reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga / wzrost naszcyh Maluszków

reklama
Mary znalazlam taki artykuł Tarczyca , na koncu sa adresy z telefonami, moze tak uzyskasz jakies informacje.
Ciekawe, bo wg tego artykulu przy niedoczynnosci jest maly wzrost masy ciala a przy nadczynnosci ubytek masy ciala...

mnie sie wydawalo ze przy jednym z tych schorzen jest gwaltowny przyrost masy ciala...
jak to w koncu jest? :confused:
 
Niedoczynności tarczycy towarzyszą często subtelnie wyrażone objawy podmiotowe powiązane ze spowolnionym tempem reakcji katabolicznych:

  • zwiększenie masy ciała
  • uczucie zmęczenia, osłabienie, senność, trudności w koncentracji, zaburzenia pamięci, stany depresyjne
  • łatwe marznięcie, uczucie chłodu
  • przewlekłe zaparcia (spowolnienie perystaltyki)
  • sucha, zimna, blada, nadmiernie rogowaciejąca skóra (objaw brudnych kolan) – jako wyraz zmniejszonego przepływu krwi i zahamowania czynności gruczołów łojowych i potowych
  • obrzęki podskórne (tzw. obrzęk śluzowaty – skutek nagromadzenia glikozaminoglikanów (kwas hialuronowy) zatrzymujących wodę (dotyczą twarzy, zwłaszcza powiek), których syntezę hamuje T3)
  • łamliwe włosy, czasem przerzedzenie brwi
  • zmieniony głos (pogrubienie strun głosowych)
  • bradykardia zatokowa
  • ściszone tony i powiększona sylwetka serca (płyn w worku osierdziowym – obrzęk śródmiąższowy)
  • nieregularne miesiączkowanie ( u kobiet )

Nadczynnosć tarczycy-objawt: Są różnorakie i mogą przyjmować poniższą postać jako izolowany objaw, bądź grupa objawów:

  • wzmożona pobudliwość nerwowa (nadpobudliwość)
  • zwiększona potliwość
  • nietolerancja gorąca
  • kołatania serca i tachykardia
  • duszność
  • uczucie osłabienia (często uczucie zmęczenia podczas chodzenia po schodach)
  • ogólna niechęć do wysiłków fizycznych i intelektualnych
  • utrata masy ciała
  • wzmożony apetyt
  • drżenie rąk
  • wytrzeszcz oczu
  • ciepła i wilgotna skóra
  • nieregularne miesiączkowanie
  • bezsenność
  • zahamowanie wzrostu
  • powiększenie tarczycy (wole tarczycy)
  • u dzieci - przyspieszenie wzrostu
 
Taaak tą niedoczynność to ja chyba mam. Prawie wszystko pasuje, a już wogóle utrata masy ciała + wzmożony apetyt. Powiem Wam że ciągle na te karmienie piersią zwalam ale ja naprawdę jem za trzech a chudnę ciągle. No i ten guz na tarczycy. W poniedziałek ide do endokrynologa.
 
Niedoczynności tarczycy towarzyszą często subtelnie wyrażone objawy podmiotowe powiązane ze spowolnionym tempem reakcji katabolicznych:


  • zwiększenie masy ciała
  • uczucie zmęczenia, osłabienie, senność, trudności w koncentracji, zaburzenia pamięci, stany depresyjne
  • łatwe marznięcie, uczucie chłodu
  • przewlekłe zaparcia (spowolnienie perystaltyki)
  • sucha, zimna, blada, nadmiernie rogowaciejąca skóra (objaw brudnych kolan) – jako wyraz zmniejszonego przepływu krwi i zahamowania czynności gruczołów łojowych i potowych
  • obrzęki podskórne (tzw. obrzęk śluzowaty – skutek nagromadzenia glikozaminoglikanów (kwas hialuronowy) zatrzymujących wodę (dotyczą twarzy, zwłaszcza powiek), których syntezę hamuje T3)
  • łamliwe włosy, czasem przerzedzenie brwi
  • zmieniony głos (pogrubienie strun głosowych)
  • bradykardia zatokowa
  • ściszone tony i powiększona sylwetka serca (płyn w worku osierdziowym – obrzęk śródmiąższowy)
  • nieregularne miesiączkowanie ( u kobiet )

...
Oooooo dzięki wielkie Ilonka...
U nas j.w. to co pogrubione...
Udało mi sie załatwić skierowanie do prywatnej kliniki i za 2godzinki pojedziemy. Nie mam 100%pewnosci ze nam to zrobią ale jestem dobrej mysli...
Lekarka skierowała na badania tarczycy, glukoze (patrz cukrzyca w rodzinie) oraz ogólna morfologie krwi.
Boję sie samego pobierania bo ostatnio (3 m-ce temu) jak pobierałysmy probke na badanie skazy to byla tragedia...
No nic, trzymajcie kciuki. :sorry2:
Wierzcie mi że dużo spokojniej będę spała kiedy będe wiedziała na czym stoję...

(Kamcia - przezuć prosze temat na "zdrowie...") :sorry2:
 
Pojechałam zważyc dzis małego . Przez tydzień przybrał 120 g więc waga zwolniła.
6 MSCY-9860
DŁUGOŚĆ 72 CM
 
reklama
Do góry