reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌞 Upalny lipiec mamy, wakacje zaczynamy i dwie kreski wysikamy 🤰

Jeśli miewasz cykle 40-dniowe, to możliwe że owulacja jeszcze przed Tobą, nawet gdybyś miała mieć 16-dniową fazę lutealną. Dlatego zdziwiłam się, że tak wcześnie zaczęłaś robić testy. Ja mam cykle średnio 33-dniowe i zaczynam dopiero gdzieś koło 13dc.
A jeśli masz PCOS, to jak ktoś już tutaj wspominał, testy owulacyjne są bez sensu, bo bardzo długo możesz mieć pozytywne i to wcale nie będzie znaczyło, że masz owulację. Najlepszy w takim wypadku jest monitoring 🤷🏻‍♀️
Normalnie miałam cykle 31 dni i owulacja 15-16 dc. Ostatnich kilka się rozregulowało właśnie i dochodziło do 40. Ale to wyjątek był.

I wiem, że pisaliście o tym pcos i zerowej wartości testów owulacyjnych w takiej sytuacji, ale właśnie u mnie wszystkie poprzednie cykle testy wychodziły ok, faza lutealna się zgadzała, w poprzednim cyklu progesteron też potwierdził owulacje zgodnie z testami. Więc o ile w tym cyklu nagle nie dostałam jakiegoś nasilonego pcos to nie kumam.
 
reklama
A takie pytanie czysto teoretyczne, z ciekawości - czy któraś z was jest w stanie sobie wyobrazić oświadczenie się facetowi? Zrobienie tego pierwszego kroku? Czy to „nie wypada”?
Ja myślę, że mogłabym sobie to wyobrazić, ale mój by mi potem zarzucał, że "odebrałam mu męskość" czy coś takiego. 🤦 Chyba dużo zależy też od podejścia faceta. 🤷
 
Chyba jestem przy Was dinozaurem 😐
20 lat razem, po ślubie 16. Pierwszy chłopak i jedyny 🙂 aktualnie mąż.
No bez przesady z tym dinozaurem 🦕 😂mamy podobny staż 🙈
Potrzebuje porady. Progesteron raczej jednak potwierdza, że owulacji mimo peaku nie było. Będę dalej robić testy, ale patrząc na wykres temp i owulakow myślicie, że owulacja jeszcze może być przede mną? Myślę czy jeszcze za ileś dni powtórzyć proga, a jeśli tak to kiedy. Może trafił mi się cykl bezowulacyjny.

Edit: właśnie zrobiłam test i znów pozytywny, 1.28, czyli mocniejszy niż poprzedni domniemany peak.

I przepraszam, że wam tak z tym truje, ale ten cykl mnie dziwi i nie wiem o co chodzi.
Ja co prawda się nie znam, ale po to tu wszystkie jesteśmy żeby sobie doradzać i pomagać. Nie ma złych pytań.
Patrząc jednak na Twój cykl myślę, że bez monitorowania jego może być trudno. @penguinlicious zdecydowanie ma większe doświadczenie i wiedzę w tym temacie.
 
Ja myślę, że mogłabym sobie to wyobrazić, ale mój by mi potem zarzucał, że "odebrałam mu męskość" czy coś takiego. 🤦 Chyba dużo zależy też od podejścia faceta. 🤷
Mój kiedyś powiedział, że w sumie nie miałby nic przeciwko (jakąś rozmowę mieliśmy, bo w filmie się dziewczyna oświadczyła) i że by mu to ułatwiło życie, bo on mało zdecydowany jest. Więc cóż
 
Normalnie miałam cykle 31 dni i owulacja 15-16 dc. Ostatnich kilka się rozregulowało właśnie i dochodziło do 40. Ale to wyjątek był.

