reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital olkusz!!!

reklama
Jeśli chodzi o znieczulenie zewnątrzopnowe to wiem, ze nie jest dostępne. Czytałam na stronie rodzic po ludzku. Było napisane, że znieczulenie to niestety wogóle nie jest dostępne w szpitalu. Pozdrowionka

P. S. Chyba, ze na stronie Rodzic po ludzku te informacje sa juz nieaktualne... :)
 
Wg tej strony nie ma też Szkoły Rodzenia w Olkuszu a przecież jest :) Więc pozostaje mi mieć nadzieje, że się coś pozmieniało a oni jeszcze nie nanieśli zmian ;)
 
Witajcie.
Ja mam rodzić 27 lipca... Chciałabym wiedzieć czy potrzeba skierowanie do szpitala...
I ogólnie bardzo bym prosiła o opinie... Jaka tam atmosfera jest :) strasznie się boję... Leżałam już tam w tym roku na ginekologii i odniosłam pozytywne wrażenie... :)
Czy sale do porodów są pojedyncze? Czy tylko podzielone jakoś??( wiem ze do porodów rodzinnych jest osobna sala, ale nie wiem jak z normalnym porodem...)
I jak wygląda sytuacja po porodzie? Ma do dyspozycji osobną salę? Czy matka ma przy sobie dziecko cały czas jeśli jest wszystko ok, czy jest ono na osobnej sali ( oddział noworodków)?]
I ta nieszczęsna lewatywa.... Obowiązkowa???
Bardzo proszę o pomoc, bo straszniee się boję...

Ile tak mniej więcej trzymają po porodzie naturalnym?

Witam,

spróbuję odpowiedzieć na Twoje pytania :)

Tylko że ja miałam planowane cc i pobyt w szpitalu 10 dni przed porodem. Ale skierowanie dostałam od lekarza (miałam się wcześniej zgłosić do szpitala).
Atmosfera super!! Trochę tam czasu spędziłam i mimo mega stresu związanego z porodem i strachem o dzieci bardzo miło wspominam pobyt na oddziale położniczym!

Sale porodowe... jedna sala do porodów rodzinnych, nowiutka i bardzo przyjemna - z wyglądu :-) normalna sala porodowa już nie wygląda tak miło... łóżka porodowe oddzielone od siebie ściankami o wysokości 1,5m - ogólnie niemiłe wrażenie. Jest jeszcze sala operacyjna do cc i fajnie tam było :-D

a po porodzie!! nic się nie liczy tylko zdrowiutkie dzieciątko :-) sale są 4 osobowe, i jest system rooming-in, czyli dziecko przy mamie, ale oczywiście zabierają dzieci jeśli mama nie jest jeszcze w stanie się nim opiekować i pielęgniarki są bardzo pomocne.

Po porodzie naturalnym wypuszczali tak po 2-3 dniach.

Pozdrawiam i życzę szybkiego porodu :-)
 
Witam,

spróbuję odpowiedzieć na Twoje pytania :)

Tylko że ja miałam planowane cc i pobyt w szpitalu 10 dni przed porodem. Ale skierowanie dostałam od lekarza (miałam się wcześniej zgłosić do szpitala).
Atmosfera super!! Trochę tam czasu spędziłam i mimo mega stresu związanego z porodem i strachem o dzieci bardzo miło wspominam pobyt na oddziale położniczym!

Sale porodowe... jedna sala do porodów rodzinnych, nowiutka i bardzo przyjemna - z wyglądu :-) normalna sala porodowa już nie wygląda tak miło... łóżka porodowe oddzielone od siebie ściankami o wysokości 1,5m - ogólnie niemiłe wrażenie. Jest jeszcze sala operacyjna do cc i fajnie tam było :-D

a po porodzie!! nic się nie liczy tylko zdrowiutkie dzieciątko :-) sale są 4 osobowe, i jest system rooming-in, czyli dziecko przy mamie, ale oczywiście zabierają dzieci jeśli mama nie jest jeszcze w stanie się nim opiekować i pielęgniarki są bardzo pomocne.

Po porodzie naturalnym wypuszczali tak po 2-3 dniach.

Pozdrawiam i życzę szybkiego porodu :-)


Bardzo , bardzo dziękuję za odpowiedź. Nieoceniona pomoc :)

A chciałabym jeszcze wiedzieć czy lewatywa przed porodem naturalnym jest obowiązkowa? gdzieś słyszałam ze przed cesarką tez jest wykonywana... Czy to prawda?

pozdrawiam serdecznie
 
Chciałabym jeszcze zapytać czy szpital zapewnia ubranko dla dzidzi na czas pobytu w szpitalu, czy trzeba mieć swoje?? Bardzo proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam.
 
witam, ja również niedługo mam rodzić w olkuskim szpitalu. Zastanawiam sie co bedzie mi potrzene dla maleństwa, czy szpital zapewnia ubranka i kosmetyki. To moja pierwsza ciąża i bardzo sie boję...
Pozdrawiam.
 
reklama
Moja znajoma rodziła w Olkuszu niecały miesiąc temu. Dzwoniłam do niej i pytałam właśnie jak to wygląda. Ona miała cesarke. Okazało się, ze szpital zapewnia ubranko dla dzidzi na czas pobytu w szpitalu ( dopiero na wyjście trzeba mieć). Ona była 5 dni w szpitalu po porodzie i pod koniec położne jedynie domagały się pampersów, albo pieluch, bo mówiły, ze im brakuje:-)
Więc ubranek nie potrzeba, najwyżej tatuś może w razie potrzeby pieluszki dowieść...
Pozdrawiam.
Ja mam termin za niecałe dwa tygodnie. Może się spotkamy:-D
 
Do góry