reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a umowa na czas określony

Waniliowakawa

Początkująca w BB
Dołączył(a)
22 Lipiec 2024
Postów
24
Hej dziewczyny, chcemy się starać o dzidziusia. Nie jestem pewna i nie do końca rozumiem tych zasad polskiego prawa pracy tak czytam i nie rozumiem dokładnie haha więc stwierdziłam że Was zapytam. Mianowicie mam umowę na czas określony do 09.11.2024, kolejna umowa będzie już na czas nieokreślony. Dodam ze nie zależy mi aż tak na tym żeby mieć na stałe bo po ciąży raczej nie wrócę do pracy. Ale coś kojarzy mi się ze jakiś okres 3 msc ciąży musi minąć w obu przypadkach ? Żeby ciąża była uznana ? Może brzmi to dziwnie ale nie mam zielonego pojęcia o prawie pracy stąd pytanie. Poprostu chcę wiedzieć kiedy byłoby najlepiej zajść w ciążę w obecnej sytuacji , z góry dziękuję i pozdrawiam!
 
reklama
reklama
Jeśli podpiszesz umowę o pracę na czas nieokreślony, to jesteś chroniona od pierwszego dnia ciąży.

W przypadku umowy na czas określony w ostatnim dniu pracy musisz być co najmniej w 85 dniu ciąży, by umowa została przedłożona do porodu.
Jeśli ostatniego dnia pracy, nie będziesz co najmniej w 85. dniu ciąży, to umowa rozwiąże się z upływem czasu na jaki została zawarta. Jeśli będziesz przebywała na zwolnieniu lekarskim, to możesz być na nim aż do porodu. Po porodzie nie będzie przysługiwać zasiłek macierzyński, ale możesz starać się o kosiniakowe.
 
Do góry