reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Szczepienie na covid w trakcie ciąży

Z liczbą osób wyszczepionych się zgodzę, ze zdjęciem obostrzeń również. Ale nie z tym,że Duńczycy tak ufają nauce i medykom. Bo jak wytłumaczysz fakt,że w Polsce i w USA od dawna szczepili kobiety w ciąży i karmiące piersią a w Danii przez długi czas było to zakazane? Duńczycy to naród,którym łatwo manipulować. Jak wszędzie trąbią-szczepcie się to oni to zrobią. Bez zbędnych pytań, doszukiwania się teorii spiskowych czy grzebania w internecie w poszukiwaniu badań naukowych.
Część po prostu chce wrócić do normalności (co poniekąd się udało pomijając ogromną liczbę zakażeń) i dlatego się szczepili.
W zasadzie chyba potwierdziłaś to co ja napisałam o Duńczykach. Moim zdaniem to ich postępowanie zgodnie z zaleceniami to nie jest kwestia tego, że są łatwi do zmanipulowania, tylko po prostu słuchają mądrzejszych w danej dziedzinie i ich wytycznych. Nie ulegają teoriom spiskowym. Nie wiem gdzie się tutaj rozmijamy, w zasadzie napisałaś to samo.

Jeśli chodzi o szczepienie kobiet w ciąży w Danii to nie mam takiej wiedzy. Od kiedy zaleca się tam szczepienie ciężarnych? Z tego co na szybko sprawdziłam to zalecenie szczepienia ciężarnych w Polsce i Danii dzieliło jakieś 6 tygodni. Popraw mnie jeśli się mylę.
 
reklama
Wiecie co, ponieważ znów jest dyskusja, która nijak się nie ma do meritum, to od teraz każdy post, który nic nie wnosi będzie kasowany. Sorry. A jak chcecie sobie nawzajem wrzucać, piszcie na priva, albo załóżcie oddzielny wątek, np. ring.
 
Ostatnia edycja:
Z uwagi na pozytywny wynik testu na Covid, (na szczęście przeszłam bezobjawowo) i przyjmowane antybiotyki (na problem z bakteriami w moczu) musiałam zrobić dodatkową przerwę między dawkami.
1 dawka 8.12, druga dopiero 9.03 (w 27 TC).

Tak jak za pierwszym razem, oprócz delikatnego bólu ręki nie miałam żadnych skutków ubocznych. Syn dostanie combo przeciwciał ;)
 
Dziewczyny jak się czułyscie po szczepieniu w ciąży? Ja jestem wlasnie po pierwszej dawcę 25 tc. Z dziećmi wszystko Ok?
Ja po pierwszej dawce miałam ból ręki i generalnie że 2 dni czułam się osłabiona. Taka nie do życia. Po drugiej kompletnie zero dolegliwości. Nawet ręka nie bolała. Mamuniu ale kochana Twoja ciąża szybko leci. Dopeiro co nam pisałaś na ogórkowych, że jesteś w ciąży. Jak się czujesz?
 
Ja po pierwszej dawce miałam ból ręki i generalnie że 2 dni czułam się osłabiona. Taka nie do życia. Po drugiej kompletnie zero dolegliwości. Nawet ręka nie bolała. Mamuniu ale kochana Twoja ciąża szybko leci. Dopeiro co nam pisałaś na ogórkowych, że jesteś w ciąży. Jak się czujesz?
Dzięki. Czuje się zaskakująco dobrze :) Wszystko przebiega prawidłowo aż trudno uwierzyć :)
 
reklama
Do góry