reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienie na covid w trakcie ciąży

reklama
Hej! Ja przyjelam 1 dawke Moderny w 24 tygodniu.
Na stronie WHO jest napisane, ze szczepionki (zarowno Pfizer jak i Moderna) sa zalecane w trakcie ciazy, o ile zysk przewyzsza ryzyko. W moim przypadku tak bylo.
Jesli chodzi o zalecenia, to ginekolodzy (polskie towarzystwo? Albo inne oficjalne zrzeszenie) zalecaja przyjecie szczepionki poza czasem w ktorym tworza sie organy (wg internetu ta faza przypada na 2-8 tydzien ciazy).
Jesli chodzi o samo szczepienie, to skonczylo sie na lekkim bolu reki i oslabieniu w dniu szczepienia. Druga dawka przypada na 35 tc.
 
Hej

Tak was czytam dziewczyny i sie zaczelam zastanawiać ciekawe co oni powiedzia mi tutaj w uk bo bede musiala na razie odlozyc druga dawke szczepienia ktora mialam miec 4 lipca. Na dniach wyszly mi 2 kreski .

A co do grypy. Moje dzieciaki szczepione co rok i na szczescie nigdy żadnych nieprzyjemności

Co do szczepionki na covid tez zalezy od osoby i jej ukladu immunologicznego.. Kolezanla z pracy na jeden dzień wziela wolne.. Mnie napierdzielala glowa pare hbjak na kacu ale po południu tylko miałam uderzenia gorąca a inna znajoma nie odczula Nic ale ona to zaprawiona imprezowiczka 😂 i na wszystkich zaszczepionych ( troche tych osob jest) w pracy tylko jedna Czula Sie tak zle na szczescie co napawalo mnoe nadzieje ze nie legne dluga razem z mezem i dom stanie w haosie bo szczepilismy sie w tym samym czasie😄
Kolezanka w 15 tc poszla na umowione szczepienie do Gp i zanim dala sie zaszczepic pytala czy moze szczepionka wpływać na dziecko pielegniarka z gp powiedziala ze odpowiedzialnosc bierze na siebie jak chce sie zaszczepic wrazie jak by sie cos stalo to nikt nie bierze za to odpowiedzialnosci i sie nie zaszczepila powiedziala ze po porodzie sie zaszczepi .
 
Nie powinno cie obchodzic po co tu jestem forum jest dla kazdego . A gó...o ci do tego . A to ze nie jestem w ciazy z jakis przyczyn albo nie mam dzieci to moja sprawa a nie twoja !
Pamela26 przepraszam cię za oskarżenie o trolling. Nie pomyślałam, że mogłaś poronić i to ta sprawa łączy cię z tym forum. Z powodu mojej złości na tych, którzy namawiają ludzi na nie szczepienie się (bądź szczepienie) w sposób jaki ty to zrobiłaś, zwłaszcza w dobie utraty dzidziusia przez moją, antyszczepionkową siostrzenicę, która zachorowała na covid, dałam ponieść się emocjom. Przykro mi z powodu twojej straty i trzymam za ciebie kciuki
 
Hej dziewczyny, mąż się szczepi a ja w 7tc czy istnieje prawdopodobieństwo, ze ten wirus ze szczepionki przejdzie na mnie 🤧?
 
reklama
Do góry