reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w czasie ciąży oraz powrót do formy po niej :-)

aqua ja takze rodzilam w nocy - caaalllaaa noc i fakt faktem musze przyznac ze zmiana poranna tez byla o niebo milsza niz personel z nocy ;-) Tak czy inaczej tym razem wybieram inny szpital ;-)


andrzelika mnie sie wydaje ze przy kazdym USG mozna oszacowac wage dziecka, tylko ze w zaawansowanej ciazy zaczyna miec to znaczenie ;) Zwlaszcza przed porodem :tak:
 
reklama
bo właśnie moja ciotka miała ważone i nie pamiętam, ale chyba w 5 miesiącu 200gram ważyło i pytała o moje, a ja właśnie mówie, że nie wiem kiedy mi będzie ważył.
 
Ja cały czas teraz stoję w miejscu z wagą ciągle nie całe 65kg, brzuch też stanął i się nie powiększa bałam się, że jak zaczął tak szybko rosnąć to nie przestanie. A w którym tygodniu można dowiedzieć się wagi dziecka? Ja wizyte mam w środe.
przy kazdym usg mozna oszacowac potencjalna wage dziecka po pomiarach kosci udowej np.
 
kasiente- dzięki, to spytam w środę lekarza ile mały już ma mam nadzieje, że rodzinne nie jest ile będzie ważyło dziecko, bo mój mąż ważył 4500kg wzrost 58cm , a ja 3700kg i wzrost 63cm, ja to długa byłam jak zyrafa :p hehe a teraz mam wzrost 164cm, a mąż przegonił hehe 175cm.
 
Na każdym usg można oszacować wagę, na podstawie wymiarów dzidzi aparat pokazuje przypuszczalną wagę. Moja dzidzia ostatnio ważyła 320g +/- 50g :tak:
 
No aż nie moge w to uwierzyć:szok: Dopiero co jechaliśmy do Karpacza na staranka:-) W ogóle jakos tak ten czas szybko mi lecie w ciaży, momo ze w domu siedzę.

No właśnie jakieś duże to moje dziecię chyba, co? Lekarz mówi, ze wszystko w normie, no ale sama nie wiem:baffled: Może na tym etapie to jeszcze nie jest takie wiarygodne?
 
No ja się dowiedziałam już prawie 4mce temu, jak wróciliśmy z narciarskich szaleństw... ale ten czas leci. Już się nieźle przyzwyczaiłam do dzidzi, która już za 20 tygodni przywita nas na świecie :tak: No, prędko to sobie teraz na nartach nie pojeżdżę :-D

A moja waga NADAL w miejscu. Czuję się, jakbym była upośledzona. Brzuch rośnie, a ja zamiast razem z nim, stoję w miejscu.
Chociaż położna jak mi opowiadała o tych kobietach, co przytyły tylko 5kg a dzidzia zdrowa... może coś w tym jest :-) Ale i tak nie wierzę, żebym przytyła przez następną połowę ciąży TYLKO 5kg. To przepraszam bardzo gdzie to dziecko, wody płodowe i wszystko inne ma się zmieścić? :-)
 
reklama
Połowa ciąży już się zbliża a wierzcie mi ze kolejne 20 tygodni zleci szybciutko - niestety, az sie czlowiek nie zdazy nacieszyc uczuciem ruchow dziecka itp.

Margana ale moja maluch tez jest wiekszy niz powinien obejmowac go standard. Na razie moge to potwierdzic tylko na podstawie badan wieku USG, gdzie na ostatnim USG dziecko rozwijalo sie tak jakby mialo byc o 2 tyg starsze niz w rzeczywistosci. Moze i okarze sie ze urodzisz duzego maluszka, ale na razie sie o to nie martw, wszystko okarze sie pod sam koniec. To w ostatnim miesiacu ciazy dziecko przybiera na wadze najwiecej.

ponko powiem ci ze ja przytulam w ciazy 11kg i zrzucilam to zaraz po porodzie a wiec wniosek - u mnie waga rozklada sie tak ze Maciek mial 3800g a cala reszta to musialy byc wody plodowe i lożysko. Powinnas przytyc w ciazy z 10 kg - tak mysle, co najwyzej troszeczke mniej.
Nawet teraz sobie sprawdzilam w starej karcie ciązy ze zaczelam tyć w 1 ciazy dopiero miedzy 4 a 5 miesiacem ciazy :p A do tego czasu stalam z waga 52kg :p wiec wszystko przed toba...
 
Do góry