reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torba do szpitala

a ja się gryze z tą moją walizką bo mi sporo miejsca zostało w niej i jeszcze męde musiałą wziąść jakąś podręczna na przyjecie do szpitala, bo walize mąż pewnie przytarga jak już będzie po wszystkim. więc chyba czeka mnie przepakowanie :/ i brakuje mi jakiegoś pojemniczka na smoczek.

Ja do pępka stawiam narazie na samo wieczenie i nie moczenie.
 
reklama
Ja do pępuszka nic nie biorę. Koleżanka mówiła, że nastawienie jest teraz na wietrzenie i ona nic nie robiła przy pępuszku i odpadł po okolo 8 dniach.
 
Ja spakowana jestem w torbę taką sportową nie za dużą i od razu targam z tym do szpitala, nie będę po 100 małych nosić. Dla małego mam przygotowaną osobną z pieluszkami i innymi, i siatkę z ubrankami na wyjście. Do krocza biorę tantum rosa, a pępek to tylko woda z mydłem, i wietrzenie.
 
Magda ja dostałam listę ze szpitala i tam tak jest napisane że torba a nie walizka, ale przecież jak ktoś nie wie i spakuje się w walizkę to co nie wpuszczą do szpitala ?! Wątpię, przecież nie wyproszą rodzącej !!
 
magda mi się wydaje, że nie masz się co martwić, a co to za różnica torba czy walizka? ja też mam walizkę i nawet nie sprawdzam czy może być czy nie..
misiako właśnie też zakupię chyba ten specyfik do pępka, bo ranę po cc też będę chyba mogła tym potraktować?

Jak czytam, że do pępuszka woda z mydłem to bardzo mnie to dziwi, bo ciągle słyszałam, żeby pępek jak najmniej moczyć...
 
hm.. no więc chyba kupie ten oktanisept, no i tamtum rosa ( ale to sa saszetki jakies? to sie z wodą rozrabia?? ) wiec jak tego uzyc w warunkach szpitalnych pod prysznicem do przemycia??
 
reklama
Ja dziś w takim razie zaczne pakowanie walizki, skoro Wy też je bierzecie. Mam nadzieję że wszystko do niej zmieszczę, chociaz nie mam w pelni zrobionych zakupów, a powinnam, bo już sie mnie jakieś skurcze czepiają....

Do szpitala wezmę tylko płyn do higieny intymnej, tak jak z Majką, a w domu będę miała tantum rose. Do pępuszka to będę miała jakiś specyfik od znajomej, która rodziła w sierpniu, i mówiła że dużo jej zostanie, to P podjedzie do niej jak będę w szpitalu, nawet nie wiem jak to sie nazywa
 
Do góry