reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital olkusz!!!

molla!ja polecam laktator z aventu.chociaż na twoim miejscu tak jak mówi psyche wstrzymałabym się z zakupem.Zawsze ktoś może ci kupić a tak naprawdę nie wiesz czy będzie ci potrzebny.Ja nie karmiłam syna piersią a pokarmu miałam mnóstwo (dopiero po tabletkach zanikła mi laktacja) laktatora użyłam tylko kilka razy.



 
reklama
A mnie przy pierwszym dziecku laktator przydał sie już w szpitalu, bo malutka była chora i nie mogła być ze mną i troszkę tego mojego pokarmu przynajmniej jej odciągłam a przy okazji trochę rozkręcałam laktację...żałuje tylko, że nie kupiłam wtedy elektrycznego laktatora, bo potem mała leżała jeszcze prawie miesiąc w szpitalu i ręcznym laktatorem słabo szło odciąganie...teraz zakupiłam medele mini electric i zabieram do szpitala, np. w razie nawału się przyda...a potem chcę trochę odciągać i zamrażać, żeby mieć w razie jakiegoś wyjścia...a jakby nie udało się karmić piersią to mam zamiar odciagać do butelki
 
dzięki dziewczyny

galazka - a czy lekarz kazał zrobic ci badania przed cc, typu hbs, krzepliwość krwi, wogóle jakiekolwiek które są potrzebne do cc ? bo zastanawiam sie jakie ja bedę musiała zrobic.....teraz wogóle nie jeste mobilna leże tylko w łóżku bo mi ciężko a jak miałam jechac na badania poprzednio to przesuwałam sobie termin ich zrobienia na 2 dni od wizyty u ginek, bo tak sie nie mogłam zebrać.....:confused:

a co do znieczulenia lekarz ci sie pytał jakie chcesz miec czy od pasa w dół czy całkowicie uśpiona...nie rozmawiałam o tym jeszcze z lekarzem dlatego nawet nie wiem czy tu w olk, mają znieczulenie do cc standardowo np od pasa w dół, czy jesli chcesz to usypiają ?!

mnie lekarz najpierw mowił ze bede miec cc w 38 tc potem ze w 39 tc, wiec jak to liczyc czy np. 38 tc+ 3 dni liczy się juz jako 39 tc ?
 
Lekarz kazał mi zrobic Hbs i odczyn Vdrl ...morfologie i krzepliwość mam mieć robione już jak mnie przyjmą do szpitala czyli przed sama cesarką
a co do znieczulenia lekarz mnie o nic nie pytał, myślę, że teraz wszędzie standardowo znieczulają od pasa w dół
a co do tygodni to tak jak piszesz 38 +3 to już 39 tydzień
A do którego lekarza ty chodzisz, bo nie pamiętam już czy pisałaś?
 
galązka

chodze do z-cy ordynatora jeśli tak moge napisac,

dlatego ze jak poroniłam 1 ciaze potraktował mnie poważnie, i jak zaszłam w 2 ciaze wiedziałam ze bede do niego chodzic, coż nie wszystkim pacjentkom odpowiada takie podejscie jakie czasem ma, bo jest trudny w "obejsciu" , nawet chciałam zmienic w trakcie ciazy lekarza, ale dobrze ze tego nie zrobiłam, jestem zbyt wymagajaca nie ma idealnych ludzi.
.... ale mam wrazenie ze teraz jest inny, poprostu lubie jak lekarz sie mna opiekuje, gość ma zdrowe podejscie do niektórych spraw typu moja panika jak miałam czeste twardnienia brzucha... poprostu nie dał mi zwariowac ze cos sie dzieje jak nic sie nie działo, moja wyobraźnia juz tak działała ze myslałam ze zwariuje.... ma facet ze mną przeboje swoja drogą, jestem trudna pacjentka:baffled::baffled::baffled:
----------------------------------------------------------------
no wiec jesli 38tc+ 3 dni to juz 39 tc hmmmm, to pewnie moja cesarka bedzie w 1 wszym tyg sierpnia.

----------------------------------------
pamietam ze jak Wiolcia miała cc pisała co zabrac ze sobą do szpitala, szukałam tego ale nie moge znaleźć ....
 
molla kochana mówisz i masz (lista do porodu sn wiec wykreśl rzeczy typu tantum rosa :tak:):
Torba nr 1 - rzeczy do szpitala gdzie pakuję:
- Koszula do porodu
- zestaw do lewatywy
- podkłady na łóżko
- koło dmuchane do siedzenia
- piżama do szpitala
- papucie, klapki pod prysznic
- Podpaski poporodowe Bella 2 opakowania (wystarczy?)
- szlafrok
- dwa ręczniki (oba ciemne)
- Przybory toaletowe (zestaw Biały Jeleń-żel pod prysznic, do stref intymnych i coś jeszcze, Tantum Rosa 5 saszetek, szampon, pasta, szczoteczka) + kosmetyki
- ręczniki papierowe (zamiast papieru toaletowego)
- staniki do karmienia
- smoczek (oj przydał się;-)), pieluchy i chusteczki nawilżające

- skarpety, majtki (miałam bawełniane - polecam też te z siateczki;-))
- zegarek, drobne pieniądze, gumkę do włosów, coś do czytania
- sztućce, kubki jednorazowe


orba nr 2 :
- wyprawka - ciuszki na wyjście dla Krzysia
- kombinezon
- kocyk (na wszelki wypadek)
- szaliczek (gdyby śnieg sypnął i mróz się pojawił)
- ciuchy na wyjście dla mnie (czytaj wygodne dresy
biggrin.gif
)
- fotelik samochodowy
wink2.gif

Ewentualnie laktator gdyby zaszła taka potrzeba.

NIE ZAPOMNIEĆ - aparatu fotograficznego i ładowarki do telefonu. DOKUMENTY

Do listy zapomniałam dopisać:
- wkładki laktacyjne
- małą plastikową buteleczkę z dozownikiem (do rozpuszczenia tantum rosy i podmywania)
- woda mineralna



Co do laktatora oj przydał sie i to baaardzo. Miałam ręczny z Aventu - polecam. W szpitalu maja ale jakiś średniowieczny:/
 
ach kurde zapomniałam chciałam zapytac jeszcze czy któraś z was moze ma w wersji elektronicznej JĘZYK NIEMOWLĄT - TRACY HOGG w necie co prawda szukałam ale podają na rożnych stronach stare linki sprzed kilku lat !
 
reklama
Do góry