócić jak już się unormuje flora bakteryjna jelit,bo po antybiotyku zawsze jest zachwiana,Moj nie chciał wcale mleczka,kaszki jakiś czas i znów teraz mu smakuje.
No to by porządki robić,bo śiwęta na karku a ja mam dom nie posprzątany i jeszcze chcę przemeblować salon,bo już dawno zmian nie było,a ja kilka razy w roku jeżdżę z meblami po pokoju i przestawiam wszystko,teraz dłuższa przerwa była,więc akurat na święta coś pozmieniam:tak:
 
Czesc

Ciazadorotki ja jestem takiego samego zdania co anne i agapa;-)

Anne to super ze masz mezusia w domku,moj mezus ma urlop od 27-go wiec idzie do pracy dopiero po nowym roku:tak: i pewnie tez malo bede zagladac:-p

U mnie juz wszystko odnowione,posprzatane i meble wymienione,wiec zostaje mi tylko gotowanie,ale to na zmiane z mezusiem,bo moja ryba lubi i potrafi gotowac wiec trzeba to wykorzystac:-D
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny

u mnie choroba na całego od 2,5 tyg ale chyba widać koniec:)) Hania dostała 2x bańki i wyszła z katarów i strasznego kaszlu. Antybiotyk nie pomógł a stare metody tak I to ja bańki stawiam właśnie nauczyłam się na starszym synu :)

U mnie jak u ciebie Agapko nocki TRAGEDIA!!! Ostatnio wstałam max 2 razy gdzieś 6 m. A tak to po parę razy. A od miesiąca Hania budzi się i nie śpi np 3-4h:((( Biedaczka leży cichutko koło mnie i patrzy wielkimi oczyskami. Nie może spać, nie umie ... Już ostatnio to naewt się nie wkurzam na nią. Ale ciężko funkcjonować tak, nerwy puszczają. Jeszcze 2 starszych , mnóstwo zajęć z nimi, rozmowy, szkoła , też im sie obrywa przez moje niespanie. Oj, kiepsko.

Dzisiaj dałam małej melisal 2ml- zobaczę co będzie. Dam znać, szczególnie Tobie Agape bo Ty masz tak jak ja.
Poza tym to wylazły nowe zęby- jest 6. Hania wcina wszystko, jest ciekawa smaków. Prowokuję jej organizm białkiem krowim w postaci domowego jogurtu i narazie jest dobrze. Może alergia mija...
Co jeszcze... Pokazuje nos, oko o mało co nie wyłupując nam:) Kota i królika w ulubionej książce. Też pokazuje jaka duża:) Łazi i paple, ajak się kłóci gdy czegos nie dostaje. Widać zaraz że ma starsze rodzeństwo...;)

Lecę bo nie wiem ile snu przede mną...
Bużka
 
No w końcu się pojawiam.
Najpierw to co miłe czyli: Majka dziś tylko raz się obudziła w nocy, normalnie szok oby jej już tak zostało.
Izulka Majka często się budzi, ale przy cycku zasypia, sporadycznie jest tak że chce sie bawić w środku nocy. To ty masz chyba gorzej:-(
Ale może wspólnymi siłami coś wymyślimy:-D
Co do tych ząbków oczkowych czy coś takiego to podobno to są 3 bo znajdują jej wprost pod oczami i najtrudniej wychodzą bo mają najdłuższe korzenie

A teraz te gorsze wiadomości. W tamtym tygodniu popsuła nam się lodówka i pralka. Pralkę udało się reanimować ale lodówkę musieliśmy kupić drugą:wściekła/y: Ładna ale dlaczego tak szybko się popsuła. No może nie tak szybko bo nasze sprzęty mają już 9 i ponad lat...

Majka jakiś czas ok.2 tyg. robiła ciemno zielone kupki. I wiecie co było przyczyną? Ząbki, bo jak tylko sie przebiły to kupki normalne. 3 dziecko a ja o tym nie wiedziałam:-D:-D:-D
 
Witajcie, Hania spała o wiele spokojniej:))) Po pobudkach udawało się bez wstawania uspokoić , wystarczyło ciiiiii . I tak do 4 a potem już rozbudziła się i tak do 5.30, drzemka do 6 i już. Teraz spała godzinę i tak do wieczora. Zobaczę jak zadziała ten syrop. Co najmniej parę dni, żeby zobaczyć efekt. Jak nie, to jestem umówiona z naszą lekarką, że będziemy dalej kombinować, może neurolog...

Agape, teraz sprzęt specjalnie jest tandetnie robiony, żeby kupować częściej, niestety... Ale takie "prezenty" przed Świętami, to nie fajnie:((
 
reklama
Witam sie goraco dziewczyny. Pisalam ost posta ale mi go zjadlo i sie wkurzylam :wściekła/y: wiec tylko was czytalam! U nas Dominik juz chodzi potrafo zrobic podad 10 krokow , pije sam z butelki ale tylko soczek albo herbatke, my tez mielismy katarek dosyc dlugo ale mam nadzieje ze juz sie pozbylismy, choc nieraz z rana jeszcze takie zolte smarki nam schodza.
Ja tez juz prawie posoprzatalam domek i czekalam na rodzicow bo mieli przyleciec na swieta , wczoraj odwolali wszystkie loty w Dublinie przez opady sniegu wiec musieli sie wrocic do domu:wściekła/y:
Zabukowalismy im bilety na srode mam nadzije ze wyleca:-(
Bo jak nie to zostaniemy sami na Swieta znajomi wszyscy juz sie ustawili kto z kim bedzie spedzal ehhhh szkoda tak mi przykro !!!
Mam nadzieje ze jeszcze wpadne
A jak nie to Wesolych i pogodnych Swiat w gronie rodziny i oczywiscie to sa pierwsze swieta z naszymi maluszkami :-)
Caluje mocno paaa
 
Do góry