reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

mi by to odebrało całą radośc, gdybym musiala oczekiwac miesiąc jak zjem cos słodkiego:baffled:
no moze - mowie mnie prawie wogole nie ciagnie do slodkiego..... baaaaardzo rzadko mam ochote na czekolade czy cos :).... wiec jak juz mam ochote to se odmawiam, czasami niuplne sobie jakiegos cukiereczka i tyle :)....
wole kwasne niz slodkie mniami :)... wiec mi jest naprawde latwo sobie odmowic :tak:!!!
 
reklama
obecnie 32tc i na wadze plus 12 kilo
przybywało mnie systematycznie co miesiąc ok 2-3kilo
lekarz twierdzi że mieszczę się w normie dlatego nie bardzo się tym przejmuję
jednak nigdy nie należalam do szczuplaczków więc nie mam
problemu z tym że jest mnie co raz więcej :-)

zobaczymy jak to będzie w końcu przede mną jeszcze 2 miesiące :-D
 
Ja póki co jestem w 3 dniu 14 tygodnia i przybyło mi 2/2,5 kg od początku, tzn w pierwszch 2 miesiącach schudłam 2,5 kg a teraz już mi "wróciły" więc tyjemy z Bąbelkiem :-)
 
ja przez pierwsze 3 miesiące biegałam do wc jak tylko coś zjadłam albo jak poczułam jakiś bardzo intensywny zapach... no cóż jeszcze teraz mi się zdarza uciekać ze sklepu jak ktoś "testuje" perfumy... teraz początek 19 tygodnia i powoli zaczynam nadrabiać ale to dopiero ok 1 kg na plusie... martwię się czy to nie za mało ale jak na ostatniej wizycie zapytałam o to dr to mi wytłumaczył że dziecko jest jeszcze bardzo małe więc też mało waży i kazał mi mniej czytać...:) co do brzuszka to też nie ma na razie imponującego rozmiaru ale od ostatniego mierzenia ok 1 miesiąca temu przybyło mi 7 cm w pasie:)
 
Moim zdaniem przyrost wagi, jak i "rozmiar" brzuszka to kwestia indwywidualna. jedne a nas tyją szybciej, innej woliej i tym samym nasze brzuszki zaokrąglają sie w róznym tempie. Ja jak już wcześniej pisałam jestem 2/2,5 kg na plusie i mam dosyć spory brzuszek a to dopiero 14 tydzień. Ale u mnie to chyba rodzinne, bo zarówno siotra jak i mama bardzo szybko zaczynaly tyć w ciąży i szybko pojawialy się brzuszki. A po ciąży równie szybko wracaly do wagi sprzed ciąży a niekiedy też mniejszej. Moja mama przed zajściem ze mną w ciąże ważyła 44 kg, a przytyła 14 kg, i mówi że po porodzie jakieś 7 miesięcy miała wagę 42 kg... Ale dodam ze jest bardzo niska bo zaledwie 152 cm wzrostu. A siostra jest tego samego wzrostu i w styczniu br urodzila coreczke i już wraca (jeszcze 2 kg na plusie) do wagi sprzed ciaży, a ważyla 48 kg. Przytyła ok 12 kg. Wiec jak widać to zalęzy od osoby. Nie ma się c stresować bo to szkodzi maleństwu.
 
No ja w 9 tygodniu sie dowiedziałam dopiero o ciąży, i w 12 tygodniu już miałam 5kg na plusie. a później jak mi brzuch rosnąć zaczął to wogóle nie tyłam..
Ogólnie teraz mam 17kg na plusie..
A dużo znajomych koleżanek tyło po 25, po 30 kg, wiec dla nich moje 17 kg to nic ;P
ale dziewczyny po urodzeniu odejdą wody płodowe, waga dzidzi, łożysko, i napewno te 5,6 kg będzie do tyłu. Więc zostanie nie duzo. A jak bedzie sie przy dzidzi chodzić, na spacerki to szybciutko waga spadnie ;)
Więc sie nie martwcie i głowa do góry :D
 
ja do 13 tc przytyłam 6 kg, dzisiaj bylam u gin i przybyło mi kolejne 2,5kg:-(
przed ciążą ważyłam 55kg przy 160cm, teraz w 17 tc waże już 63,5 kg - a co to będzie dalej?
Ale nie ukrywam, że potrafię tabliczkę czekolady w 5 minut wciągnąć:crazy:, nawet mialam takie postanowienie na wielki post by nie jesc czekolady ale wytrzymała tydzień;-) i teraz średnio co 2 dni tabliczkę czekolady zjadam, najgorsze jest to, że jak ja czekolady nie kupię (a kupuje ją naprawdę rzadko) to kupi mi ją mój M, zwykle dostanie wtedy opr:angry:, że znowu kupił mo czekolade a nie jakiś owoc czy jogutra, ale on się zewsze tłumaczy, że przecież ja tak bardzo lubię czekolade, no i 5 minut i czekolady nie ma:baffled:
A w tym wszystkim najlepsze jest to, ze choć mam 8,5kg na plusie to mogę założyć spodnie sprzed ciązy i mieszcze sie w udach i biodrach, tylko w brzuchu są ciasne
 
Ja przytyłam prawie 30kg..i wcale się nie przejmuję.Zgubię po porodzie:)Wczoraj koleżanka powiedziała,że w ciąży przytyła 46kilo ale podobno przez cukrzyce ciążową...nie wiem czy to naprawde ma wpływ.
 
reklama
W pierwszej ciąży przytyłam zaledwie 9 kg,były to kilogramy ciążowe bo zgubilam je wraz z porodem,wszyscy mi mówili że dziecko bedzie małe bo miałam mały brzuszek zaledwie 94 cm:szok: synek urodził się z wagą 3550 czyli dość duży.Potem jeszcze schudłam 6 i ważyłam pół roku po porodzie 49 kg,przed ciążą 55.
W drugiej ciąży po 9 latach nie było już tak fajnie:wściekła/y:Przytyłam 25 kg fakt na początku nie miałam apetytu schudłam 5 kg ale potem nadrobiłam:szok: Ale w sumie źle nie było bo po porodzie zgubiłam 19 kg bo karmiłampiersią aż 19 miesiecy ,niestety po zakończeniu karmienia waga powoli rośnie:wściekła/y::wściekła/y:
 
Do góry