reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W sierpniu testujemy, się nie poddajemy, a wysokie bety mieć będziemy🤞🤞

Cześć dziewczyny chwile nie zaglądałam na formy z powodu ślubu już za 1,5tyg, jednak zaniepokoiła mnie oscatnia @ która trwała 2,5 dnia poszłam do kliniki do swojego gin pow ze jest Ok endometrium w 6dc nie było pęcherzyka dominującego ale tak zawsze u mnie było, w 12dc ból jajnika i małe plamienie mówię Ok owulacja ale testy owulacyjne wychodziły negatywne (wcześniej zawsze był ładny pik) dziś 14dc poszłam do byle jakiego lekarza ze znany lekarz i pow ze jest pecherzyk 14,5 i endometrium 16 🤷‍♀️ Co o tym myslec na sobotę umówiłam się do swojego lekarza, w piątek Milam zacząć brać progesteron ale w tym przypadku sama nie wiem 🤷‍♀️
 
reklama
Ja temperaturę mierze od końca miesiaczki czyli od zeszłego piątku i ciągle 36.5 ,testy owu od 5 dni negatywne,ciągle 1 kreska,dziś dopiero wyszły mi 2 kreski i dziś zaczol rombac jajnik, na szczęście na jutro udało mi się załatwić gina prywatnie to się dowiem co i jak ,zwłaszcza że ten dupek mam brać od soboty..Ale po usg może stwierdzi czy owu będzie, albo jakie są już pęcherzyki, no chyba że piekły 🤷‍♀️
na usg będzie wszystko widać, jeśli owu była, to będzie ciałko żółte, z jak nie to tak jak piszesz jakiej wielkości jest dominujacy
 
Dziewczyny, to chyba niemozliwe przy wczorajszej becie poniżej 0,1

Siknelam jakieś 20 min temu na jeden i od razu pokazała się baaardO jaśniutkie kreswczkwC cien dosłownie, ale od razu z testować zrobialam jeszcze dwa inne i na każdym coś widać. Na żywo są wyraźniejsze/

Zatestwoalam bo zaczęły mnie bolec sutki i jajniki mam wrazenie, ze zaraz mi

Dziewczyny, to chyba niemozliwe przy wczorajszej becie poniżej 0,1

Siknelam jakieś 20 min temu na jeden i od razu pokazała się baaardO jaśniutkie kreswczkwC cien dosłownie, ale od razu z testować zrobialam jeszcze dwa inne i na każdym coś widać. Na żywo są wyraźniejsze/

Zatestwoalam bo zaczęły mnie bolec sutki i jajniki mam wrazenie, ze zaraz eksplodują
No oby to było to na co wszystkie tak bardzo czekamy trzymam kciuki😊
 
Dziewczyny..miałam jutro robić test, ale raczej nie ma to sensu… Mój partner otrzymał wyniki nasienia łącznie z morfologią, która wyszła mega słabo - teratozoospermia. Jutro idzie z nimi do androloga…..
My dostaliśmy wynikami po mordach w połowie maja… czułam jak mi się wali świat, bo mimo, że czułam że coś jest nie tak skoro przez tyle czasu nie zachodzę to jednak nie sądziłam, że morfologia wyjdzie 0. Jak to możliwe że w badanej próbce nie było ani jednego prawidłowo zbudowanego plemnika?! Stary nie pali, pije okazyjnie ale raczej rzadziej, nie jest otyły, nie ma chorób towarzyszących… Od kilku lat oddaje honorowo krew, ma dobre wyniki. Więc skąd te problemy z nasieniem?
Po kilku dniach odbiłam sie od podłogi, wjechał porządny research.
Zaczęłam od diety: wprowadziłam zdecydowanie przewagę tłustych ryb, łosoś jest u nas praktycznie codziennie, w różnej postaci: na kanapkach, pieczony, w sałatce. Czarnuszka do wszystkiego (jeszcze trochę a zacznę do jogurtu dosypywać 😅), orzechy brazylijskie, laskowe, włoskie jako przekąska zamiast chipsów i ciasteczek. Ograniczenie alkoholu - wiadomo, że jedno piwko czy drink nie zrobi spustoszenia, ale staraliśmy się pilnować żeby nie przesadzać. Do picia codziennie szklanka soku pomidorowego, zero słodzonych napojów typu pepsi czy mirinda, głównie woda.
Z domu zniknęły i się już nie pojawiły słodkie przekąski, czekolada, batony, chipsy, pączki, gotowe ciasta, zwracamy uwagę na tłuszcze utwardzone trans i cukier. Oczywiście w granicach rozsądku, na początku było trochę ciężko ale mój K. się dość szybko przyzwyczaił i teraz już go nie ciągnie do zakazanych rzeczy.
Oprócz tego co napisałam to suplementy diety - ja akurat na początku skompletowałam sama taki zestaw który mu raz w tygodniu rozkładam do pudełek: selen, cynk, witamina A+E, witamina D, korzeń maca, czarnuszka kapsułki, omega 3, teraz po konsultacji w klinice Invicta 25.07 wjechał Fertilman Plus.
Z grubsza to tyle, aaa i jeszcze ruch, sport, mój chodzi prawie codziennie na koszykówkę, więc tutaj akurat wybór aktywności jest dowolny 😊

