reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG ( 3D , 4D, genetyczne)

reklama
Z tego, co wiem "prenatalne USG" robi się między 11+0tc a 13+6tc... Wtedy mierzenie NT jest najbardziej wiarygodne. Kamylka, nie mylisz się? Nie czepiam się, chciałabym tylko uściślić, bo sama jestem przed tym tzw. USG genetycznym i zbieram info...
Nie,ja nie mieszkam w Polsce i po prostu musialam sie upewnic,ze wszystko jest ok a wtedy moglam byc w Pl.Ja wiem,ze prenatalne robi sie w innym terminie.Po prostu nie wiedzialam ze jestem w ciazy i bralam leki,ktorych brac nie powinnam,chcialam wiedziec czy wszystko jest ok,na szczescie bylo i jest.
 
Zacznę od wielkiego UFFF... :-) NT 1,00 mm! Juppiii! Ależ ulga! CRL 49,00 mm, nogi, ręce, paluszki... Podskoki... Wg LMP to 11+0, wg USG 11+3. Wiecie, że się cieszę niesamowicie, prawda?;-):-D

A lekarz, o którym pisałam, Tomasz Urbaniak, bardzo miły fachowiec. Było spokojnie, sympatycznie, szczegółowo. Nie musiałam nawet pytać, sam opowiadał wszystko, pokazywał, zrobił fotki "dla taty" i... powiedział, że wg niego to bardzo ładne dziecko, a jeśli zaleca test podwójny (ten tzw. test pappa), to wyłącznie z uwagi na mój wiek. Wyniki idealne.

UFFF!!
 
Karjoka Super :tak::tak::-D:-D:-D

A wracając do głównego pytania to ja miałam robine 4d 2 razy - w USA i powiedziano mi że najlepszy czas to 26-32 tydzień, żeby zobaczyć dzidziolka nosek buźke itp...ale moje 4d było zrobine dla przyjemności :tak:
Wszystkie medyczne wątpliwości analizowana na połówkowym 2d i wtedy też dowiedzieliśmy się że mamy synusia:tak:

Domelek w 26 tyg



Domelek w 32 tygodniu

 
strasznie się cieszę KARJOKA,że tak wszytsko oki wyszło-
i byłaś u urbniaka -tak jak mówiłaś wcześniej w lux medzie-
Powiedz mi jeszcze ile płaciłas za usg 3d/4d.
I jak lekarz ci opowiadał wszytsko co na ekaniku czy za -poradę musiałac płacic dodatkowo.
ciekawa jestem czy porada jest w cenie samego usg czy niestety nie???
bede wdzięczna na informacje.
 
Moniś, USG 3D tam jest tj. po prostu inna głowica do tego samego sprzętu. My jednak całe badanie, oglądanie i mierzenie robiliśmy głowicą tradycyjną tj. 2D. A to dlatego, że nam chodziło o badanie "techniczne".

W każdym razie 3D w Lux Medzie jest.
Koszt badania USG / ocena ciąży to 100 zł.
Szczegółowa interpretacja obrazu oczywiście w cenie.
Tomasz Urbaniak sympatyczny, spokojny, rzeczowy.
 
Moniś, USG 3D tam jest tj. po prostu inna głowica do tego samego sprzętu. My jednak całe badanie, oglądanie i mierzenie robiliśmy głowicą tradycyjną tj. 2D. A to dlatego, że nam chodziło o badanie "techniczne".

W każdym razie 3D w Lux Medzie jest.
Koszt badania USG / ocena ciąży to 100 zł.
Szczegółowa interpretacja obrazu oczywiście w cenie.
Tomasz Urbaniak sympatyczny, spokojny, rzeczowy.
Karjoka,wielkie dzięki
za odpowiedz.
ciekawa jestem tylko jak długo się czeka za terminami???
 
Wiesz, ja chciałam zrobić to badanie ponieważ był czas na zmierzenie NT i dlatego, gdy się umawiałam jakieś dwa tyg. temu, mówiłam, że chciałabym najwcześniej po 5. listopada i tak - umówiłam się na 6.11.:-) Czy byłaby wcześniej możliwość nie wiem. Ja wcześniej nie chciałam, bo wtedy to badanie nie miałoby sensu.

Zadzwoń. W recepcji poinformują cię i o cenie i o możliwym terminie.
 
reklama
Wiesz, ja chciałam zrobić to badanie ponieważ był czas na zmierzenie NT i dlatego, gdy się umawiałam jakieś dwa tyg. temu, mówiłam, że chciałabym najwcześniej po 5. listopada i tak - umówiłam się na 6.11.:-) Czy byłaby wcześniej możliwość nie wiem. Ja wcześniej nie chciałam, bo wtedy to badanie nie miałoby sensu.

Zadzwoń. W recepcji poinformują cię i o cenie i o możliwym terminie.
dzięki, chyba zaraz zadzwonie i sie umówie,a co mi szkodzi, tylo tam sie dodzwonić to jest jakis koszmar, zobaczymy!!!
 
Do góry