reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wada Serca Zespół Downa u Plodu

reklama
Podobno w Prokocimu mają covida i nie ma lekarzy i miejsc.,. skomplikowane do Prokocimia mogłam dojechać autobusem nawet w dwie godziny, w razie w..bo tamtędy..tu musimy jakos się zorganizować... napewno nie będę mogła być z dzieckiem codziennie choć można codziennie...ale tu na miejscu syn mnie bardzo potrzebuje i już te 3 4 dni gdy byłam w szoku źle zniósł...teraz próbujemy zorganizować sobie dojazdy tak żeby w razie czego jedno mogło zostać z dziećmi a drugie jechać, np żebym ja mogła jechać tam autobusem, żeby mąż.mogl zostać w domu, nie chcemy żeby syn opuszczał przedszkole bo bardzo mu to dużo daje w rozwoju, a ktoś musi go zawozić, a też nie wiem co z pracą męża, teraz miał urlop potem pewnie pójdzie na opiekę,
 
Podobno w Prokocimu mają covida i nie ma lekarzy i miejsc.,. skomplikowane do Prokocimia mogłam dojechać autobusem nawet w dwie godziny, w razie w..bo tamtędy..tu musimy jakos się zorganizować... napewno nie będę mogła być z dzieckiem codziennie choć można codziennie...ale tu na miejscu syn mnie bardzo potrzebuje i już te 3 4 dni gdy byłam w szoku źle zniósł...teraz próbujemy zorganizować sobie dojazdy tak żeby w razie czego jedno mogło zostać z dziećmi a drugie jechać, np żebym ja mogła jechać tam autobusem, żeby mąż.mogl zostać w domu, nie chcemy żeby syn opuszczał przedszkole bo bardzo mu to dużo daje w rozwoju, a ktoś musi go zawozić, a też nie wiem co z pracą męża, teraz miał urlop potem pewnie pójdzie na opiekę,
Mąż może iść na opiekę nad tobą po cc 14 dni
 
Newmam na jakim świadczeniu teraz jesteś? Przepraszam źe pytam bo może wszystko wiesz ale jestem kadrową i może coś mogę podpowiedzieć
 
Jestem teraz na bezrobociu, właśnie mam w gminie składać wniosek o świadczenie rodzicielskie,.wszelkie podpowiedzi mi się przydadzą i dziekuje
 
Jestem teraz na bezrobociu, właśnie mam w gminie składać wniosek o świadczenie rodzicielskie,.wszelkie podpowiedzi mi się przydadzą i dziekuje
Możesz złożyć jeszcze na urodzenie dziecka tj 1000 zl i 4000 tys za urodzenie chorego dziecka. Do każdego z tych świadczeń musi być zaświadczenie od lekarza od którego tygodnia ciąży jesteś pod opieką i wymione min 1 wizyta w trymestrze. Do tego 4000 tys dodatkowo zaświadczenie od neonatologa drugiego stopnia lub chyba ginekologa drugiego stopnia sprawdzę jeszcze w ustawie.
Edit: zaświadczenie lekarskie, potwierdzające ciężkie i nieodwracalne upośledzenia albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu. Zaświadczenie takie powinno być wystawione przez lekarza z którym Narodowy Fundusz Zdrowia zawarł umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, albo lekarza, który jest zatrudniony lub wykonuje zawód w przychodni, z którą NFZ zawarł umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, posiadającego specjalizację II stopnia lub tytuł specjalisty w dziedzinie: położnictwa i ginekologii, perinatologii lub neonatologii, neurologii dziecięcej, kardiologi dziecięcej lub chirurgii dziecięcej.
Na tym zaświadczeniu musi pisać dokładnie to co tutaj czytasz i ten zakład co wystawia musi być nfz.
Do tego możesz złożyć wniosek do orzecznictwa o niepełnosprawności, żeby córce wydali orzeczenie. Wtedy składasz o zasiłek pielęgnacyjny (215,84) i świadczenie pielęgnacyjne(1830,00 zl). Tylko to świadczenie nie może być zdublowane z rodzicielskim. Jakby co pisz, pracuje w mopr.
 
Ostatnia edycja:
Podobno w Prokocimu mają covida i nie ma lekarzy i miejsc.,. skomplikowane do Prokocimia mogłam dojechać autobusem nawet w dwie godziny, w razie w..bo tamtędy..tu musimy jakos się zorganizować... napewno nie będę mogła być z dzieckiem codziennie choć można codziennie...ale tu na miejscu syn mnie bardzo potrzebuje i już te 3 4 dni gdy byłam w szoku źle zniósł...teraz próbujemy zorganizować sobie dojazdy tak żeby w razie czego jedno mogło zostać z dziećmi a drugie jechać, np żebym ja mogła jechać tam autobusem, żeby mąż.mogl zostać w domu, nie chcemy żeby syn opuszczał przedszkole bo bardzo mu to dużo daje w rozwoju, a ktoś musi go zawozić, a też nie wiem co z pracą męża, teraz miał urlop potem pewnie pójdzie na opiekę,
a skąd jesteś? Moja znajoma jest położną w Zabrzu, dobry szpital z tego co słyszałam, więc chociaż tyle.
 
reklama
@NewMom - Zabrze to dobry szpital, na Śląsku dobre jest też Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Przykro mi, że to aż 200 km. Nie wiem na ile możecie sobie pozwolić, ale czasem przy szpitalach można wynajmować jakieś pokoje na doby.
 
Do góry