reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG- Marcówki 2010

Wiesz, to ze ktos to powiedzial to nie znaczy ze jest to prawda.
Rozumiem ze chcialas dobrze piszac "to co wiesz" ale z drugiej strony dla mnie to zadna infomacja ze " cos , ktos , podobno "

Kobiety w ciazy sa bardziej podatne na takiego typu informacje , no bo normalne ze zadna z nas nie zrobilaby nic co mogloby zaszkodzic dziecku ale przeciez USG 4d nie wymyslil jakis nawiedzony naukowiec ktory nie mial co robic. Nigdy nie spotkalam sie z taka opinia nigdzie indziej, a troche czytam i troche sie interesuje rzeczami ktore mnie dotycza.
Pan radiolog moze miec swoje zdanie, ale czy jest prawdziwe i sluszne to juz druga sprawa. Ja ide na USG 4d polowkowe i nie uwazam zebym byla w jakim kolwiek stopniu z tego powodu nieodpowiedzialna itd Jezeli lekarz tylko sie na tym zna to na USG 4D mozna zobaczyc i ocenic o wiele wiecej niz na normalnym USG. Zreszta moj lekarz czesc pomiarow wykonuje w obrazie 2D, a czesc w 4D.

Oczywiście, jeżeli ktoś coś powiedział, nie znaczy, że to jest prawda. Nie oznacza jednak kłamstwa. Ale jeżeli takie tematy krążą w kręgach medycznych to coś w tym musi być.
Prawdą jest, że USG 4d nie jest wielką nowością. Ale nie jest aż tak stare aby wszystko o nim dokładnie wiedzieć.


Po ilu latach naukowcy doszli do tego, że zdjęcia rentgenowskie są szkodliwe dla organizmu ludzkiego a tym bardziej płodu????????:szok:
 
reklama
niwtajemniczona ja widze ze ty bardzo lubisz siac panike miedzy nami brzuchatymi... przeciez kazda by zwariowala jakby sluchala tego ze banany szkodza ze ubranek nie wolno wczensiej kupowac bo cos tam ze korali nosic ne wolno ze to ze tamto... ehh
moze i jest jakas minimalna roznica w 4d usg ale kurka to chyba lekarz ginekolog by nie polecal jak moj np dzisiaj dal mi nr tel i mowi ze ma kolege ktory robi ffilmiki i zdjecia z usg 4d i ze super pamiatka jest takze jak pani ma ochote to moze sie wybrac ... jej ja o tym juz wczensiej myslalam i sie ciesze ze mi polecil kogos... bo mowil ze ma ponoc najlepszy sprzet do tego w opolu...i sie przekonam niedlugo... dlatego dziewczyny nie dajmy sie zwariowac... :tak:
 
Kurcze Dziewczyny ale wam fajnie :tak::tak: U mnie nadal nic :-( Chociaż jakiś tydzień temu poczułam jakby mi się w brzuchu galareta zatrzęsła :eek:Nie wiem czy to był maluszek czy gazy, bo tak właściwie to nawet nie wiem czego mam się spodziewać ale jedno jest pewne: nie mogę się tego doczekać ;-)
Pozdrawiam
 
niwtajemniczona ja widze ze ty bardzo lubisz siac panike miedzy nami brzuchatymi... przeciez kazda by zwariowala jakby sluchala tego ze banany szkodza ze ubranek nie wolno wczensiej kupowac bo cos tam ze korali nosic ne wolno ze to ze tamto... ehh
moze i jest jakas minimalna roznica w 4d usg ale kurka to chyba lekarz ginekolog by nie polecal jak moj np dzisiaj dal mi nr tel i mowi ze ma kolege ktory robi ffilmiki i zdjecia z usg 4d i ze super pamiatka jest takze jak pani ma ochote to moze sie wybrac ... jej ja o tym juz wczensiej myslalam i sie ciesze ze mi polecil kogos... bo mowil ze ma ponoc najlepszy sprzet do tego w opolu...i sie przekonam niedlugo... dlatego dziewczyny nie dajmy sie zwariowac... :tak:

popieram kochana:tak::tak::tak:
 
Dziewczyny macie rację, nie am co siać niepotzrebnej paniki.I tak w ciąży ciągle wszyscy mówią - tego nie możesz, tego Ci nie wolno etc.Jak ktoś ma ochote na usg $d to niech sobie zrobi - pamiątka na pewno niebywała;)
 
reklama
Oczywiście, jeżeli ktoś coś powiedział, nie znaczy, że to jest prawda. Nie oznacza jednak kłamstwa. Ale jeżeli takie tematy krążą w kręgach medycznych to coś w tym musi być.
Prawdą jest, że USG 4d nie jest wielką nowością. Ale nie jest aż tak stare aby wszystko o nim dokładnie wiedzieć.


Po ilu latach naukowcy doszli do tego, że zdjęcia rentgenowskie są szkodliwe dla organizmu ludzkiego a tym bardziej płodu????????:szok:

Tak ,tak , tylko sek w tym ze ja nigdy ale to nigdy wczesniej nie spotkalam sie z taka opinia. Ani wsrod lekarzy , ani wsrod moich znajomych ani nawet w internecie wczesniej tego nie wyczytalam
Zreszta jak mozna przeczytac nie tylko ja.
 
Do góry