reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌞 Upalny lipiec mamy, wakacje zaczynamy i dwie kreski wysikamy 🤰

Zwracam się do Was ponieważ kto lepiej niż Wy będziecie wiedzieć, który wymaz należy zrobić w kierunku wykrycia ureaplasmy i mycoplasmy w Diagnostyce. Jest tam tego tyle, że już zgłupiałam...
 
reklama
Poproszę na ławeczkę :)

Hej

Witamy!

A to nie jest tak, że karmienie =antykoncepcja?
W sensie, że podczas karmienia piersią wydzielana jest prolaktyna/ wyzszy poziom/, która skutecznie uniemożliwia zajście w ciążę❓❓

Nie, to tak nie działa. Za dużo zmiennych. I nie ma tak, że u X tak jest to i u Y tak będzie.
Mam koleżanki, które zaszły w ciąże przy wyłącznym KP już 6 tygodni po porodzie, a mam takie jak ja gdzie zwykle nawet ograniczenie karmień do jednego w nocy u dziecka prawie 3 letniego nie przywracało owulacji.

Niby tylko przez pierwsze 6 miesięcy jak się stosuje LAM powinno się na 100% nie mieć owulacji, ale mało kto jest tak restrykcyjny (ja tak, ale ja po prostu lubię KP) Link do: Metoda LAM – Wikipedia, wolna encyklopedia

Ja to sobie tłumaczę tak, że mój organizm po prostu wie, że nie dałby rady ze ssakiem i ciążą.
Tak samo jak mimo PCO nigdy nie miałam owulacji, a jak stymulacja poleciała w tym temacie ostro to bardzo szybko dostałam okres. Widać mój organizm nie jest gotowy na bliźniaki.
 
a ten olej z wiesiołka to w kapsułkach, czy w płynie? 🤔
Ja brałam jakiś w płynie z polecenia farmaceutki, teraz już nie pamiętam jakiej firmy.
Ale ja mu jakość szczególnej zasługi nie przypisuje, bardziej po prostu się udało i już.
Pamiętam też że tamten cykl uważałam za stracony bo seksu było mało i jakoś tak czułam że nic z tego. We czwartek poszłam oddać jeszcze honorowo krew a w sobotę test był pozytywny.
 
Zwracam się do Was ponieważ kto lepiej niż Wy będziecie wiedzieć, który wymaz należy zrobić w kierunku wykrycia ureaplasmy i mycoplasmy w Diagnostyce. Jest tam tego tyle, że już zgłupiałam...
Racja, kto wie lepiej niż ta grupa wojowniczek!
Jednakże, to wątek specjalny dla zapisanych dziewczyn na testowanie. Patrz strona 1- zasady.
Jeśli chcesz w nim uczestniczyć to proszę napisz nam coś o sobie, o staraniach i daj znać czy chcesz aby Cię wpisać ;-)
 
Ja brałam jakiś w płynie z polecenia farmaceutki, teraz już nie pamiętam jakiej firmy.
Ale ja mu jakość szczególnej zasługi nie przypisuje, bardziej po prostu się udało i już.
Pamiętam też że tamten cykl uważałam za stracony bo seksu było mało i jakoś tak czułam że nic z tego. We czwartek poszłam oddać jeszcze honorowo krew a w sobotę test był pozytywny.
Ja np biorę zwykły Oeparola i też nie działa haha
 
Zwracam się do Was ponieważ kto lepiej niż Wy będziecie wiedzieć, który wymaz należy zrobić w kierunku wykrycia ureaplasmy i mycoplasmy w Diagnostyce. Jest tam tego tyle, że już zgłupiałam...
Wg mnie ten się opłaca kupić
 

Załączniki

  • IMG_3031.jpeg
    IMG_3031.jpeg
    99,9 KB · Wyświetleń: 48
reklama
Do góry