reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U lekarza

reklama
Lady ja tyż byłam u lekarza i też mi wyszło, że 12 t i 6 dc a maluszek mój ma 6,5 cm, i Ty się martwisz? Mój lekarz powiedział, że parametry w normie:)
 
Suzi mnie martwi to, że od ostatniej wizyty minęły faktyczne trzy tygodnie. A wg usg minęło 2 tygodnie- to co z tym jednym tygodniem/ tak jakby wzrost spowolniał o tydzień/. Nic lekarzowi nie mówiłam o tym, bo jak zwykle stres odebrał mi mowe...
 
każdy maluszek rośnie inaczej, i czy to nie jest tak, że to tydzień ciąży jest wyznaczany po tych parametrach, mi na tej wizycie termin porodu się zmienił z 26 na 23, nie wiem o co w tym chodzi:(
 
lady nie przejmuj sie bo ja ostatnio jak bylam na usg to moj bobas mial 7,21cm i usg pokazalo ze jestem w 13 tyg. i 4 dniu ciazy.a wedlug moich wyliczen faktycznie tak bylo.kazde dziecko inaczej rosnie, a sprzet usg nie rowny sprzetowi.jak ginka mowi ze ok. to sie nie martw.
maron piekna fotka.ja 30 sierpnia ide na usg i jestem ciekawa ile cm moj bejbik bedzie mial.moje dziecko raczej bedzie dlugie bo my jestesmy wysocy wiec jak juz kupuje ubranka to przynajmniej rozmiar 62.
 
Hej kobietki!
Ja dziś wróciłam po 8-dniowym pobycie w szpitalu
Więc tak...
Okazało się, że moja szyjka miała tylko 1,5cm długości (a min. długość zdrowej szyjki to 3cm), więc moja była bardzo, ale to bardzo krótka...
Co wiązało się z możliwością niedonoszenia ciąży, bądź przedwczesnego porodu...
We wtorek założyli mi szew okrężny, no i teraz mam uważać....
No i okazało się, że mam za wysokie ciśnienie :crazy::crazy::crazy:
A jeśli chodzi o COŚKA, to....
Moje maleństwo ma już 8,5 cm długości, więc jest już kawałem dzidziola :-D:-D:-D:-D
Przy okazji zrobiono mi badania genetyczne i wszystko jest ok!!!!
Maleństwo machało dzisiaj do mnie łapkami i nie za bardzo chciało współpracować z panem doktorem, który robił USG!!!
Ale najważniejsze: kość nosowa w porządku: 2,9mm, a przezierność karkowa: 1,1mm, czyli wszystko jak najbardziej w porządku!!!

A oto moje maleństwo:
Zobacz załącznik 382631Zobacz załącznik 382632Zobacz załącznik 382633
 
Hejka!
10.08 miałam usg genetyczne, kości nosowe widoczne, przezierność 2,2, trochę się przestraszyłam, że tak dużo, bo z pierwszym dzieckiem było 1,5 ale lekarz mnie uspokoił i odradził robienie testu pappa, ponieważ żadnych nieprawidłowości w rozwoju dziecka nie widzi, ryzyko trisomii ocenione na niskie! To jeden z najlepszych ultrasonografistów w Kraku, więc mam nadzieję, że mogę być spokojna:)
Dzidziuś rośnie prawidłowo, ma już 7,8 cm, główka, kończyny itd prawidłowe.
Następna wizyta 06.09
Już nie mogę się doczekać:)
 
Hej,
wczoraj byłam u lekarza i potwierdził lekarz to, co ostatnio, tyle, że teraz na 100% w moim brzuszku mieszka CHŁOPCZYK :) wszystko jest w porządku, ma już 12 cm i znów cały czas był w ruchu, aż się zaczęłam zastanawiać czy mój mały skarb w ogóle odpoczywa hehe ja się urodzi, to da mi popalić coś czuję. Lekarz nadal nie przepisał mi żadnych witamin. Stwierdził, że teraz jest taka pora roku, że nie ma co się faszerować tabletkami. Niestety grzybek jeszcze od poprzedniej wizyty do końca się nie wyleczył, więc znowu muszę brać globulki, a później zgłosić się na cytologię. 1 września zapisałam się na USG 3D w Wawie, u innego lekarza (z polecenia) i wtedy wszystkie dokładniejsze pomiary będą zrobione no i oczywiście płytka DVD :)
 
reklama
Do góry