reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG ( 3D , 4D, genetyczne)

Słuchajcie, mi dziś lekarz robił normalne 2d i wyszło na nim, że Ludzik ma 16 tyg. - tak po wielkości... a wcześniej jako określał "wiek" ciąży na początku i wg kalendarza... powinien być początek 18 tygodnia... jutro chciałam iść na 3d bo myślałam, ze to 18 tydzień, teraz wyszło z tym 16tym... ja już nic nie wiem
Czy Ludzik może być za mały jak na swój wiek, mieć 18 tygodni, a wielkość na 16? I czy jeśli jest coś nie tak, to na 3d to wyjdzie? I kiedy najwcześniej na 2d wiadomo jaka płeć, bo jak sie na to rejestrowałam, to usłyszałam, że 17 tydzień to już powiedzą...
 
reklama
Witam serdecznie:-).
To mój jeden z pierwszych postów WOGÓLE - więc proszę o wyrozumiałość!!!
Postaram się i jednocześnie proszę o pomoc!!!
A tak wracając do tematu.
Kiedy najlepiej zrobić to usg, żeby było już płeć widać???
Pozdrawiam serdecznie!!!:rofl2:
 
Ja miałam dzisiaj robione usg 2d płeć poznałam :-)córeczka sie pieknie ustawiła myslę że dobry lekarz zobaczy i na zwykłym usg.Pytałam też kiedy najlepiej zrobić 3d lekarka mi powiedziała że ok 25 tygodnia :-)Pozdrawiam
 
Usg 3d i 4d jest robione glownie zeby upamietnic zycie plodowe dziecka,chodzi o jak najlepsza widocznosc,ze tak sie wyraze.Najlepiej wykonywac je od 23-25-go tygodnia.
Jezeli chodzi o plec to mozna ja zobaczyc juz o wiele wczesniej,moj gin juz w 15 tyg ja zobaczyl,robiac prenatalne usg.Na normalnym tez mozna to zobaczyc juz wczesnie,przynajmniej lekarz dla ktorego rutyna est robienie usg na pewno bez problemu odrozni to wczesnie na zwyklym usg.Wtedy nie ma jeszcze typowych narzadow plciowych dziecko,ktore wyksztalcaja sie pozniej,dlatego o tzw podwinieciu siusiaka nie ma mowy i te badania sa wiarygodne.
 
Mi lekarz mowil ze najlepiej w okolicach 21 tygodnia.
Ja zrobilam 3d polowkowe, dzidzie bylo ladie widac, plec tez.
natomiast mysle, ze blizej 25 tygodnia moze maluszek byc juz za duzy zeby wszystko ladnie uchwycic, choc pewnie to zalezy od dziecka.
 
... moj gin juz w 15 tyg ja zobaczyl, robiac prenatalne usg

Z tego, co wiem "prenatalne USG" robi się między 11+0tc a 13+6tc... Wtedy mierzenie NT jest najbardziej wiarygodne. Kamylka, nie mylisz się? Nie czepiam się, chciałabym tylko uściślić, bo sama jestem przed tym tzw. USG genetycznym i zbieram info...
 
Wielkie dzięki za odpowiedz.
Ja teraz jestem w 23 tyg. i na 2d, niebyło jeszcze dobrze widac płci-a że 3d/4d jest drogie to chciałam się upewnić.
wielkie dzięki za wiadomość.
A może znasz miejsce gdzie dobrze robią takiego rodzaju badania???
Pozdrawiam.
 
Moniś 3D w Poznaniu robia na pewno w Lux Medzie przy Roosvelta. Tam wykonuje je Tomasz Urbaniak, podobno dobry specjalista ultrasonografii, który ma także 3D w gabinecie prywatnym na Słowiańskiej. Jak wrzucisz w google'a to wynajdzie.
 
miałam robione w 11 tygodniu, poprosiłam o 3d ale prawie nic nie było widać, lekarz powiedział że za bardzo kombinujemy i że najlepiej 3d wychodzi koło 20 tygodnia, kiedy dzidzia jest duża ale jeszcze nie ściśnięta
z 11 tygodnia wygląda tak, no naprawdę ciężko cokolwiek dojrzeć
 
reklama
Moniś 3D w Poznaniu robia na pewno w Lux Medzie przy Roosvelta. Tam wykonuje je Tomasz Urbaniak, podobno dobry specjalista ultrasonografii, który ma także 3D w gabinecie prywatnym na Słowiańskiej. Jak wrzucisz w google'a to wynajdzie.
wielkie dzięki za wiadomość karjoka,
a ty rozumiem byłaś u niego tak i jesteś zadowololna???
z góry dzięki za odpowiedz, każda wieść dla mnie na wagę złota jest.
pozdrawiam serdecznie.
 
Do góry