reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U lekarza

reklama
Edyta, ja niestety też od dzisiaj dołączam do osób które mają problem z łożyskiem:-(

Od dwóch dni miałam dziwne plamienia, takie bardzo ciemne, w dodatku brzuch mnie przy dotyku bolał po prawej stronie... zadzwoniłam do lekarza i kazał mi przyjechać do niego na dyżur do szpitala i niestety kazało się, że mam łożysko nisko, nie podniosło się, a wg USG wyszedł mi już 17 tydzień, więc powinno być już wysoko... Poza tym, moje upławy o których pisałam wcześniej to ostry stan zapalny, miałam zrobiony wymaz, wyniki jak hodowla pójdzie dobrze będą za 3 dni, dopochwowo metronidazol.

A z tym lożyskiem to generalnie załamka... dostałam duphaston i nakaz oszczedzania sie i lezenia... mam nadzieje ze wszystk bedzie ok:)
 
witam po wizycie polozna zważyła zmierzyła umowila na nastepne wizyty gin sprawdzil tylko palcem i podusil brzuszek i powiedzial ze ladnie rosnie :-)a usg nie robil... nie stety,,, dostalam skierowanie do okulisty jutro ide :-)a na skaczace cisnienie kazal mi kupic dopegyt 0,25g 2x1/2 tabl czy ktoras to brala??
 
JA tez wczoraj odwiedzilam lekarza i bylam na dodatkowym scanie (usg) ze wzgeldu na swoja szyjke ktora niby (tak stwierdzil lekarz w pl) byla uchylona ...i sprawdzili mi tutaj tez i narazie jest ok ma 46.7mm takze spoko jeszcze raz beda to badac w 16-18tyg.
 
Edyta_, czy lekarz Ci dokładnie mówił jakie masz zalecenia w przypadku niskiego łożyska? Ja też mam łożysko nisko - brzeżnie przodujące, dostałam leki i leżę, ale zastanawiam się, czy jeszcze coś można zrobić, żeby polepszyć swój stan?
 
Hejka dziewczynki.Wiecie tak się zastanawiam bo ginek mnie wysłał do okulisty,internisty i dentysty.Ale nie dostałam od niego żadnego skierowania do nich bo powiedział że kobiety w ciąży nie potrzebują takiego skierowania bo w karcie są wyszczególnione te konsultacje i wystarczy pokazać tylko ją.(karte ciąży).Czy to prawda?? Boje się że pójdę do któregoś z tych lekarzy a oni mi powiedzą że bez skierowania nic z tego.Co o tym myślicie???






 
Cyśka, do okulisty i dentysty nie trzeba mieć skierowanie, każdy może do tych lekarzy pójść kiedy chce, kiedyś było inaczej, ale teraz już nie trzeba mieć do nich skierowania:)
 
spoko, nie wszyscy jeszcze o tym wiedzą, bo często słyszę w przychodni, że ktoś się pyta czy bez skierowania można :)
 
reklama
Munie mi lekarz żadnych zaleceń nie dał, powiedział, że musi to zobaczyć mój lekarz prowadzący, ale nie jest to na razie nic złego. Z tego co wyczytałam, to nisko położone na przedniej ścianie łożysko to jest coś innego niż łożysko przodujące.
Ja na razie jeszcze na rowerze na zakupy jeżdżę - wolę powiesić zakupy na rączkach roweru niż je dźwigać, a zakupy czasem muszę zrobić, skoro mąż od rana do wieczora (a czasem i nocy) pracuje.

Cyśka mi też lekarz kazał pójść do internisty, dentysty i okulisty (noszę okulary).
Do dentysty powinnam pójść już, zwłaszcza że na początku ciąży ząb mnie bolał, ale z moimi mdłościami nie dam rady usiedzieć dłużej z otwartymi ustami ;) Muszę poczekać, aż mi przejdzie..
Do internisty i okulisty kazał pójść w okolicach 24 tc.
 
Do góry