reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

A ja zaczynam z waga 73 narazie nic nie przytylam ale to dopiero 10 tydz. wiec zobaczymy jak to bedzie nie chciala bym przekroczyc 15 kg. A co do apetytu jem normalnie i staram sie ogrniczyc slodycze a nawet calkiem je wykluczyc ehhh ale czasm sie skusze na cos malutkiego heh. Przed ciaza wazylam juz od kilku lat 73 kg i waga ani nie rosla ani nie spadala zobaczymy jak to bedzie....:-)
 
reklama
a ja przybrałam w końcu 1 kg =) nigdy nie sądziłam, że będę się cieszyła z dodatkowych kilogramów:szok: niby niewiele ale to pierwszy "przyrost" od początku ciąży, a jestem już w 19 tygodniu. Pewnie teraz się zacznie ;-)

hehe :D Mi się tak właśnie zaczęło. Do 19 tygodniu nie przytyłam nic, wciąż równe 53 kg, a tu nagle w 22 tyg. wchodzę na wagę, a tam 59 kg :) i widzę po sobie, że leci w górę... (że należę do szczuplaczków, to się nie zamartwiam)
 
ja jestem w 29 tc i przytylam plus 12 kg. Juz wcale sie tym nie przejmuje, pomysle po porodzie jak to stracic, ja waga mi stanie i nie bedzie chiala spadac to zapisze sie na aerobik no i na bank na masaze ujedrniajace!

Nie martwcie sie dziewczyny, na pewno damy rade i zejdzie nam waga! Teraz cieszcie sie swoja ciaza!! To jest piekny, odmienny stan i tak szybko leci!
 
No własnie gin mnie opiep solił że w ciągu mca przytyłam 5 kg. Mam się więcej ruszać. Na basen nie pójde bo się oję zakażenia. Nie pójdę i koniec. Rower odpada. Spacery ok ale są nudne. Zastanawiam sie nad pójściem na maszynę typu orbitrek, co o tym sądzicie? Nie zapytałam gina i teraz nie wiem czy mogę. Ta ciaza jest trochę problematyczna, więc trochę się boję żebym nie zrobila sobie i dziecku krzywdy.
 
Diana_1 ja bym nie poszla na orbitek. Raczej szybkie marsze na biezni jesli nei chce Ci sie spacerowac i wolisz zamknietym pomieszczeniu. Ja wole spacery... sa zdrowsze bo dodatkowo dotleniasz i siebie i dzidzie. Ja tez mialam taki miesiac ze przytylam sporo - 4 kg w 4 miesiacu ale do 4 nic. Jak zapytalam moja gin czy to nie za duzo powiedziala ze kiedys musi sie zaczac przybierac na wadze... kazala tylko obserwowac co dalej. W piatym miesiacu dla odmiany przytylam 0,8 kg a potem po 2 miesiecznie :) teraz jestem 9 kg na plusie. Staram sie zdrowo odzywiac, nie jem slodyczy (na szczescie nie przepadalam za nimi przed ciaza i tak jest tez w ciazy). Jak jestem glodna wieczorem to wypijam duza acyivie albo jem jakies owoce. Takze ja polecam obserwowac... moze poprostu mialas taki miesiac.
 
witam wszystkie forumowiczki jestem tu nowa. i bardzo interesuje mnie temat wagi w ciąży... co wizytę gin mnie dołuje że za dużo przytyłam...jestem w 28 tygodniu ciąży i przybralam już około 14 kg wiem że to dużo ale co poradzę....po każdej wizycie mam doła i mój apetyt jeszcze rośnie...;/
 
reklama
nie wiem czy ktoś już pisał o tym bo szczerze powiedziawszy nie chce mi się czytać wszystkich postów a też jestem nowa. Studiuje żywienie człowieka i w jednej z mądrych książek którą musiałam przyswoić były normy na "tycie" w ciąży i tak: dla dziewczyn o BMI poniżej 19,5 - 2,4 kg w pierwszym trymestrze + po 0,5 kg na tydzień w 2 pozostałych trymestrach, dla dziewczyn o BMI 19,5 do 24 - 1,6 kg w pierwszym trymestrze + 0,4 kg na tydzień w 2 pozostałych trymestrach i dla dziewczyn o BMI powyżej 24 0,9 kg w pierwszym trymestrze + 0,3 kg na tydzień w 2 pozostałych.
Przy czym zaznaczam że wszystko zależy od organizmu, bo znam przypadki że dziewczyny przytyły po 25 kg i po 2 miesiącach ważyły mniej niż przed ciążą.
Matrioszka
olej lekarza to Ty masz sie dobrze czuć i dzidziusiowi nie powinno niczego brakować A kg polecą jak będziesz karmić piersią
 
Do góry