reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Upichćmy coś: pysznego (kalorycznego:p) i dietetycznego

pączki z serkiem waniliowym


składniki:
1 szkl mąki
1 łyżka cukru
serek waniliowy 250 gram
szczypta soli
łyżeczka proszku do pieczenia
3 jajka
1 łyżeczka cukru waniliowego ,octu,oleju
olej do smażenia


Wszystkie składniki mieszamy ze soba ,jeżeli ciasto jest zbyt rzadkie możemy dosypać mąki ,potem malutką łyżeczką kladziemy porcje na olej i smażymy z bou stron na złoty kolor ,potem odsączamy z tłuszczu i posypujemy cukrem pudrem

na skrzydełka napisze pozniej bo jest trochę do pisania
 
reklama
hej dziecwzyny ostatnio zasmakowalam w nalesnikach ze szpinakiem :D wiec podaje tu przepis dla zwolenniczek wegeterianizmu i nie tylko :) :
NALESNIKI ZE SZPINAKIEM
wiec tak nalesniki wszyscy wiemy jak sie robi wiec podaruje sobie pisanie o tym co i ile :)
szpinak :
dodaje pol opakowania szpinaku mielonego (mrozonka), rozmrazam wrzucam do garnuszka, dodaje 4 zabki czosnku oczywisc ie rozgniecionego, dwie spore szczypty soli i pieprzu, dodaje tez czosnek suszony kamisa bo sa w nim tez inne przyprawy, do tego caly serek smietankowy hohlanda, wszytsko lekko zagotowuje a na koniec dodaje ok pol szkalnki mleka, ale moze tez byc smietana 18% i zagotowuje lekko

na goracy nalesnik klade plasterek sera goracy farsz i zawijam no i gotowe
SMACZNEGO :-);-)
 
hej dziewczyny ja mam sprawdzony przepis na pizze od dawna go robie i smakuje jak w dobrej restauracji
0.5kg maki
4 dag drozdzy
250 ml cieplej wody
plaska lyzeczka soli
pol lyzeczki cukru
2 lyzki oliwy


drozdze rozprowadzic z cukrem i woda wymieszac z ok. 4 lyzki maki przykryc odstawic w cieple miejsce na 15 minut do wyrosniecia.do maki z sola wlac rozczyn wymieszac i zagniesc miekkie ciasto oliwe dac pod koniec ugniatania zeby dobre ciasto wyszlo nalezy je ugniatac przez 10 minut.rozlozyc ciasto na blache posmarowac sosem z pomidorow bazyli i tymianku i dac to co sie lubi .ja na przyklad daje salami boczek pomidory ser lazur i zolty jakis dobry.piec w 200 st. przez jakies 10 moze do 15 minut nalezy sprawdzac zeby ciasto nie bylo za twarde.mowie wam pycha:-):-)
 
Sałatka brokułowa

Składniki
* brokuły
* pomidory 3 szt
* ogórek 1 szt
* jajko ugotowane na twardo 4 szt
* czosnek 1 ząbek
* sól
* pieprz
* bazylia suszona
* majonez 3 łyżki
* musztarda 1 łyżeczka
* chrzan ze słoika 1 łyżeczka
Sposób przyrządzenia
1. Brokuły (świeże lub mrożone) gotujemy w osolonej wodzie.
2. Pomidory sparzone we wrzątku, pozbawiamy skóry i kroimy w cząstki.
3. Ogórka obieramy i kroimy w kostkę.
4. Jaja ugotowane na twardo kroimy w ćwiartki.
5. Czosnek drobno siekamy.
6. Robimy sos: 3 łyżki majonezu, 1 łyżeczka musztardy i 1 łyżeczka chrzanu.
7. Następnie łączymy wszystkie składniki, solimy, pieprzymy, dodajemy bazylię. Na końcu zalewamy wszystko przygotowanym sosem.
 
A ja nie mam co gotować dla naszej trójki i tak sobie myślę ,czy te przepisy nadają się dla półtorarocznego malucha:confused::confused:
 
reklama
pączki z serkiem waniliowym


składniki:
1 szkl mąki
1 łyżka cukru
serek waniliowy 250 gram
szczypta soli
łyżeczka proszku do pieczenia
3 jajka
1 łyżeczka cukru waniliowego ,octu,oleju
olej do smażenia


Wszystkie składniki mieszamy ze soba ,jeżeli ciasto jest zbyt rzadkie możemy dosypać mąki ,potem malutką łyżeczką kladziemy porcje na olej i smażymy z bou stron na złoty kolor ,potem odsączamy z tłuszczu i posypujemy cukrem pudrem

na skrzydełka napisze pozniej bo jest trochę do pisania
przepis bardzo ciekawy ale to nie pączki tylko placuszki.jak skończe diete to zaaplikuje sobie:-D
 
Do góry