reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torba do szpitala

A mnie dzis koleżanka zbiła z tropu bo sie mnie zapytała czy jeżeli ja mam urlop macierzyński to tatus moze w tym samym czasie wziąść ten tacierzyński czy dopiero po jak ja wybiore swój?

Magda,
może. To nie koliduje. Moi znajomi tak włąśnie zrobili.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Pewnie ze moze. U nas sie to o tyle nie oplaca ze tatus bedzie mial tylko tydzien tego urlopu jesli go wezmie od razu, ale jak poczeka do 2012 roku to dostanie juz 2 tygodnie :D Urlop tacierzynski mozna wziasc w dowolnym momencie ale przed ukonczeniem roczku przez malenstwo. Moj K jak sie Maja urodzi bedzie bral zwykly urlop na tydzien a w przyszlym roku w okolicach wakacji wezmie sobie tacierzynskie na 2 tygodnie :D
 
Szkoda, że tylko tydzień, mój K ostatnio zmienił pracę i jeszcze sobie urlopu "nie nazbierał" zwykłego, żeby mieć co wykorzystać. Mam nadzieję, ze dostanie tydzień opiekuńczego na mnie, bo będę po cc, a wtedy podobno dają opiekuńcze na młodą mamę lub dziecko, potem tydzień tatusiowego, tydzień urlopu i koniec umowy jak mu nie przedłużą... zobaczymy co będzie się działo.

Ale ale, wczoraj zrobiłam pewien postęp - wyprałam koszule do karmienia i mogę je spakować do walizki, mogłam jeszcze pomyśleć i dorzucić staniki do karmienia, bo też mogłyby być w takim dziecięcym proszku przeprane... jeszcze to nadrobię w przyszłym tygodniu pewnie.
 
Ufff, skompletowałam dzisiaj torbę. Wreszcie... Byliśmy na większych zakupach i wydaliśmy dużo kasy, za dużo. Nie miałam pojęcia, że tyle mnie to wszystko wyniesie. A jeszcze nie mam wyposażenia pościelowego do łóżeczka. Zaczynam planować skok na bank, teraz to już na poważnie ;-)
 
Podzielisz się z nami łupem? ;-)

Ja też dziś w końcu coś kupiłam... Mam kapcie szpitalne, koszulę, piżamkę, szlafrok, teraz muszę jeszcze kupić rzeczy potrzebne mamie: staniczek, wkładki, podkłady poporodowe i chyba wszystko mam:-)
 
reklama
ojj widzę, ze tu powtaje jakiś gang ciężarnych;-)

paula czyli postęp jest...już nie długo i cała torba będzie gotowa

ja jeszcze musze dokumenty i badania przygotować
 
Do góry