reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa

Dołączył(a)
1 Listopad 2021
Postów
6
Dziewczyny dostałam wypowiedzenie (umowa na czas określony)w pracy do końca listopada, okazało się ze jestem w ciąży w dniu rozwiązania umowy będę w 8 tyg czy pracodawca może rozwiązać taka umowę ?
 
reklama
Dziewczyny dostałam wypowiedzenie (umowa na czas określony)w pracy do końca listopada, okazało się ze jestem w ciąży w dniu rozwiązania umowy będę w 8 tyg czy pracodawca może rozwiązać taka umowę ?
Z tego co wiem nie może.
Dziewczyny dostałam wypowiedzenie (umowa na czas określony)w pracy do końca listopada, okazało się ze jestem w ciąży w dniu rozwiązania umowy będę w 8 tyg czy pracodawca może rozwiązać taka umowę ?
 
„Umowa o pracę zawarta na czas określony albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu” Z tego wynika ze pracodawca może rozwiązać ze mną umowe
 
„Umowa o pracę zawarta na czas określony albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu” Z tego wynika ze pracodawca może rozwiązać ze mną umowe

Nie wynika bo czytasz przepis dotyczący zakończenia umowy, a nie ZWOLNIENIA. Nie przedłużenie umowy, która kończy bieg to zupełnie coś innego niż wypowiedzenie.

Więc jeszcze raz do kiedy masz tę umowę na czas określony?

Ale zanim odpowiesz - jeżeli dostałaś wypowiedzenie i dostałaś zwolnienie to pracodawca musi Cię przywrócić do pracy ponieważ KP jasno określa, że nawet w 1 dniu ciąży pracownicy nie można zwolnić.
Jedyne co pracodawca może zrobić to nie przedłużyć umowy jeżeli kończy się ona przed 12 tygodniem ciąży.

I przykład masz umowę na czas określony od 1 września do 30 listopada - pracodawca nie ma więc obowiązku przedłużania Ci umowy ponieważ w dniu 30 listopada będziesz w 8 tygodniu ciąży. Nadal jednak nie może Cię zwolnić np. w październiku. Ale jeżeli umowę masz od 1 września do 31 stycznia to pracodawca MUSI przedłużyć Ci umowę do dnia porodu czyli pewnie czerwca
 
reklama
No to nie może cię zwolnić, bo umowa skończyłaby się podczas ciąży, także musi cofnąć wypowiedzenie.
Mimo tego ze w dniu wypowiedzenia będę dopiero w
Tak jak pisze ness. - nie mogą Cię zwolnić, przynieść zaświadczenie o ciąży i umowę muszą Ci przedłużyć do dnia porodu
mimo tego ze w dniu wypowiedzenia umowy będę w 8 tyg ?
 
Do góry