reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wątek główny

Hej.Ja życzenia złoże potem jeszcze Wam.widze,że chyba wszystkie sprzątają,albo gotują już,czy też pieką,a ja mam problem i proszę was o rady.Mój synek ma bardzo odparzoną pupkę:-( używam tylko pampersów od początku,tylko jakiś czas na dzień w domu używałam ostatnio "Dada",ale też często zmieniałam,a na spacery tylko pampers i na noc-nie wiem,może to od tych "dada" pupka od kilku dni jest czerwona-taki pas czerwony jak od pieluchy,z krosteczkami,mały bardzo marudzi-chyba przez to,a do tego ząbkuje -wychodza mu górne dwójki,smarowałam najpierw nivea baby na odparzenia-to stosuję cały czas od początku-czasem sudocrem,bepanthen maść,bo widziałam ,że nie pomaga nivea,aż teraz w końcu zastosowałam tormentiol-co jeszcze mogę zrobić? pomóżcie,a może to alergia na jakiś pokarm? bo podobno też tak sie może na pupci właśnie objawić?:baffled::sorry2:
 
reklama
Anne masz możliwość załatwienia sobię recepty. Mam super maść na odparzenia, to jest maść robiona ale działa cuda u moich dzieci. Jak masz taką możliwość to wyslę ci składniki na pw
 
ok. agapko-dzięki,dziś już nie,ale jutro mogę poprosić pediatrę o tę receptę,podaj.A co myślicie o mące ziemniaczanej i o kąpieli w krochmalu? spróbować? a balneum hermal to się nadaje przy takiej pupce?-chodzi mi o kąpiel w dodatkiem tego olejku
 
Anne ja uzywalam tormentiol na odparzenia i sie sprawdzil,sadze ze jak pare razy mu tym pupcie posmarujesz to odparzenie zniknie.
 
Witam Was!:) Czasu niewiele zaganiana jestem a tu święta:-p Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie :-)
jutro nie wiele będę miała czasu więc korzystając z wolnej chwili :-)

Tradycyjnie jak co roku
sypią się życzenia wokół,
większość życzy świąt obfitych
i prezentów znakomitych,
a ja życzę, moi mili,
byście święta te spędzili
tak jak każdy sobie marzy.
Może cicho bez hałasu
idąc na spacer gdzieś do lasu,
może w gronie swoich bliskich
jedząc karpia z jednej miski,
może gdzieś tam w ciepłym kraju
czując się jak Adam w raju,
może lepiąc gdzieś bałwana,
jeśli śniegu napada.
WESOŁYCH ŚWIĄT!!!!
 
edyta01 właśnie widzę,że ten tormentiol pomaga i to baaardzo:-) ,już zaczerwienienie o wiele mniejsze,tak,na ulotce piszą o tym,żeby nie stosować u niemowląt,ze względu na ryzyko wchłonięcia się do krwioobiegu boru-który jest tam jednym ze składników,ale to tak jest,że dawniej o tym nie pisano w ulotce,jak miałam synka 14lat temu małego,to wtedy pediatrzy nawet zalecali.Wiadomo-tu chodzi o to by nie przesadzić,nie nadużywać,nie stosować długo.Dlatego po kąpieli jednak już nie smarowałam tormentiolem,ale tradycyjną mąką ziemniaczaną-bo podobno jednak też działa cuda na odparzenia.Mam puder z nivea,ale podobno mąka to jest lepsza jednak,zobaczę rano,ale rano posmaruję troszkę tormentiolem znów,ciekawe od czego to mu się zrobiło,od urodzenia 1szy raz takie coś,nigdy nie miał odparzonej pupki
Oj,późno już.Ja przygotowuję sobie farsz do gołąbków i do pierogów na jutro :),kapusta się gotuje i grzyby,ale za chwile idę powyłączać wszystko i spać,bo od rana robota przy pierogach,uszkach itd.
 
Aby Święta były wyjątkowymi dniami w roku,
by choinka w każdych oczach zalśniła blaskiem,
By kolacja wigilijna wniosła w serca spokój
a radość pojawiała się z każdym nowym brzaskiem.
By prezenty ucieszyły każde smutne oczy,
by spokojna przerwa ukoiła złość
By Sylwester zapewnił szampańską zabawę,
a kolędowych śpiewów nie było dość!

Wesołych Świat!!!!
 
Witajcie,

przedświąteczne zamotanie, więc mnie jest tu troszkę mniej... :-)
Właśnie się pakujemy, pieczemy ostatnie ciasto i wieczorkiem wyjeżdżamy do moich rodziców na całe Święta i Sylwestra :-D

Anne właśnie miałam Ci pisać, że mąka ziemniaczana na odparzenia jest dobra, kąpiel w krochmalu też - łagodzi podrażnienie.
A tak w ogóle, to słyszałam, że odparzenia na pupci zdarzają się jak wychodzą ząbki. Więc może u Was tak jest. Nie sądzę, żeby to było od pieluszek. Szczególnie, że jak piszesz stosowałaś te Dada sporadycznie.


Raczej przed Świętami już się tu nie pojawię. Między Świętami też będzie ciężko ;-)
Dlatego...

Aby Święta były wyjątkowymi dniami w roku,
by choinka w każdych oczach zalśniła blaskiem,
by kolacja wigilijna wniosła w serca spokój,
a radość pojawiała się z każdym nowym brzaskiem.
By prezenty ucieszyły każde smutne oczy,
by spokojna przerwa ukoiła złość,
by Sylwester zapewnił szampańską zabawę,
a kolędowych śpiewów nie było dość!

Tego wszystkiego, a przede wszystkim dużo zdrowia, szczęścia, radości...
życzy Natalia, Nela i tatuś :biggrin2:
 
reklama
Do góry