Update: w ciągu 2 miesięcy morfologia wskoczyła z 0 na 2%, szału nadal nie ma, bo ruch postępowy poniżej normy, ale walczymy.
Lekarz powiedział że mamy duże szanse na naturalne zapłodnienie i jeszcze nie podchodzimy do żadnej z procedur. Dajemy sobie jakieś 3 miesiące, potem badanie nasienia do powtórki, a w międzyczasie ja biorę się za swoją diagnostykę.

Powodzenia, trzymam kciuki że Wam się uda! ❤️❤️❤️
 
dobre wyniki są to.
Wiem, że temat poważny, ale pięknie to zdanie brzmi :-D

znalezc-moc-musisz_2017-01-02_07-52-55.jpg


Wiadomo, ze morfo gdyby była wyższa to byłoby lepiej, ale macie całkiem sporo plemników z bardzo ładnym ruchem. 1% z 200 mln plemników to co innego niż 1% z 30 mln, to jest ważne, żeby na to patrzeć całościowo. Reszta bez zarzutu, a nawet bardzo ładna. Wprowadziłabym supelki, sok pomidorowy, oleje i orzeszki brazylijskie, bo to nigdy nie zaszkodzi, ale same wyniki nie są złe.
Królowa nasienia jest tylko jedna ! 👍👍👍
 
Wiem, wiem... Ja generalnie od 4 lat mocno się pilnuje i tym sposobem od zaręczyn do ślubu zrzuciłam ok 13kg, a od ślubu do dziś kolejne 3kg. Badałam tsh, usg tarczycy...wszystko ok. Taka moja przemiana materii, niska temperatura ciała, niskie ciśnienie i skłonność do tycia :D
High five, też tyle schudłam do ślubu ;-) Potem leciała ze mnie sukienka... :-( :(
Schudnięcie (jeśli ma się nadwagę) jest zawsze mile widziane przez lekarzy... Gdy jest nadwaga, zawsze łatwo na nią zrzucić różne problemy. Gdy się jej pozbywamy, zaczyna się inny temat, eh...
 
Wiecie o czym jeszcze myślę w kontekście potencjalnej ciąży... o mojej wadze :D Mam 5 kg nadwagi, ostatnio informowałam gina o swojej wadze, tzn. pytałam i odpowiedziałam. Wtedy sobie odjęłam 3 kg, ale od tego czasu tyle właśnie schudłam :D w każdym razie... nie skomentował tego w ogóle. Myślałam, że mi powie, że trzeba by było zrzucić te kilka kg, ale nic z tych rzeczy. Staram się, żeby wagę doprowadzić do porządku, bo wiem, że to też istotne... no ale jest jak jest :) A jak u Was w tej kwestii?
Ja aktualnie rok po porodzie ważę 7/8kg mniej niż przed pierwszą ciążą ☺️ waga w normie🙃
 
Dziewczyny, to chyba niemozliwe przy wczorajszej becie poniżej 0,1

Siknelam jakieś 20 min temu na jeden i od razu pokazała się baaardO jaśniutkie kreswczkwC cien dosłownie, ale od razu z testować zrobialam jeszcze dwa inne i na każdym coś widać. Na żywo są wyraźniejsze/

Zatestwoalam bo zaczęły mnie bolec sutki i jajniki mam wrazenie, ze zaraz eksplodują
Coś przebija, trzymam kciuki ❤️
 
Ja tych testów owy nie ogarniam....rano było widać 2 wyraźne krecha,nawet prawie takie same,a teraz 2 ale mało wystawione....coś okropnego z tymi testami ,a jajnik nadal nawala
 
reklama
na usg będzie wszystko widać, jeśli owu była, to będzie ciałko żółte, z jak nie to tak jak piszesz jakiej wielkości jest dominujacy
Chyba że trafię na kolejnego konowala i nie będzie chciał sprawdzić...Ale myślę że skoro idę prywatnie i płace to nie powinno być problemu
 
Do góry