reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

castaway Co do tej cukrzycy to ja tez mialam po obciazeniu podan norme a jak mierzylam to byly ok wyniki ..a mierzysz sobie codzien po poslilku?? Jka mialas po obciazeniu ponad normę to masz cukrzyce ciazowa na bank ....a mierzenie wynikow co jakis czas to nic ci nie da ja sie dziwie ze cie nie wyslali do poradni diabetologicznej ..norma jest 140 ja mialam po obciazeniu 75 142 wiec lekko ponad i to juz jest cukrzyca ...nie chce cie straszyc ale spytaj na forum cukrzyca ciazowa to ci dziewczny powiedza ze powinnas to jeszcze skonsultowac moim zdaniem masz cukrzyce i dlatego ta waga jest jaka jest



No to mnie nastraszyłaś. Gin mówi,że jest ok,a też miałam zaledwie 2 (jednostki?) ponad normę. Nie mierzę codziennie sama,bo nawet nie mam takiej możliwości;/ Tylko co badanie dodatkowo cukier na czczo, ale bez obciążenia już. W tej przychodni co chodzę, to praktycznie wszystkie kobiety miały lekko ponad normę ten cukier. Waga teraz podskoczyła i jest całe 49kg,ale to już 35 tydzień. Natomiast wyszła inna sprawa,bo bobasek chyba jest za mały:( Gin wstępnie tak powiedział,na ile mu się udało to określić na sprzęcie w przychodni i po moim małym brzuchu,a w niedzielę jadę do kliniki na szczegółowe badania. I boję się,bo w necie o tzw. niedożywieniu płodu jest wszystko i nic.
 
reklama
Witam mamy;) Ja jestem w 23 tygodniu ciazy i przytylam dopiero 3 kilogramy..I moze to jest smieszne ale chcialabym przytyc wiecej i troche sie niepokoje czy ta waga jest ok?.Dodam ze jem normalnie i mam zachcianki jak kazda z nas.Rowniez cale zycie bylam szczupla i zawsze mialam problemy z przytyciem..pozdrawiam cieplo.
 
castaway wiesz co nie mialam na celu cie przestraszyc poprostu wejdzna temat cukrzyca ciazowa i spytaj dziewczyn ....wynik powzej 140 po obciazeniu to jest cukrzyca ..... ja tez myslalma ze lekko ponad norme ale moj ginekolog poiwdzial ze nie wazne ze lekko jest ponad norme czyli cukrzyca ...... Moj Niko urodzil sie z waga 2540 takze malenstwo ....teraz juz ma 4 miesiace a pol miesiaca temu podwoil juz swoja wage takze super ..a ile wazy twoje malenstwo w brzuszku ??
 
Witajcie. U mnie problem wygląda tak, że odkąd zaszłam w ciążę schudłam 3,5 kilo. Przed ciążą przy wzroście 1,70 ważyłam 76,5 kilo teraz w 16 tc tylko 73. Dodam, że nie odchudzam się. Jem wszystko, łącznie z pizzą i fast foodem (rzadko, ale jednak). W innych okolicznościach byłabym przeszczęśliwa, ale nie w ciąży. Co o tym sądzicie? Byłam ostatnio w szpitalu na amniopunkcji i mówiłam lekarzom o tym. Przyjęli do wiadomości, zapisali w karcie, ale się nie przejęli. I nie wiem czy mieli to po prostu w nosie, czy nie jest to jeszcze sygnał alarmowy. Pozdrawiam
 
A w którym tygodniu ciąży jesteś? Nie martw się, to nie jest tak, że od razu zachodzisz w ciążę i już z miejsca tyjesz; spadek wagi nie jest niczym złym, to się zdarza często, zaufaj lekarzom, gdyby coś było nie tak, to by powiedzieli. Ja przytyłam dopiero w 6 miesiącu, każda ciąża jest inna, w spadku wagi nie musi być nic niepokojącego, wręcz przeciwnie. Ja w momentach, kiedy mi waga spadała śmiałam się, że dzidziuś mnie zjada od środka ;) i coś w tym jest. Poza tym nie bój się pytać lekarzy. Następnym razem po prostu skonfrontuj ich ze swoimi obawami, na pewno Cię uspokoją.


Dopiero teraz doczytałam, że jesteś w 16 tc. Kochana wszystko przed Tobą ;] Ja na tym etapie też się zastanawiałam gdzie te kilogramy się podziewają (jestem bardzo szczupła), a później się modliłam, żeby już więcej do góry nie skakały, bo toczyłam się od 8 miesiąca jak beka, jeszcze to było latem, więc chodziłam upocona i spuchnięta jak jakiś knur, masakra, brrr... życzę powodzenia :)
 
Ostatnia edycja:
Dziękuję, uspokoiłaś mnie. Mam nadzieję, że maluszkowi to nie zaszkodzi. Zresztą ciągle łażę po jakichś lekarzach, szpitalach, usg, amniopunkcjach więc mam nadzieję, że ktoś coś by zauważył. Myślę, że stresy po tych wszystkich badaniach zbierają żniwo i dlatego też chudnę. Za 3 tygodnie dostanę wyniki badań genetycznych i modlę się by wszystko było w porządku, abyśmy mogli się zacząć cieszyć tą ciążą i w końcu powiedzieć ludziom, że będziemy mieli dziecko. Na razie parę osób tylko o tym wie. Niektórzy podejrzewali ale jak zobaczyli, że chudnę a nie rosnę to plotki ustały, więc może to i dobrze z tą wagą. Dziękuję i pozdrawiam.
 
Do góry