reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sztuczniaczki

  • Starter tematu kasiula matula
  • Rozpoczęty
witamy mamusie butelkowe ;)

co do temperatury mleka to nie wyobrazam sobie Emi podac letniego juz njie mowiac o chlodnym mleku ona poprostu sie deneruje i nie chce jest kiedy mleko jest za chlodne
o saszetkach tez nie slyszalam jak ide gdzies i prezwidywane (lub tez nie ;D ) jest karmienie to biore przegotowana weode w termos i puszke z mlekiem
wczopraj kupilismy NAN 2 i podałam jej na noc
ale nie wiem czy to cos dało bo obudziła sie o 4 na karmienie jak nigdy ::)
wprowadze ja powoli i zobaczymy czy bedzie bardzieje sycąca
 
reklama
Pierwszy "butelkowy" dzień za nami. I oczywiście mam mnóstwo pytań.
Jak często karmicie wasze maluchy? Jak Jaś jadł z piersi, to jak zaczynał marudzić, to go przystawiałam, jak był głodny to pił. Teraz nie bardzo wiem, kiedy powinnam zrobic mieszankę, żeby jej za chwilę nie wylać ::) Poza tym, jak wymierzyć czas pomiędzy karmieniami, żeby nie przedobrzyć (czli przekarmić)? Na opakowaniu Bebilonu piszą, że 5-6 karmień dziennie, ale jak oprócz tego podaję swój pokarm, to jak to liczyć? No i co robić, jeśli dzieciak będzie się domagał więcej, niż przewiduje instrukcja??? Jaś domagał się dzisiaj karmienia co ok. 3 godziny, czy to nie za często? ( w nocy jednak jadł tylko 2 razy).
I jeszcze jedno: czy można podgrzewać gotową mieszankę?

Asioczek - dzięki, muszę poszukać tych pojemniczków.
 
pytia pisze:
I jeszcze jedno: czy można podgrzewać gotową mieszankę?
O lie jest mi wiadomo nie mozna podgrzewac raz przygotowana mieszanke.Chyba na opakowaniach cos na ten temat jest napisane.Ja jak dokarmialam to to co zostawalo musialam wyrzucic bo za pare godzin zaczynalo smierdziec.
 
Moj synek je co 3 h w nocy 2 x. Bardzo rzadko upomina sie o jedzenie ale jak mu daje to zjada cala butle a czesto placze o dokladke. Patrze na zegarek i podaje butle co 3-3,5 h , chyba ze spi to go nie budze.

Mieszanke mozesz zrobic wczesniej i schowac natychmisat do lodowki a pozniej podgrzac  albo  podac dziecku nie pozniej niz 2 h po przygotowaniu jesli stoi w temp pokojowej ale juz bez podgrzewania.Mleko ktore dziecko zaczelo pic  musisz wylac jesli od rozpoczecia karmienia minela godzina, nie nadaje sie ono do powtornego karmienia. Przynajmniej tak pisze na mojej mieszance.
Z tego co pamietam mleko z piersi moze stac w temp pokojowej 4 h ( ja podawalam moje mleko nie podgrzewane bo mialam go bardzo malo zwykle 30ml z obu piersi  czasem 50 ml i balam sie ze schladzajac i podgrzewajac  w obawie ze bedzie ubozsze).

Nie  robie mleka wczesniej i nie podgrzewam bo wydaje mi (to moje wlasna teoria wiec moge sie mylic ;)) sie ze te sposb niszczy sie czesc witamin itp. Podgrzewam sama wode a pozniej dodaje proszek tym bardziej ze zajmuje to dokladnie tyle samo czasu co podgrzanie gotowej mieszanki.

Pytia swoj pokarm traktuj jako jedno karmienie, jesli Jas sie nie naje na pewno da Ci znac i  dorobisz mieszanke.
 
A ja od dzisiaj podaje bebilon pepti. Lekarz stwierdził wczoraj,że Maksiowa wysypka to najprawdopodobniej skaza białkowa :(
Przepisał nam narazie jedną puszkę (25zł!- na recepte 12) Do niedawna zjadał jednorazowo 120ml od kilku dni robie mu po 150 i zjada wszystko
Nadal są to dwie butelki dziennie a reszta cyc
Od wczoraj coś mu nie pasuje lewa pierś, płacze i odwraca głowe. Muszę go troche ponosić, uspokoić i po jakimś czasie mi sie udaje go do niej przekonać :)
 
ja zaczelam wprowadzac NAN2 Emila zjadla 150ml sukces zawsze zamykala sie w 120 czasem nawet tylko 100
je tez co 3 -4 godzin w nocy nie wstaje na karmienie za to rano kolo 6 daje znac ze jest baaardzo głodka przerazliwym krzykiem
ja tez nie podgrzewam mieszanki bo takie jest zalecenie na pudelku zeby podac od razu po przygotowaniu czasem to wkurza bo emi potrafi nie wziasc ani lyka a za pol godziny plakac z glodu i robie kolejna porcje
 
Jaś zjada na jedno posiedzenie ok 200ml. Jestem w szoku, że aż tyle! Dzisiaj wytrzymał między karmieniami nawet 4,5 godziny.
 
A mój głomodor przeszedł na odchudzanie chyba. Je co kot napłakał rano totylko cyc albo 40 ml. w południe góra 60. Wieczorem za to co 2 godziny po 100 od 4 do 8 i kimono a potem w nocy 2 posiłki 1 cyc 2gi cyc + 120 ml. i znów rano............
 
reklama
Do góry