reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG lipcowych fasolek i wizyty kontrolne :)

mammi dobrze ze z dzidzia wszystko ok:-) a jaka juz jest duza?? Ile razy serduszko bilo?? Wklej chociaz takie zdjecie jak masz, milo bedzie popatrzec;-)
 
reklama
Dzidzia wg CRL ma 62 mm,czyli tyle co powinna na tym etapie ciąży.Na podstawie innych wymiarów ciąża jest ok.1 tyg.starsza.Serduszko słyszałam biło 171u/min.Ryzyko zespołu Downa wyszło 1:12678 ,przezierność karku: 1.2mm.
Wkleję zdjęcie póżniej,ale prawie nic na nim nie widac.
 
Dziewczyny jestem już po USG i dzidziulka cała i zdrowa.Ryzyko zespołu Downa i wad serca prawie żadne.Wszystko jest w porządku.
Poza tym,żę cieszę się,że dzidziuś zdrowy to wkurzona jestem na maxa!:wściekła/y:
USG miało być 3D lub4D,a było zwyczajne,lekarz może na 10 sekund włączył 3D a potem przeszedł z powrotem na dwuwymiarowe.Miałam dostać 2 płyty, a nie dostałam żadnej nawet pani w recepcji była tym zaskoczona:szok:!!!Byłam ostatnią pacjentką pana doktora dzisiaj i zachowywał się jakby bardzo spieszyło mu się do domu.Dzidzia usnęła i nie chciała się obrócić to zaczął tak ją trącać,że aż blizna po cc mnie do tej pory boli.Żałuję,że w tam poszłam bo poza fajnym wystrojem w poczekalni i eleganckim gabinetem to reszta do d....
Nawet zdjęc fajnych nie mam,bo na tych które mi dał nic nie widać.Zapłaciłam 270zł tylko sama nie wiem za co,bo takie USG to mój gin.w gabinecie mi robi w cenie wizyty.

Tak jak już pisałam na ogólnym najważniejsze że z dzidzią ok, ale też bym sie wkurzyła i nie wiem czy zapłaciłąbym tyle ile kazali!! Skoro umawiane było 3d z wydrukiem i płytą!!
 
W sumie to sama jestem na siebie teraz na siebie zła,że nie zareaowałam i zapłaciłam aż tyle:wściekła/y:Sprzęt mieli dobry i nawet na 2D didziusia było bardzo ładnie widać,ruszał rączkami,obracał się na koniec,widziałam buzię i w ogóle był prześliczy mój bobasek malutki i tak byłam podekscytowana tym widokiem i dobrymi wynikami,że nie docierało do mnie,że zapłaciłam za więcej.
Dopiero jak wsiadłam do samochodu to zdałam sobie sprawę,że troche nabili mnie w butelkę i wściekłam się na lekarza,że wszystko tak szybko robił.
Teraz głupio mi,że dałam się tak zrobić,ale w gabinecie myślałam tylko o bobasku.
 
W sumie to sama jestem na siebie teraz na siebie zła,że nie zareaowałam i zapłaciłam aż tyle:wściekła/y:Sprzęt mieli dobry i nawet na 2D didziusia było bardzo ładnie widać,ruszał rączkami,obracał się na koniec,widziałam buzię i w ogóle był prześliczy mój bobasek malutki i tak byłam podekscytowana tym widokiem i dobrymi wynikami,że nie docierało do mnie,że zapłaciłam za więcej.
Dopiero jak wsiadłam do samochodu to zdałam sobie sprawę,że troche nabili mnie w butelkę i wściekłam się na lekarza,że wszystko tak szybko robił.
Teraz głupio mi,że dałam się tak zrobić,ale w gabinecie myślałam tylko o bobasku.

Domyślam się że dzidziuś był najważniejszy i reszta się nie liczyła!!
Najwazniejsze ze wszytko ok wiec spróbój o tym zapomnieć bo niepotrzebnie sie denerwujesz!!
 
Ja też już jestem po wizycie. Następna w styczniu. Z Maleństwem wszystko w porządku. Wspaniałe 7 cm. Rewelacja, a jak serducho biło :-) Okazuje się że ciąża jest starsza o parę dni, więc to juz 14 tydzień. Termin porodu też uległ zmianie, obecnie w przedziale od 28 czerwca do pierwszych dni lipca. Wyniki w porządku. Oby tak dalej.
 
Dziewczyny jestem już po USG i dzidziulka cała i zdrowa.Ryzyko zespołu Downa i wad serca prawie żadne.Wszystko jest w porządku.
Poza tym,żę cieszę się,że dzidziuś zdrowy to wkurzona jestem na maxa!:wściekła/y:
USG miało być 3D lub4D,a było zwyczajne,lekarz może na 10 sekund włączył 3D a potem przeszedł z powrotem na dwuwymiarowe.Miałam dostać 2 płyty, a nie dostałam żadnej nawet pani w recepcji była tym zaskoczona:szok:!!!Byłam ostatnią pacjentką pana doktora dzisiaj i zachowywał się jakby bardzo spieszyło mu się do domu.Dzidzia usnęła i nie chciała się obrócić to zaczął tak ją trącać,że aż blizna po cc mnie do tej pory boli.Żałuję,że w tam poszłam bo poza fajnym wystrojem w poczekalni i eleganckim gabinetem to reszta do d....
Nawet zdjęc fajnych nie mam,bo na tych które mi dał nic nie widać.Zapłaciłam 270zł tylko sama nie wiem za co,bo takie USG to mój gin.w gabinecie mi robi w cenie wizyty.
:shocked2::shocked2::shocked2::shocked2:no jak tak mozna??? To za co Ty mu zaplacilas???????
 
Mammi ale cię okradli :wściekła/y:, ja nie mam nic przeciwko płaceniu dużych pieniędzy ale za wykonaną usługę, ale w twoim przypadku to już przegięcie, na marginesie dodam, że w Gdańsku za takie badanie (z gratisami) najlepsi lekarze biorą 180-200zł na super sprzęcie, pewnie można znaleźć taniej ale z gorszym sprzętem, więc lepiej nie ryzykować :no:. No niby wiadomo, że w tym wszystkim najważniejsze, że dzidzulek zdrowy, ale normalnie cię orżnęli :wściekła/y:.
 
Mammi, faktycznie aż wierzyć się nie chce... Ale ja ostatnio też tak miałam jak krwawiłam, aby szybciej pojechaliśmy do prywatnej kliniki, zapłaciłam worek kasy, a ponieważ byłam poza kolejnością i ostatnia moja wizyta trwała dosłownie 5min, myślałam że spodnie każą mi w biegu i na korytarzu nakładać... ale rozwcieczyłam się dopiero po dojściu do samochodu, bo wcześniejsza informacja że jest względnie ok- zagłuszyła wszelkie złe odczucia... Ale teraz aż mi piana na usta wstępuję jak o tym pomyslę. WIęc dokłądnie wiem jak się czujesz i bardzo ci tego przeżycia współczuję- szczyt wszystkiego...
 
reklama
własnie najśmieszniejsze jest to że byłam prywatnie, bo jakby to była państwowa wizyta to bym się ws umie nie zdziwiła że tak szybko się wszystkich pozbywa :p
więc już sama nie wiem, ale chyba zmienimy tego lekarza..
 
Do góry