reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U lekarza

mama2006 - Dzięki za info:) A jeśli chodzi o to czy prywatnie czy państwowo to chyba raczej prywatnie.Mam wrażenie że na NFZ to w wielu przypadkach poprostu odwalają swoją robotę a nie robią konkretnie i dobrze(wiem od innych). Ale jeśli ktoś mógłby mi polecić jakiegoś dobrego stomatologa na NFZ to było by super.Wtedy kasę którą miała bym przeznaczyć na prywatne wizyty przeznaczyła bym napewno na dzidzię.



 
reklama
ja stomatologa zalatwilam zaraz jak test okazal się pozytywny... ja bardzo boje sie dentysty i następnym razem pojde dopiero jak urodze. czy w ciazy trzeba chodzic jakos czesciej niz co 6-7 miesiecy? bo w sumie u mnie wyjdzie przerwa ok 8 mies, zawsze chodzilam co 6 ale chyba od razu wszystkie zeby mi sie nie popsuja...?
 
hehe wiadomo jaką mam opinię o nfz ;-) chodziłam do pracowej przychodni do starszej kobitki, nie było źle, przyznam że dość porządnie przeleczyła mi wrzód przy korzeniu zęba (nie pamietam fachowej nazwy), przez pierwszy miesiąc leczenia chodziłam do niej co dugi dzień na czyszczenie. Tfu tfu, nieprzyjemne, dość bolesne, śmierdzące opatrunki. Ale plomby mi spartaczyła, w jedynce dobrała zupełnie inny odcień co psrawiło że na przodzie miałam praktycznie szarego zęba. Od ok. 3 lat chodzę do przemiłej dziewczyny na Pragę, niedaleko pl.Szembeka, daleko ode mnie, ale trudno, dziewczyna jest bardzo delikatna, dokładna, w sam raz dla dentystycznego panikarza jak ja. Ceny ma podobne jak w gabinecie polecanym przez mamą2006.
 
geniusia a mogła byś napisać jakieś imię nazwisko czy adres tej dentystki?? Odemnie też daleko ale może jednak warto jak tak zachwalasz:)




 
do dentysty w ciaży nie trzeba chodzić, jeśli nie ma się problemów, jednak jak tylko zaczyna się coś dziać to trzeba szybko reagować
jak czytam cieżarne chodzą do dentysty i leczą zęby w znieczuleniu... ok... moja siostra jest dentystką i jeśli nie ma tragedii odsyła pacjentki i zaprasza po ciaży, nie jest sympatykiem znieczuleń w ciazy jakichkolwiek, nawet tych które mówią ze niby bezpieczne są.
mi sie udalo z dentystą, ja co prawda nie ma problemów z zębami, ale jakieś drobne korekty, czyszczenie, fluorowanie zrobiła mi sis przed ciaża dosłownie zz 2-3 tygodnie przed poczęciem ;)

byłam dziś u lekarza POZ z tym przeziębieniem, bo kaszel mi nie ustępuje. Nic mi nie dał ale osłuchał i nie mam zapalenia oskrzeli ani płuc, a jedynie zaleczone zapalenie gardła :)
 
Byłam dzisiaj na USG... powinnam być przyjęta o 10:20, a do gabinetu weszłam 11:40 - lekarz nie wyrobił się z pacjentkami i zaczął przyjmować o 11:20. Widziałam maleństwo, jego bijące serduszko, rączki, nóżki. Widziałam jak się za nóżki - rączkami trzyma. Słodki widok, wszystko jest ok. I to prawdopodobnie chłopak - lekarz stwierdził, że na jego oko to płeć męska. No, a na moje przeczucia do dziewczynka. hehe więc jeszcze chyba pójdę gdzieś na inne USG... A i według USG ciąża jest młodsza 19 tydzień. Termin mi się przesunął na 12.02.2012r.
 
reklama
lekarz stwierdził, że na jego oko to płeć męska. No, a na moje przeczucia do dziewczynka. hehe więc jeszcze chyba pójdę gdzieś na inne USG... A i według USG ciąża jest młodsza 19 tydzień. Termin mi się przesunął na 12.02.2012r.
na moje urodziny, gratuluję chłopaka, prawdopodobieństwo pomyłki przy chlopcu niewielkie ;) witaj wśrór mamuś lutowych chłopczyków :*
 
Do góry