reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U lekarza

reklama
Hejka. A ja idę we wtorek na Madalińskiego.Pierwszy raz tam będę(po zmianie lekarza) to nie mam zielonego pojęcia co mi będzie lekarz robił. Czy jakieś badania,usg, czy jeszcze coś innego.Chociaż 04 sierpnia miałam usg u swojego lekarza mam wynik i opis to może wystarczy.(Słyszałam że zbyt częste usg w ciąży jest niebezpieczne.Prawidłowo jeśli wszystko jest oki to powinno być wykonane tylko trzy razy w ciąży). Trochę się tym denerwuje. U swojego ginka to wiedziałam czego mogę się po nim spodziewać a tutaj jedna wielka niewiadoma...
 
cyśka te 3 usg to minimum które refunduje nfz i chyba tylko wg nich 3 razy jest wystarczająco... Ja nie wyobrażam sobie widzieć dzidzie rzadziej niż raz na miesiąc, umarłabym z nerwów. Gdybym w poprzedniej ciąży nie chodziła prywanie na usg tylko poprzestała na tych 3 to pewnie kilka tyg przechodziłabym w błogiej nieświadomości z martwym płodem nic o tym niewiedząc :baffled:
 
Angelika gratuluje chlopczyka. fajnie ze znasz juz plec. tez juz chce poznac co tam u mnie dzidzius ma miedzy nozkami.my z mezem czujemy ze chlopak a znajomi nam mowia ze dziewczynka, wiec juz sama nie wiem co myslec.
Dee kiedy dokladnie idziesz na usg?ja mam 30 sierpnia, wiec podobnie jak Ty. mam nadzieje ze poznam wtedy juz plec.
cyska tak jak Dee napisala usg jest bezpieczne dla plodu.ja juz mialam 4 razy robione a za 1,5 tyg. nastepne.
 
mi też lekarz powiedział, że USG jest bezpieczne dla dzidziusia.
Kacha u mnie też wszyscy na około wróżyli dziewczynkę, a tu jednak chłopak :) więc u Ciebie może też tak będzie
 
Przeglądłam kilka różnych forów i ten cały. I porównując np. wielkość dziecka do tego co pokazuje u mojego gina jest inna niż u Waszych. Np. ja wg usg 10tc 5cm a u kogoś innego 5cm i 12tc- wg usg, więc dam sobie spokój i nie będę patrzyć na usg. W ogóle to jakieś takie dziwne, bo jak czytam to moje dzieciątko rozwija się w podobnym tempie jak Wasze no i zgodnie np. z moim suwaczkiem i danymi w necie co do tygodnia wg OM... No :) to Wsio nie nudzę :p
 
lady87, te pomiary rzeczywiście się nie zgadzają - mi też - u mnie ostatnio wyszło że moje maleństwo ma 144 gramy - według usg mojego lekarza waga była ok dla mojego tygodnia, a według tablic powinno mieć o połowę mniej, ale z tego co widziałam to na tym usg wystarczy znacznik postawić dwa milimetry wyżej lub niżej i przy tak małym dziecku już wychodzi o centymetr mniej, poza tym każde dziecko rośnie inaczej... najważniejsze, że rozwija się prawidłowo:)

z ilością USG to rzeczywiście Polskie Towarzystwo Ginekologiczne zaleca tylko trzy USG, ale to tylko po to, aby NFZ mógł na nas zaoszczędzić... jakby było szkodliwe np jak zdjęcie RTG to wprowadzili by ograniczenia.
 
reklama
Oj, ulżyło mi po wczorajszym usg ;)
Z dzieciaczkiem wszystko w porządku, nieźle sobie fikało ;) Ma 7,30 cm; przezierność 1,05 czyli w normie; kość nosowa jest; dwie ręce, dwie nogi, paluszki też są, a między nogami prawdopodobnie coś stoi, więc chyba jednak chłopak będzie :) Ale to jeszcze nic pewnego, zobaczymy na połówkowym ;)

Zdjęcie dodam jutro, bo dzisiaj nie zdążyłam za dnia sfotografować ;)

Jedno zastrzeżenie tylko lekarz miał, co do mojego łożyska. Na wyniku mam napisane: "łożysko na ścianie przedniej nisko". Oczywiście już co nieco poszukałam w internecie i mam nadzieję, że tak jak jest napisane z czasem łożysko się podniesie, w miarę rośnięcia macicy. Do mojego lekarza idę dopiero za 3 tygodnie, więc zapytam go to.
 
Do góry