reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG- Marcówki 2010

ja mam ruchy od 16 września czyli od pierwszego dnia 16 tygodnia:-D:-D:-D i takie silne to pierwszy raz miałam właśnie 16 na rezonansie chyba hałąs synusiowi przeszkadzał
a teraz kopie że hej

wczoraj TATUŚ dostał kopniaka w rękę taka piątka z okazji dnia chłopaka:-D:-D:-D
:-):-):-) Ja na razie takie delikatne czuję:tak::-)
Dobrze, że już wrociłaś z tego szpitala:tak: Może będziesz do nas częściej zaglądac;-)
 
reklama
Ja zaczelam nasluchiwac malucha ok 18 tygodnia. Czulam wlasnie takie pekajace babelki i myslalam, ze to dzidzius. Mylilam sie jednak, to byl uklad pokarmowy. Po kilku dniach poczulam cos zupelnie innego, czego sie nie da pomylic z niczym innym. Uczucie jest inne, ciezko to opisac. Tak jakby w brzuchu krecila sie mala myszka :). Teraz zaczynam 23 tydzien i wciaz czekam az moj synek zacznie sie ruszac. Zazwyczaj robi to wieczorem, np. gdy cos zjem a pozniej sie poloze. Czytalam, ze chodzac i ruszajac sie kolyszemy dzieci do snu. Zaczynja sie ruszac glownie kiedy odpoczywamy.
 
ja tez od kilku dni czuje mojego kruszynka....:szok::szok::szok::szok::szok:a rano jak wstane i chce mi sie siku to tak mi ten brzuch idzie do gory i odstaje taki twardy ze normalnie ciagle macam hihi a potem ide siku i znowu sie chowa w glab :(((

to dopiero poczatekkk kopanka potem to dopiero bedzie hihi :)
 
Mówią, że u wieloródki te ruchy czuć prędzej, ale ja wcale nie czuje jakoś ich wyraźnie... tak muszę się "wsłuchać" w te kilanie :-D

Najlepsze ruchy to dopiero będą, pamiętam przy Olku jak mi "przebiagał" od mojej lewej nerki do prawej :-D jakby się bawił w ganianego. To było super. Bo pod koniec ciązy to jak się rozciąnał to miałam wrazenie, że żołądek mi wciśnie w przełyk ;-)
 
Cze;-) nie wiem czy to kopniaki ale czasem wieczorem czuje od lewej jakby kłucia, skurcze z przerwami , czy to może ozn. że kopie???:zawstydzona/y:
I ostatnio co jestem pewna czkawkę wyczułam :-)
 
ja to ruchy odczuwam bulgotaniem w brzuchu, ale tez zdarzyło się całkiem niedawno, że poczułam silnego kopa ;] skurcze tez mialam, ale jak mylam na kucka podloge, to mnie tak scisnelo w srodku, ze az mi sie w glowie zakrecilo... ale teraz juz leze na wyrze plackiem i sie nigdzie nie ruszam ;P i coraz czesciej czuje wszystkie nawet najbardziej delikatniejsze ruchy czy muskanie :)
 
Nie wiem ile w tym prawdy ale napiszę co wiem. Co mi tam.
Podobno dokładny wpływ i negatywne skutki tego rodzaju usg nie jest do końca znane. W przeciwieństwie do zwykłego usg, którego fale nie działają negatywnie na płód, usg 3d/4d jest niepewne.
 
e tam, usg to usg :tak:
co za różnica, czy zwykłe czarno-białe, czy 3/4d kolorowe?
to jak z wyświetlaczem w telefonie ;-)

przecież to dźwiękiem się uzyskuje obraz (dźwięk o wysokiej częstotliwości), a nie jakimś promieniowaniem, jak na prześwietleniu rentgenowskim!

poza tym nie stwierdzono żadnych działań negatywnych!
a wykonuje się takie badania od wielu lat, także już by były znane ewentualne skutki uboczne.
 
reklama
u mnie bardzo aktywnie ostatnio :-)
szczególnie, jak zjem czekoladę ;-)

i faktycznie, nie da się pomylić ruchów dzidziola z gazami itp. to zupełnie inna bajka :tak:
 
Do góry