I wiem, że pisaliście o tym pcos i zerowej wartości testów owulacyjnych w takiej sytuacji, ale właśnie u mnie wszystkie poprzednie cykle testy wychodziły ok, faza lutealna się zgadzała, w poprzednim cyklu progesteron też potwierdził owulacje zgodnie z testami. Więc o ile w tym cyklu nagle nie dostałam jakiegoś nasilonego pcos to nie kumam.
A co to znaczy ostatnich kilka? Patrząc wstecz, na ostatnie 12 m-cy, to ile miałaś tych bliżej 40 dni? Bo jeśli było ich kilka, to ciężko już mówić o wyjątku - wyjątkiem byłby jeden. Masz jakiś pomysł, co by mogło je wydłużyć? Miałaś wtedy jakoś więcej stresu, chorowałaś?
Przypomnij, badałaś AMH u siebie? Któryś ginekolog zwrócił uwagę na budowę jajników? Masz problemy z tarczycą albo IO?
 
My żyjemy bez ślubu. Choć zaręczyny były. I one przypieczetowaly nasz związek. Dla mnie i dla Partnera brak ślubu nie stanowi problemu. Pewnie kiedyś że względów formalnych się zdecydujemy.
 
A co to znaczy ostatnich kilka? Patrząc wstecz, na ostatnie 12 m-cy, to ile miałaś tych bliżej 40 dni? Bo jeśli było ich kilka, to ciężko już mówić o wyjątku - wyjątkiem byłby jeden. Masz jakiś pomysł, co by mogło je wydłużyć? Miałaś wtedy jakoś więcej stresu, chorowałaś?
Przypomnij, badałaś AMH u siebie? Któryś ginekolog zwrócił uwagę na budowę jajników? Masz problemy z tarczycą albo IO?
Aż sobie rozpisałam jak to wyglądało, chyba nie jest tak źle.

Lipiec 2023 - 31
Sierpień 2023 - 32
Wrzesień 2023 - 33
Październik 2023 - 33
Listopad 2023 - 27
Grudzień 2023 - 31
Styczeń 2024 - 34
Luty 2024 - 31
Marzec 2024 - 30
Kwiecień 2024 - 38 (najdłuższy)
Maj 2024 - 32
Czerwiec 2024 - 34

AMH w listopadzie jakoś 3.7 chyba a teraz w maju 3.1. Jajniki są jakby policystyczne, ale lekarz z diagnozą pcos się nie zgadza. I ten cykl najdłuższy to nie wiem czemu.
 
reklama
Aż sobie rozpisałam jak to wyglądało, chyba nie jest tak źle.

Lipiec 2023 - 31
Sierpień 2023 - 32
Wrzesień 2023 - 33
Październik 2023 - 33
Listopad 2023 - 27
Grudzień 2023 - 31
Styczeń 2024 - 34
Luty 2024 - 31
Marzec 2024 - 30
Kwiecień 2024 - 38 (najdłuższy)
Maj 2024 - 32
Czerwiec 2024 - 34

AMH w listopadzie jakoś 3.7 chyba a teraz w maju 3.1. Jajniki są jakby policystyczne, ale lekarz z diagnozą pcos się nie zgadza. I ten cykl najdłuższy to nie wiem czemu.
No to masz cykle średnio 32-dniowe, czyli zupełnie w normie. Wiesz, teoretycznie każdej zdrowej kobiecie może się zdarzyć jakiś cykl bezowulacyjny, więc może rzeczywiście to jest taka sytuacja teraz albo trafił Ci się jeden z tych dłuższych. AMH nie wskazuje na PCOS, a sama budowa drobnopęcherzykowa nie jest wskaźnikiem do postawienia takiej diagnozy (muszą być jeszcze dwa inne objawy).
Nie masz możliwości skoczyć na jakieś USG, żeby podejrzeć co się tam dzieje? Bo w sumie takie kłucie w ciemno chyba nie ma większego sensu. Równie dobrze ten dzisiejszy prog może być już spadkowy albo dopiero rosnąć 🤷🏻‍♀️
 
Do góry