reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toruń

podobno Gucie sa swietnie, ale ta cena:/
napisz nam chociaz czy sa naprawde takie super?
ok zgadamy sie co do odbiore bucikow, narazie pogoda kiepska, a w czasie deszczu dzieci sie nudza!
 
reklama
asieńka udało mi się upolować maja paragon i jeszcze 10 miesięcy gwarancji, mało używane po dziewczynce z przesyłką kupiłam za 50zł na nowe mnie nie stać ;/ gucie są mega drogie ale wyszłam z założenia że przy tym ich patencie z piętą nawet używane są super i nie ma możliwości jakiś zniekształceń obuwia przez poprzednie dziecko wiec na jesień może tez trafi mi się na gucie jakaś okazja to nie będę się nawet zastanawiać...kumpela ma i mówiła ze jedyne co to ciężko się je zakłada bo bardzo miekkie ale reszta rewelka
 
Jesli chodzi o papcie profilowane to ja polecam Profilek, co prawda na allegro kosztuja 45zł bez przysyłki ale ja kupiłam w Gdyni za 38zł, bo tam je produkuja.
 
hej laski nie wiem czy w dobrym temacie pisze ale mam pytanie do rodzacych niedawno w naszym szpitalu jest jakas lista na spakowanie torby szpitalnej dla mnie i maleństwa , bardzo prosze o info nawet na priv
dziękuję
 
hym no na pewno weź sobie naczynia dla siebie do jedzenie i picia i sztućce, pieluszki dostaniesz ale nie daja chusteczek do dupci więc weź, z 2 butelki mineralki 0.7L z dziubkiem takie do picia podczas porodu sobie tylko otwierasz kciukiem i pijesz a na odkrecanie butli nie ma czasu i się oblejesz....a poza tym listę na wyprawkę i na porodówkę powinien ci dać lekarz na wizycie ja takowe listy dostałam. weż jakiś kocyk albo rożek dla maleństwa, łapki niedrapki lub jak jestś odważna i sama sobie dasz rade to nożyczki do paznokci dla dziecka ale położna ci nie obetnie nawet o to nie pytaj pazurów bo mają tam na ten temat takie mega teorie że żal a dziecko ma takie pazurki jak żyletki i jak karmisz to może cię nieźle podrapać, wiele matek w akcie desperacji obgryzywały dzieciom w szpitalu pazurki bo miały już dość, bawełnianą czapeczkę, weź jakieś majty poporodowe ale też trzeba się z nimi kryć bo nie pozwalają zakładać a jak już może jakieś bawełniane duże na zmarnowanie z 2 pary, no nie wiem co tam jeszcze z takich rzeczy mniej oczywistych jak mi się coś przypomni to dopiszę
 
a dla siebie też wszystko oprócz podkładów poporodowych bo tam dają. Majtki poporodowe koniecznie trzeba najlepiej te oddychające z siateczką.

A co do paznokci to rzeczywiście położne i lekarze nie pozwalają obcinać paznokci ja nie obcinałam 2 tyg, a podrapana byłam na maksa.
 
ja do listy dorzuce jeszcze wkladeczki laktacyjne i staniczek do karmienia( bo inaczej wkladeczki wyleca). Potrzebujesz jakies koszuli, najlepiej kilka no i oczywiscie ciuszkow dla kruszynki.
 
Pieluszek jednorazowych juz nie dają. Majtki mozna mieć i siateczkowe i zwykłe a na obchodzie i tak sie zdejmuje. Do tego ciuszki dla maluszka, z kosmetyków to krem do pupci i chusteczki nawilżane. Moja Ala miała długie paznokietki a wcale jej nie zakładałam niedrapek, bo dziecko wtedy lepiej poznaje światek. Dla mamy 2 koszule, 2 reczniki, kosmetyki, duuuuzo wody minerlanej, cos do przekąszenia bo nie zawsze się trafi na pore sniadania, obiadu czy kolacji. Stanika i wkładek laktacyjnych ja nie potrzebowałam bo dopiero po powrocie ze szpitala miałam nawał pokarmu. Nie trzeba miec kocyków, rożków czy tetrówek, bo szpital to daje.
 
reklama
Do góry