reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG lipcowych fasolek i wizyty kontrolne :)

geperty na mój rozum ten doktor jakiś ... hmmm. mało doświadczony... ma on w ogóle prawo robić USG.? Po pierwsze jeżeli się okazało, że dzidzia starsza to już tym bardziej ładnie wszystko widać przez brzuszek. Chyba go ta aparatura przerosłą.. Po drugie nawet jak dzidzia się rusza, to można sobie zrobić stopklatkę i na spokojnie wszystko pomierzyć. Dobrze, że masz do tego dystans, bo swoją niekompetencją mógłby kogoś nieźle nastraszyć... Ja powtózyłabym badania u innego doktora najlepiej takiego, który ma certyfikat PTU
 
reklama
Pan doktor to ma własny gabinet i stronę:
Ginekolog Tomasz Tylicki - Gdańsk, GinWeb

A jutro pojadę do tej przychodni i poproszę, żeby inny lekarz zerknął na te wyniki i się wypowiedział, będę chciała ponowne badanie wykonane przez innego lekarz, ale nie wiem czy uda mi się to wyegzekwować.
A ten lekarz to przyjmuje przez godzinę lub dwie w tygodniu właśnie w przychodni w której ja byłam i widziałam, że nie ogarnia aparatu usg, choć klatkę umiał zrobić i przewinąć ;-), ale dwa razy musiał wpisywać moje dane, bo ciągle coś mu nie wychodziło :confused:.
 
Może miał zły dzień. :baffled:
Tylko, że kogoś, kto nosi w brzuchu dziecko, i oczekuje od niego, żeby się fachowo wypowiedział, to chyba takie badanie nie satysfakcjonuje. Mam nadzieję, że uda Ci się coś wskórać w tej przychodni.:tak:
 
Może to jakiś początkujący lekarz? bo przecie crl to w sumie nawet na najprostszym sprzęcie i z najmniejszymi umiejetnościami powinni potrafić i wiedzieć jak zmierzyć. NT u mnie lekarka też chyba z 3 razy mierzyła ale to dlatego ze dzidzia straszne ruchliwa i nie mogła jej uchwycic w odpowiednim polozeniu.
Jeśli to możliwe domgaj sie ponownego badania i to najlepiej przez innego lekarza.
dopisuje bo spojrzałam na linka tej przychodni niedobrze że to gabinet jednego lekarza, nie masz w sumie wyboru tylko uprzeć się żeby powtórzył.
 
Ostatnia edycja:
Justaa lekarze ten sam, ale przychodnia inna, w której przyjmuje w poniedziałki od 18-15 6 pacjentek, nawet nie wiem czy przez inne dni tygodnia też przyjmuje tu gdzie ja byłam :confused:.
Ale dzwoniłam dzisiaj rano do nich i powiedziałam babce w recepcji, że pomiary są błędnie pobrane, przez co wynik jest niewiarygodny i że chcę konsultacji z innym lekarzem, a najlepiej powtórne badanie, na co ona, że mogę napisać pismo do kierownika, który rozpatrzy podanie, a ja do niej, że mam 3 dni na badanie i nie mam czasu korespondencję, zapytałam kiedy będzie kierownik, żeby z nim porozmawiać, no i dobrze się złożyło, bo kierownik jest ginekologiem, który będzie dzisiaj między 17 a 18, więc będę jechała do niego, mam nadzieję, że coś wskóram.
 
No to na osłodę moje maleńswo :-), ja się nie martwię o dziecko, jestem bojowo nastawiona ;-), tylko zobaczcie gdzie on zmierzył przezierność, zamiast na karku to na czaszce i wyszło mu 0.08cm :eek: (widać taką kropeczkę lekko w prawo od środka zdjęcia, na górze).
 

Załączniki

  • IMG_0003.jpg
    IMG_0003.jpg
    24,6 KB · Wyświetleń: 87
Ostatnia edycja:
Geperty a nei masz wydruku z tymi wszytskimi pomiarami?? Gdzie masz to wszytsko zapisane?? Ja mam zawsze zdjecie z USG a na drugiej kartce wydrukowane wszytskie pomiary dokladnie. a co ta dzidzia tak do gory dupcia sie polozyla??:-)
a dzidzia juz wyrazna, fajnie, kurde dziewczyny ja jeszce tydzien musze czekac. Co patrze na wasze wydruki to bardziej mi sie chyba teskni do wizyty, ale 4 tyg juz wytrzymalam to co to jest ten jeden tydzien jeszcze;-)

Musialma powiekszyc zdjecie sobie zeby ta kropke zobaczyc, no ale dziwne miejsce pomiaru :-/
 
geperty działaj z tym usg bo poprostu to jest masakra co tu piszesz,nie dosc ze sie człowiek naczeka na wizyte idzie z nadzieją ze wszystkiego sie dokładnie dowie a tu taki cyrk z pomiarami,paranoja jakas.A DZIDZIACZEK ŚLICZNY .Daj znac co z tym usg
 
reklama
Geperty śliczna dzidzia:tak:Dobrze zrobiłaś z tym powtórnym badaniem bo na pewno jest wszystko dobrze ale my mamy musimy mieć spokojną głowę i się nie zamartwiać niepotrzebnie. Trzymam kciuki i mam nadzieję że tym razem będziesz zadowolona z fachowości lekarza bo tamten faktycznie jakiś dziwny:sorry2:
 
Do góry