reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

U lekarza

na-cik nie martw się Kochana!! Ja byłam na usg w 5tyg i 4dniu i też nie widziałam nic, oprócz pęcherzyka, bo jeszcze za wcześnie... Też już zaczęłam panikować, ale nie ma co. Bo po prostu jest jeszcze za wcześnie. U Ciebie raczej też. Zarodek w 6. tygodniu może być jeszcze zbyt malutki, by było go widać na ekranie. W kolejnym tygodniu jednak rosnący zarodek musi być już widoczny w USG. Jeśli w 7. tygodniu lekarz nie widzi zarodka, to są dwie możliwości. Możliwe, że ciąża jest o parę dni młodsza, niż sądzimy na podstawie daty ostatniej miesiączki. Kolejne USG za tydzień lub dwa wykaże wtedy prawidłowy zarodek. Jeśli w powtórnym USG nadal nie widać zarodka, prawdopodobnie w ogóle się nie rozwinął lub obumarł na wczesnym etapie rozwoju. Ciąża powinna być wtedy zakończona w szpitalu, gdyż i tak nie ma szans na dalszy rozwój i wkrótce zakończyłaby się samoistnym poronieniem....
 
reklama
ja ide jutro po L4 i przy okazij dr chce sprawdzic czy jest "serduszko", tydzien temu dokladnie w 6 tc bylo widac pecherzyk z zazrodkiem.
W pierszej ciazy w 5t4d bylo widac wiecej ;) ale kazda ciaza jest inna :happy2:
 
wiem co czujecie - takie czekanie jest straszne... też ostatni tydzień miałam jak na szpilkach mimo, że teoretycznie nic się nie działo złego...ale lepeij usłyszeć od lekarza, że wszystko jest git :)
 
Melduje się po pierwszej wizycie:-) tak jak sobie wyliczyłam termin oficjalnie mam na 1 luty 2013! Dzidzia mierzy już 1,55 cm:szok: 8 tygodni ciąży już za mną:tak: Ginek stwierdził że ciąża rozwija się prawidłowo, więc oprócz kwasu foliowego do końca 1 trymestru nie mam nic zażywać ekstra. Na miejscu zrobił pobrał wymaz do cytologii. Następna wizyta 16 lipca. Serduszko ładnie biło więc nic tylko się cieszyć:-) na następny raz muszę zrobić długą listę badań już się boję ile to będzie:baffled:
 
Hej dziewuszki:)

Ja właśnie po wizycie. Mój lekarz stwierdził, że on nie robi usg w tak wczesnej ciąży więc jeszcze nic nie widziałam. Po badaniu powiedział mi, że moja macica ma wielkość macicy odpowiedniej dla 6 tygodnia ciąży.
Zaniepokoiło go moje wysokie ciśnienie. W sumie nie pamiętam żebym miała z nim kiedyś problem, a może to stres związany z wizytą. Mam mierzyć i kontrolować jak będzie nadal takie wysokie to mam iść na kontrol. Jak wszystko będzie ok to dopiero za miesiąc.
Nie dostałam żadnych badań do zrobienia. Okazało się tylko, że mam stan zapalny i muszę go wyleczyć:( (wiecznie mnie prześladuje)
W sumie wizyta przebiegła sprawnie, ale po wyjściu do głowy przyszło 100 pytań, o których nawet nie pomyślałam w gabinecie. Ech chyba wszystko muszę na kartce spisywać.
 
reklama
Do góry