reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wada Serca Zespół Downa u Plodu

Ja dobrze choć jeszcze dochodzę do siebie, mąż raz lepiej raz gorzej ale już jest ok w miarę...
Po tej operacji saturacje ma naprawdę bardzo dobre. Może obejdzie się bez tlenu i sondy w domu. Także naprawdę bardzo dobrze to wszystko wygląda [emoji8][emoji8]
A Ty jak się czujesz? Jak z mężem?
 
reklama
Covidowe polskie realia, żeby wejść do małej muszę mieć wymaz, wizyty trwają tylko 15 minut, wymaz mogę zrobić tylko prywatnie bo jeśli zrobię na NFZ to od razu dostanę kwarantanne bo skierowanie może dostać tylko osoba z objawami i oni od razu nakładaja kwarantanne, test jest ważny tylko siedem dni, a prywatnie kosztuje uwaga 400 zł,więc chyba poczekam bo może za tydzień mała pójdzie na inny oddział wtedy zrobią mi test za free, okropne to jest, ale 400 zł to sa 4 godziny rehabilitacji dla malej jak już wyjdzie a teraz jakbym pojechała to może i tak spać jak u niej będę...więc chyba poczekam...
Bardzo nie fair, że to nie jest za darmo. A test antygenowy może być? One są tańsze, ale to nadal kwota rzędu 150. Ale nie wiem, czy dla niedawnych ozdrowieńców się nadają.
 
A jak robisz z ośrodka zdrowia test od lekarza że skierowania to auto nakładają kwarantanne bo oni na testy kieruja tylko osoby z objawami, niby mnie by też zrobili na fundusz jak mówiłam że chce do dziecka ale muszą nałożyć kwarantanne.
Zapomniałam że Ty już przecież koronę przechodziłas a to np tu gdzie mieszkam zmienia postać rzeczy. Osoby z potwierdzoną chorobą są zwolnione z kwarantanny przez następne trzy miesiace.
To znalazłam na szybko, z października, może mogłabyś się dowiedzieć z pewnego źródła gdzieś czy tak właśnie byłoby w Waszym przypadku

Kto jeszcze zwolniony z kwarantanny?​

Kolejna zmiana, która dotyczy kwarantanny to zwolnienie z niej osoby, "która zakończyła hospitalizację, odbywanie izolacji lub izolacji w warunkach domowych, z powodu stwierdzenia zakażenia wirusem SARS-CoV-2".
"Mając na względzie niskie prawdopodobieństwo, że osoby, które były chore na chorobę COVID-19 i wyzdrowiały, ponownie zachorują na tę chorobę, projekt przewiduje, że obowiązku odbycia kwarantanny, o której mowa w art. 34 ust. 2 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, nie stosuje się wobec osoby, która zakończyła hospitalizację, odbywanie izolacji lub izolacji w warunkach domowych, z powodu stwierdzenia zakażenia wirusem SARS-CoV-2" - argumentują autorzy rozporządzenia.
 
Właśnie ma być nieantygenowy, na być wymaz z nosogardzieli,no ale jeśli jestem ozdrowieńcem to nie dostanę skierowania bo do skierowania trzeba mieć podejrzenie choroby.
Bardzo nie fair, że to nie jest za darmo. A test antygenowy może być? One są tańsze, ale to nadal kwota rzędu 150. Ale nie wiem, czy dla niedawnych ozdrowieńców się nadają.
 
Kurde skoro mają takie wymagania to powinni robić gratis, przecież to absurd 😡 teraz rozumiem dlaczego czarny handel negatywnymi wynikami kwitnie 🙄300 stówy za każdym razem się oszczędza.
PS cieszę się, że i z małą lepiej i z mężem.
Ten rok może będzie w końcu lepszy? Poprzedni wam dokopał... W tym są rozwiązania więc może i dla synka w końcu będą dobre wieści 👍
 
Właśnie ma być nieantygenowy, na być wymaz z nosogardzieli,no ale jeśli jestem ozdrowieńcem to nie dostanę skierowania bo do skierowania trzeba mieć podejrzenie choroby.
Właśnie ma być nieantygenowy, na być wymaz z nosogardzieli,no ale jeśli jestem ozdrowieńcem to nie dostanę skierowania bo do skierowania trzeba mieć podejrzenie choroby.
Jeśli zgłosisz podejrzenie choroby do przychodni to jesteś z automatu podjęta kwarantanna aż do wyniku przez sanepid. (możesz zrobić w ten sam dzien test) Jeśli pozytyw to wiadomo co dalej. Porozmawiaj z lekarzem rodzinnym. Dziewczyna z forum po 2x kwaranny miała info z sanepidu, że już nigdy nie będzie jej odbywać. Dowiedz się... To wszystko da się przeskoczyć. Wystarczy na te 2 tyg żeby mąż był w innym domu, lub pic na wodę...
 
Właśnie jest już od dziś na kardiologii, jutro do niej jadę bo mogę z nią być...boję się tego oddziału choć dziś jak lekarka do mnie dzwoniła stamtąd już to była bardzo miła, ta co nas ostatnio tak potraktowała...więc nie wiem z czego to wynika...
 
reklama
Może wiedzą że zawalili i będą Cię traktować normalnie.oby tak było. A jaki jest dalszy plan jeżeli chodzi o młoda? Lekarza chcą ją wzmocnij i do domu czy poczekacie na drugą operację?
A jak dzieci w domu? Wiedzą że jutro jedziesz do corki? Jak mąż?
 

Podobne tematy

Do góry